Įprasta matyti interjero dizainerių tam tikriems privatiems užsakovams kurtus butus. Tačiau jie patys retai praskleidžia savo namų duris. Apibūdindamas įdomaus ir charakteringo dizaino butą Artūras Čižiūnas prasitarė: „Užsakovas buvau aš pats. Šis interjeras puikiai atspindi mano charakterį“. Ir sutiko portalui ManoNamai.lt daugiau papasakoti apie vizitine kortele tapusi jo kurtą buto interjerą.
65 kvadratinių metrų bute telpa kelios erdvės: virtuvė, svetainė, miegamasis, darbo zona, vonios kambarys. Pasak A. Čižiūno, pagrindinis tikslas buvo visose šiose erdvėse rasti unikalių interjero dizaino sprendimų. Tačiau butas turėjo išlikti švarus, sterilus ir neapkrautas nereikalingomis detalėmis. Pagrindinis buto akcentas padiktavęs didžiąją dalį būsimo interjero – dideli langai per kuriuos atsiveria miesto panorama.
Netradicinė spalva kambariui suteikė gyvumo
„Būsto vizija gimė pamačius ryškios spalvos kiliminę dangą. Visas miegamosios erdvės interjeras prasidėjo nuo elektrinės spalvos kilimo, kurio spalva tiesiog pritrenkė mane ir jis privalėjo atsirasti mano namuose“, – pasakojo interjero dizaineris, tačiau sutiko, kad tokios kaprizingos spalvos panaudojimas interjere jam buvo nelengvas iššūkis. Tiesa, su juo buvo susitvarkyta puikiai. Elektrinės spalvos ekstravagantiškumas tarsi sušildė pakankamai šaltą viso būsto interjerą ir tapo miegamąją vietą atskiriančia dalimi.
Miegamasis šiame bute yra kampe. Taip bandyta jį paslėpti ir kartu atitverti erdvę, kurį būtų skirta būtent miegui ir poilsiui. Dizaineris siekė, kad miego netrukdytų jokie aplinkiniai garsai ar miesto šviesos, rytiniai saulės spinduliai.
Svetainės ir virtuvės erdve bendra. Ir taip nuo didelių langų šviesią erdvę dar labiau padidina stiklinė siena. Per ją patenkanti šviesa atsiveria miesto panoramą ir suteikia interjerui savito žavesio.
Vyrauja ekstravagantiški sprendimai
Interjero stilistika moderni. Ant sienų ir grindų dominuoja betoninės plytelės. Šis betono efektas sušildomas sienas dengiant medinių lentelių apdaila bei surūdijusio metalo efektu virtuvėje. Patys virtuvės baldų fasadai yra iš šlifuoto aliuminio, kuris suteikia baldui išskirtinumo ir modernumo. Taip pat sukuria kontrastą surūdijusio metalo sienai. Prie virtuves fasado priderintas net gartraukis, kurį dizaineris kūrė pats, nes niekaip nepavyko rasti tinkamo šiai virtuvei. Daug dėmesio buvo skirta apšvietimui. Norint išvengti akininimo ir lempučių blizgesio parinktas netiesioginis apšvietimo būdas.
Vonios įrengimui naudotos metalizuotos mozaikos plytelės. Jos derintos prie betono imitacijos plytelių bei medinės apdailos voniai. Miegamajame panaudotos degintos klinkerinės plytos. Jų tikslas – sukurti modernų urbanistinį jaukumą.
Kabantis darbo stalas: patogu ir naudinga
Vienas iš interjero akcentų yra pakabintas darbo stalas. Renkant vietą buvo siekiama, kad jis tiktų bendroje erdvėje jos neapsunkindamas ir neužimdamas daug vietos. Stalas buvo įkomponuotas prie lango. Atsiverianti miesto panorama puikiai įkvepia darbui. Be to, pavargus žiūrėti į vaizduoklį, žvalgantis pro langą, galima pailsinti akis.
Dar vienas išskirtinis buto elementas – televizorius vonioje. Tokį šio prietaiso atsiradimą netradicinėje vietoje dizaineris grindžia tuo, kad šiuolaikiniam žmogui vis mažiau laiko lieka sau ir pasaulinėms naujienoms. A. Čižiūnas šmaikštauja, kad dabar galima išnaudoti kiekvieną laisvą minutę. Pavyzdžiui, besivalant dantis susipažinti su dienos įvykiais, o besimaudant vonioje žiūrėti filmą.
Netradiciniu sprendimu galima pavadinti ir nedidelėje vos 10 kvadratinių metrų vonioje sutalpintą dušo kabiną. Pasak A. Čižiūno, dėl pastarojo elemento netgi teko atlikti buto rekonstrukciją. Tačiau dabar vonios kambarys – jaukus, erdvus ir su didele dušo kabina.
Bandė pabėgti nuo lietuviško interjero
„Su savimi susitariau ganėtinai greitai, o darbus pavyko atlikti per pakankamai trumpą laiką, – juokavo A. Čižiūnas, – Rezultatas pavyko geresnis nei pats to tikėjausi. Sunkiausia buvo suvaldyti save ir savo norus, nes dirbant tokį darbą, kasdien gimsta vis naujų idėjų ir minčių, kaip galėtų atrodyti viena ar kita zona.“
A. Čižiūno teigimu, kadangi pats yra šio buto šeimininkas, jis norėjo išbandyti tai, ko kiti užsakovai bijo – derino netradicines medžiagas, ieškojo naujų derinių, spalvų, vengė tipinio lietuviško interjero.
Pastarąjį jis apibūdino kaip dekoruotą prieš daugelį metų madingomis buvusiomis šviesiomis, persikinėmis, gelsvomis spalvomis su oranžiniais elementais. Toks interjeras šiame bute buvo sukurtas prieš beveik septynis metus. Tačiau dizaineris šį butą įsigijo tik su tuščiomis sienomis. Po remonto ši gyvenamoji vieta pasižymi modernumu.
Dizaineris pripažįsta, kad kurdamas šį interjerą norėjo pasakyti ne chaotiškam gyvenimui, ir pabrėžti tai, kad ne tik žmogaus viduje turi būti preciziška tvarka. Namai turi atspindėti jo charakterį, pomėgius ir gyvenimo būdą.