53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Kodėl reikalinga namo drenažo sistema?

Drenažo sistema – priemonė, kuri saugiai surenka aukštai esantį gruntinį vandenį ir nusausina teritoriją. Drenažas yra reikalingas dėl to, nes per didelis drėgmės kiekis laikui bėgant sukelia nemažai namo bei jo aplinkos problemų. Esant spūdiniui vandeniui, norint išvengti nemalonumų rūsyje ir apsaugoti pamatus, geros hidroizoliacijos tikrai gali neužtekti, šiuo atveju drenažas yra patikimesnis pasirinkimas.

Ką reikia padaryti prieš įsirengiant tokią sistemą?

Prieš įsirengiant drenažo sistemą, visų pirma reikia išsiaiškinti padidėjusios drėgmės priežastį, nes ne visada ją sukelia aukštai esantis gruntinis vanduo. Tai gali būti ir šių reiškinių pasekmė: paviršinio vandens sutekėjimo; vandens iš netvarkingų rezervuarų, vamzdynų sutekėjimo; sumažėjusio vandens garavimo. Tada reikia nustatyti tuos plotus iš kurių vanduo patenka į sklypo teritoriją ir tuos plotus, kurių nereikia sausinti. Tai padarius ateina metas suplanuoti drenažo sistemą ir apskaičiuoti drenažo sistemos atstumus bei reikiamų medžiagų kiekius.

Kokios yra reikalingos medžiagos ir įranga drenažo sistemos įrengimui?

Drenažo sistemą sudaro drenuojamasis sluoksnis, drenažo vamzdžiai ir jų jungtys, drenažo šuliniai, drenažo siurbliai ir filtrai. Toliau trumpai aptarsime kiekvieną šios sistemos dalį.

*Drenuojamasis sluoksnis. Drenuojamas sluoksnis yra maksimaliai praleidžianti vandenį medžiaga, kuri sugeria gruntinį vandenį. Paprastai tai yra skalda arba žvirgždas.

*Filtrai. Filtrai (smėlis, žvyras, skalda, specialūs geoaudiniai) yra skirti sulaikyti pašalines daleles ir smulkų gruntą. Jeigu filtro nėra, vėliau gali atsirasti problemų dėl susislėgusios žemės.

*Drenažo vamzdžiai. Drenažo vamzdžiai (arba kitaip drena) nuveda filtruotą gruntinį vandenį iki šulinių. Galima rinktis iš skirtinų drenažo vamzdžių rūšių: PVC gofruotų drenažo vamzdžių, PVC gofruotų vamzdžių su geotekstilės filtru ir PVC gofruotų vamzdžių su kokoso plaušo filtru. Kokius vamzdžius pasirinkti, priklauso nuo sklypo grunto. Pavyzdžiui: PVC gofruotas drenažo vamzdis yra naudojamas ten, kur į vamzdį negali patekti smėlio arba dumblo; PVC gofruotas drenažinis vamzdis su geotekstilės filtru yra naudojamas minkštame grunte, kur gali patekti smėlio dalelių; PVC gofruotas vamzdis su kokoso plaušo filtru yra naudojamas kietuose, molinguose ir durpinguose dirvožemiuose.

*Drenažo šuliniai. Drenažo vamzdžiais vanduo nuteka į lietaus kanalizaciją, atvirus vandens telkinius, arba į drenažo šulinius. Drenažo šulinius reikia įsirengti tada, kai nėra lietaus kanalizacijos.

*Drenažo siurbliai. Drenažo siurbliai yra reikalingi, kad galima būtų lengviau pašalinti vandenį iš šulinių.

Mano išsaugoti straipsniai