53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Standartinio tipo buto atnaujinimas: kaip įveikti pagrindinius iššūkius

Standartinio tipo buto atnaujinimas: kaip įveikti pagrindinius iššūkius

Jeigu gyvenate standartinio tipo daugiabutyje ir ieškote idėjų, kaip atnaujinti savo namų interjerą, šis straipsnis – kaip tik jums. Namų interjero tinklaraščio „Homy Ideas“ autorė Jūratė Gulko apžvelgia didžiausius iššūkius, su kuriais susiduria tokių būstų šeimininkai.

Žemos lubos

Žemos lubos yra daugelio standartinių butų bruožas, nebent daugiabutis yra statytas XX amžiaus pradžioje ar anksčiau. Nedidelis patalpų aukštis turi savų privalumų šildymo bei įrengimo kaštų aspektais, bet estetikos ir erdvės pojūčio klausimu nėra toks patrauklus. Aukštų lubų didžiausias pliusas – jos suteikia erdvumo ir lengvumo jausmą, nors, jeigu patalpa itin siaura, gali duoti ir atvirkštinį variantą – pojūtį, kad esi tunelyje.

Žinoma, gyvenant standartinio tipo bute lubų aukščio nepakeisi, bet galima panaudoti keletą sprendimų, kurie bent vizualiai jas paaukštins. Vienas jų: off-white atspalviu dažytos sienos ir lubos. Rinktis pieno baltumo dažų nepatariu, nes jie gali suteikti nepageidaujamo šaltumo, bet kiti balsvi atspalviai (tarkime balta su pilkos, rusvos tonu, dramblio kaulo ar pan.), priklausomai nuo į patalpą patenkančios natūralios šviesos, gali puikiai tikti.

Shutterstock

Lubas visada buvo įprasta dažyti balta spalva, bet jeigu pasirinktas šviesus sienų atspalvis akivaizdžiai skiriasi nuo lubų baltumo, tada geriau ir luboms rinktis tą pačią sienų spalvą. Taip bus sukurtas vientisumas ir į akis nekris žemas patalpos aukštis.

Kitas patarimas – atitinkami parinkti dekoro detales ir baldus. Reikėtų vengti linijinio, horizontalaus vienodo aukščio baldų išdėstymo, kas dar labiau suplokštins aplinką, o žaisti su skirtingais objektų aukščiais. Ir svarbiausia – neperkrauti jais patalpos. Vertikaliai kabantys paveikslai, veidrodžiai, į viršų besistiebiantys augalai arba siaura knygų lentyna puikiai tiks vizualiam patalpos ištempimui į viršų.

Renkantis baldus, patariama pirkti kuo lengvesnius ir elegantiškesnius, taip kambarys atrodys harmoningesnis. Tarkime sofos, foteliai, lovos turėtų būti su lengvomis kojelėmis, be sunkių klosčių, audinių ir pan.

Kiekviena zona atskiroje patalpoje

Naujos statybos būstuose dažniausiai virtuvė ir svetainė būna vienoje patalpoje, tik vizualiai atskiriant jų funkcines zonas. Tai suteikia daugiau erdvės namuose ir palengvina bendravimą su šeimos nariais ar svečiais ruošiant maistą. Senesnės statybos standartinio tipo būstuose virtuvė dažnai yra atskiroje patalpoje, kurią riboja ne tik sienos, bet ir kartais nemažas atstumas iki svetainės.

Kadangi sienų taip paprastai neišgriausi ir funkcinių zonų nepertvarkysi, vienintelis patarimas, kuris padės bent šiek tiek sukurti visų erdvių vientisumą ir vizualiai jas apjungti – tai tos pačios sienų spalvos naudojimas visuose namuose.

Universaliai parinkta šviesi kambarių, koridoriaus ir virtuvės spalva padės į atskiras erdves išsibarsčiusioms zonoms lengviau susilieti ir bent taip sukurs lengvumo ir erdvumo jausmą namuose. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į kambarinių durų spalvą, kuo ji šviesesnė ir labiau dera prie sienų atspalvio, tuo mažiau jaučiasi zonų išskirstymas.

