53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Kapų priežiūra prieš Vėlines: ką pasirinkti

Kapų priežiūra prieš Vėlines: ką pasirinkti, kad ilgai atrodytų gražiai

Gyvos gėlės ar dirbtinės, sausos puokštės ar vazonėliai su augalais – kai pirmosios šalnos jau pagąsdino, svarstome, kaip papuošti kapus Vėlinėms. Modernių apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ specialistai siūlo atsižvelgti ir į tai, kiek ilgai mūsų pasirinktas būdas išliks tikrai puošnus.

Gyvos gėlės

Chrizantemos – populiariausios žydinčios gėlės, naudojamos kapaviečių puošybai. Ryškūs žiedai gali būti puiki detalė, jei prie nuosaikios, tamsios, spygliuočių aplinkos trūksta akcento.

Shutterstock nuotr.

hrizantemas galima pasodinti, įkasti kartu su vazonėliu arba tiesiog pastatyti. Jei vazonėlis žemas, jo gali ir visai nesimatyti. Chrizantemos taip pat naudojamos įvairiose kompozicijose su pušų ar eglių šakomis.

Trūkumas – rimtesnių šalnų poveikis. Nors į gyvas gėles visada smagiau žiūrėti, po kelių šaltų naktų chrizantemos pajuoduos, tad visą kompoziciją teks išmesti.

Viržiai, erikos – kita gyvų gėlių alternatyva. Nors kai kas pasigenda ryškumo, kapuose viržių subtilumas labai tinka. Jei kapinės įkurtos pušyne, šie rūgščią žemę mėgstantys augalai labai tinka. Viržiai gerai atrodo iki pavasario – nors jau nebedžiugina spalvomis, jie išlaiko savo struktūrą. Todėl iš jų galite net formuoti laikiną žemą gyvatvorę arba kryželį kapavietės centre.

Shutterstock nuotr.

Dirbtinės gėlės

Dirbtinės gėlės gali būti panaudotos įvairioms kompozicijoms kurti. Privalumai – ryškios spalvos ir ilgas naudojimo laikas. Tačiau šie privalumai gali pavirsti ir trūkumais. Su ryškiomis spalvomis turime elgtis atsargiai. Kapai yra rimties ir susikaupimo, o ne šventės, vieta. Todėl čia tinka subtilūs atspalviai, nerėkiančios spalvos, nuosaikūs sprendimai. Jei papuošėme viena ryškių spalvų puokšte, o vėliau atėję giminaičiai padėjo dar tris, tarpusavyje nederančias, jau turime chaosą. O jei ir kokybė pusėtina, plastikiniai neoninių spalvų žiedai atrodys pigiai ir visai ne vietoje.

Shutterstock nuotr.

Jei nusprendėte naudoti kompozicijas su dirbtinėmis gėlėmis, pasirinkite geros kokybės, natūraliai atrodančių, kuklių spalvų puokštes. Jų privalumas yra ilgas naudojimo laikas – puokštės nesuyra, pavasarį jas turėsite išmesti į konteinerį.

Džiovintos gėlės

Įvairios kompozicijos kuriamos ir iš natūralių medžiagų: sudžiovintų gėlių, spygliuočių šakų, samanų. Gali būti naudojamos laukinės gėlės arba specialiai užaugintos (šlamučiai, sausiukai, kermėkai, zundos, bandreniai, dekoratyvinių žolių šluotelės ir varpos, hortenzijų žiedai). Žiedai dažnai dažomi, bet ir natūralūs išlaiko savo spalvą iki pavasario.

Shutterstock nuotr.

Privalumas – tai natūralios puokštės, kurios organiškai įsikomponuoja į aplinką, nesutrikdo pusiausvyros. Spygliuočių šakos paprastai būna įsmeigtos į specialią floristinę kempinę, jos gerai išsilaiko gryname ore, spygliai nenukrenta – priešingai nei kalėdinės eglutės, laikomos šiltuose namuose. Dažniausiai kuriamos didelės ir mažos sausos puokštės, vainikėliai (per vidurį įstatoma žvakė), rečiau – kryželiai.

Trūkumas: puokštės su natūraliomis džiovintomis gėlėmis reikalauja daugiau išmanymo ir visų metų pasiruošimo, palyginti su dirbtinėmis gėlėmis, todėl jos rečiau sutinkamos prekybos vietose.

Puošimas spygliuočių šakomis

Kapus galima papuošti panaudojant eglių, pušų, tujų šakas. Galite sugalvoti įvairiausių nestandartinių papuošimų, prisitaikydami prie kapavietės aplinkos. Šakas sudėkite simetriškai abiejuose šonuose, susukite jas ratu, o per vidurį padėkite žvakę – štai ir greitas sprendimas.

Shutterstock nuotr.

Šakų nedraskykite miške, o atsivežkite iš savo sodo ar sodybos: atsargiai iškirpkite senesnę mažiau matomą šaką, panaudokite, jei genėjote.

Privalumas: spygliuočių šakomis galite pridengti tuos daugiamečius augalus, kurie jau nukirpti arba po pirmųjų šalnų atrodo neestetiškai, pavyzdžiui, melsvės, bijūnai ir kiti.

Mano išsaugoti straipsniai