Pagrindinė kiekvienų namų paskirtis – sukurti jaukią, ramią, emociškai komfortišką aplinką. Interjero dizainerė Kristina Lastauskaitė, projektuodama Vilniaus priemiesčio pušyne pastatyto dviejų aukštų jaunos šeimos namo interjerą, tokį įspūdį stengėsi sukurti laiko patikrintais, stabilumo ir saugumo pojūtį suteikiančiais klasikinio stiliaus elementais, įkomponuotais šiuolaikinio gyvenimo kontekste.
Projekto autorė – interjero dizainerė Kristina Lastauskaitė, www.mixmatch.eu.
Gražiame pušyne, Vilniaus priemiesčio gyvenamųjų namų kvartale, pastatyto dviejų aukštų maždaug 150 m² ploto namo šeimininkai savo naujuose namuose tikėjosi sukurti ramią, harmoningą, nuo įtempto miesto ritmo padedančią pailsėti atmosferą. Tokie lūkesčiai išsakyti interjerą projektavusiai dizainerei Kristinai Lastauskaitei – ji dalyvavo ir namo statybos procese bei patarė šeimininkams zonų skirstymo ir kitais klausimais.
Buvo vieningai sutarta dėl tradicinio namo plano – pirmasis aukštas skirtas reprezentacinei bendrojo kambario erdvei, kurioje įrengta svetainė su virtuve ir valgomuoju, o antrasis tapo privačia šeimininkų zona, kurioje numatyti miegamieji kambariai ir vonia. Kurdama interjero koncepciją dizainerė atsižvelgė į sklypą supančią aplinką, namo eksterjero stilių bei šeimininkų pageidavimus, ir pasirinko laiko patikrintas elegantiškas klasikines formas, pritaikytas moderniam šiuolaikiško žmogaus gyvenimo būdui.
Didžioji vientisa pirmojo aukšto erdvė paskirta bendrajam kambariui įrengti – čia suprojektuotos trys atviros funkcinės zonos: palei ilgąją sieną su nedideliu langu įkomponuota svetainė, prie kampinių vitrininių langų, už kurių yra lauko terasa, pastatytas apskritas valgomojo stalas, o priešais jį – funkcionali virtuvės zona. Visam bendrajam kambariui dekoruoti Kristina pasirinko švelnų pastelinį atspalvį – jis ne tik kuria jaukią ir ramią nuotaiką, bet ir išryškina svarbius interjero dekoro elementus. Klasikinėms erdvėms būdingą solidumo bei pastovumo įspūdį dizainerei padėjo išgauti grindų danga – visos namo grindys išklotos lakuotomis ąžuolo masyvo grindlentėmis, interjerui suteikiančiomis prabangos. Svetainės poilsio zona suformuota klasikiniu simetrijos principu – palei ilgąją sieną pastatyta pilkšva, pagalvėlėmis dekoruota sofa, priešais ją įkomponuotas Kristinos suprojektuotas lakoniško dizaino staliukas, o iš abiejų pusių pastatyti du vienodi sodrios violetinės spalvos foteliai. Simetriška kompozicija mūsų sąmonėje savaime sukelia stabilumo, pastovumo ir harmonijos pojūčius – to savo naujuose namuose ir tikėjosi šeimininkai.
Atvira virtuvės zona įrengta priešais svetainę, prie kitos bendrojo kambario sienos su nedideliu horizontaliu langu. Dizainerė suprojektavo kampinę šios zonos baldų kompoziciją, o fasadus dekoravo natūralaus medžio įsprūdomis papuoštomis durelėmis, nudažytomis beveik tokiu pačiu atspalviu kaip ir bendrojo kambario sienos. Nenorėdama pabrėžti bendrajame kambaryje įrengtos virtuvės buitinės paskirties, Kristina sienas virš darbastalio nudažė, bet neklijavo keraminėmis plytelėmis, taip pat šioje zonoje atsisakė keraminių grindų plytelių, kad šios neskaidytų vientisos pirmojo aukšto erdvės.
Valgomojo zonai paskirta šviesiausia bendrojo kambario vieta – apskritas stalas su keturiomis elegantiškais užvalkalais dekoruotomis kėdėmis įkomponuotas palei didelius kampinius langus, pagal klasikinę tradiciją suskirstytus į mažesnius langelius. Šią zoną išryškina masyvus nuo lubų nuleistas šviestuvas, jį dizainerė išrinko salone „Almi Decor“.
Antrajame aukšte įrengtam šeimininkų miegamajam dekoruoti Kristina išrinko tamsesnių tonų pilkšvai žalsvus atspalvius – taip nudažius sienas buvo kuriama jauki privatumo, intymumo atmosfera, be to, tamsesnių sienų fone išryškėjo visam interjerui būdingi klasikinio dizaino motyvai – aukštos šviesaus atspalvio grindjuostės, šviesiai nudažytos natūralaus medžio įsprūdinės durys, prie kurių dera ir lovos galvūgalio dizainas bei medžio spalvos komoda. Minkštumo ir jaukumo miegamajam suteikia tekstilė – elegantiška lovatiesė ir dekoratyvios pagalvėlės, net ir nedidelius langus puošiančios ilgos, gražiai krintančio audinio užuolaidos.
Erdviame nestandartinių lenktų formų antrojo aukšto koridoriuje, palei didelį langą, kurio link veda keli laipteliai, suformuotas nedidelis, bet jaukus ir patogus darbo kampelis. Čia įkomponuotas stilingas stalas, o dvi darbo vietos, atsižvelgus į šios zonos formą, sumaniai įrengtos stalo galuose.
Vonios kambarys įrengtas nestandartinėje palėpės tipo patalpoje su vienos pusės stogo nuolydžiu. Tačiau nuolaidžioje sienoje sumontuoti du stoglangiai padėjo šioje patalpoje sukurti šviesią ir itin jaukią atmosferą. Švaros ir šviesos įspūdį dizainerė dar labiau sustiprino sienoms ir grindims dekoruoti pasirinkusi baltą spalvą. Norėdama išvengti monotonijos ir sukurti klasikinėms erdvėms būdingą dekorą, sienas iki pusės ji sumanė iškalti baltomis lentelėmis, o viršutinę dalį nudažyti pilkšvai žalsvo atspalvio dažais. Šiame fone gražiai išryškėjo baltos spalvos detalės – du klasikinio dizaino šviestuvai, virš jų pakabinti veidrodžiai ir sieniniai šviestuvai. Klasikinio stiliaus atmosferą dar labiau paryškina ritmiškas grindų raštas – tarp baltų keraminių plytelių įterpti tamsiai mėlynos spalvos rombai.
Visą vonios įrangą Kristina išrikiavo palei aukštąją sieną – galinėje patalpos dalyje, už sienelės, paslėpta dušinė, greta jos įkomponuota elegantiška vonia, prie jos sumontuoti du praustuvai. Kampinė stogo nuolydžio erdvė taip pat buvo panaudota praktiškai – čia įrengta spintelė su stumdomosiomis durimis, kurioje patogu laikyti įvairius vonios reikmenis.