53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Linijos interjere

Linijos interjere

Šiandien egzistuoja daugiau kaip dvidešimt patalpų dekoravimo stilių ir nesuskaičiuojama daugybė skirtingų jų kombinacijų bei derinių, leidžiančių sukurti individualų ir nepakartojamą interjerą. Tačiau visi dizainerių sprendimai paremti keliomis formomis, iš kurių svarbiausia yra tiesi linija – paprastas ir visiems suprantamas elementas, kurį galima aptikti bet kurioje patalpoje.

Tiesios linijos paprastumas nereiškia, kad ją lengva panaudoti, o juo labiau harmoningai suderinti su kitais dekoro elementais, ypač tada, kai naudojamos išlenktos ar sudėtingos daugybinės linijos.

Tiesi linija yra labai pavojingas dizaino elementas, nes daugumoje atvejų ji tampa riba, gebančia kirsti tiesų ir lygų paviršių. Norint suprasti visą tiesių linijų jėgą, tereikia pažvelgti į grindų ir sienos, dviejų sienų ar sienos ir lubų sandūrą. Šių paviršių ribos labai aiškios, paslėpti arba dekoruoti tokį elementą labai sudėtinga.

Klasikinio stiliaus atveju naudojami dryžuoti sienų apmušalai su vertikaliomis juostomis, kurios vizualiai padidina patalpų aukštį. Tačiau netinkamai pasirinkus tapetus, galima sukelti priešingą efektą – tai priklauso nuo šių juostų pločio ir atspalvio.

Ryškių ir plačių juostų pasikartojimas kelia monotoniškumo įspūdį, kuris greitai pradeda varginti. Tačiau tiesiomis juostomis galima pakeisti paviršių atspalvius. Pavyzdžiui, įdomų efektą galima išgauti minkštų baldų audiniui ar tapetams pasirinkus plonas dvigubas juosteles, kurių spalva yra vienu tonu tamsesnė už pagrindą. Stovint per ištiestos rankos atstumą tokios juostelės aiškiai matysis, o žiūrint iš tolo jos susilies ir pakeis bendrą atspalvį.

Horizontalios linijos interjero dekoravimui naudojamos labai retai, nes jos brėžia aiškias ribas. Dažniausiai jos naudojamos tuomet, kai norima sienose atskirti dvejopas medžiagas, pavyzdžiui, medines plokštes apačioje ir sienų apmušalus viršuje. Tokiu atveju horizontali linija atrodys harmoningai, tačiau reikia kruopščiai parinkti jos spalvą. Paprastai ji būna tarpinio atspalvio.

Interjerui naudojant baldus su tiesiomis linijomis, smarkiai apribojama erdvė, būna sunku sujungti visus elementus į bendrą visumą. Baldai tiesiais kampais labiau dera kabinetams ir viešbučiams. Tiesios linijos vaikų kambaryje atrodys nuobodžiai, o virtuvėje sukels valgyklos įspūdį.

Tiesiomis linijomis dažniausias paremtas klasikinis stilius, kuris neišsiskiria įmantrumu, yra aiškus ir paprastas, tačiau jo efektingumas pasiekiamas brangių apdailos medžiagų sąskaita. Tiesios linijos greitai pabosta, todėl per trumpą laiko tarpą dizainas tampa nuobodus, o bandymai pagyvinti interjerą originalios formos ir spalvos baldais baigiasi jausmu, jog kambaryje atsirado svetimkūnis.

Šiuolaikiniuose butuose tiesių linijų pakanka – tai durų ir langų angos, paviršių sandūros, radiatorių sekcijos, todėl papildomos linijos gali kirstis su bendra idėja arba perkrauti interjerą.

Mano išsaugoti straipsniai