Shutterstock

Siauras koridorius, prieškambaris

Tai svarbi namų vieta, nes iš jos atsiveria visas vaizdas į šeimininkų namus. Norint, kad ši vieta netaptų siauru praėjimo tuneliuku, siūloma joje laikyti kuo mažiau daiktų. Jeigu yra galimybė, nebenešiojamas ankstesnių sezonų striukes ir paltus perkelti į miegamojo spintą, o prieškambaryje palikti tik tai kas būtiniausia, taip išvengiant per didelio daiktų kiekio.

Žinant šios zonos standartinį siaurumą, bet kokia prieškambario spinta ją tik dar labiau užgožia, tad verčiau rinktis tvirtinamą sienos pakabą nešiojamiems rūbams, siaurą, bet aukštesnę batų spintelę, kurioje galima bus apgyvendinti visą avalynę, o spintelės paviršių naudoti įvairiems smulkiems daiktams, kaip raktai ir kt., pasidėti.

Shutterstock

Taip pat ant tos pačios batų spintelės galima įkomponuoti šią erdvę pagyvinančią gėlių kompoziciją, o šalia nedidelio gabarito pufą ar foteliuką. Jis taps labai patogiu baldu prisėsti aunantis batus ir smulkia užuomina į namų jaukumą. Žinoma, kaipgi prieškambaris be veidrodžio. Visoms damoms ir ne tik, jis yra būtinas elementas prieš išeinant iš namų. Rinkitės kabinamą ir kuo didesnį, kad prieškambaris atrodytų erdvesnis negu iš tiesų yra.

Turbūt gali kilti klausimas, o kur dėti skėčius, rankines ir kitą dažniausiai prieškambaryje laikomą amuniciją. Variantas – kabinti. Interjero prekių parduotuvėse galima rasti labai originalių, linksmų ir netikėtų kabliukų, kurie labiau atlieka papuošimo vaidmenį, o ne tik savo funkciją. Jų yra įvairiausių formų, raštų ir dydžių, tereikia išsirinkti savąjį.

Standartiniai langai ir mažai natūralios šviesos

Kaip įdomiai uždengti kambarių langus, bet tuo pačiu išsaugoti natūralų šviesos šaltinį? Standartiškai paplitęs dieninių ir naktinių užuolaidų variantas man neatrodo patrauklus, tad siūlau paieškoti alternatyvų. Langų uždengimo pasiūloje galima rasti didelį romanečių pasirinkimą, kurios suteikia jaukumo kaip ir užuolaidos, bet lengvai leidžia reguliuoti šviesos patekimą į patalpą. Tuo labiau galima rinktis iš įvairių raštų, spalvų ir stilių, tinkančių tiek moderniam, tiek klasikiniam interjerui. Jeigu tau visgi imponuoja užuolaidos, tada siūlyčiau rinktis atitrauktų užuolaidų variantą derinant jį, tarkime su šviesiomis romanetėmis, ir džiaugtis neuždengtų langų šviesa dieną.

Shutterstock

Tuomet galima įdomiai išnaudoti palanges, nepaslepiant jų po audinio sluoksniu. Alternatyva gali tapti ir medinės žaliuzės, kurių būna įvairių spalvų, tad netgi jeigu langų rėmai šviesūs, prie jų taip pat galima pritaikyti medžio atspalvį. Tik jas siūlyčiau dėti virtuvėje, nes joje nereikia daug „minkštumo“.

Standartinio tipo (betoninis) balkonas

Balkono erdvė yra aktualiausia vasarą, kai norime ją tinkamai išnaudoti mėgaujantis gryno oro malonumais. Tuomet labai svarbu išlaikyti jį švarų ir neapkrautą įvairiais rakandais. Taip pat, kad balkono betonas taptų jaukesnis, galima jo sienas apdėti dailylentėmis ir nudažyti akiai miela šviesia spalva.

Shutterstock

Grindis siūloma iškloti terasinėms dekoratyvinėmis lentelėmis, kurios bus malonios vaikštant basomis. Na, ir, žinoma, nedidelis staliukas su kėdutėmis, keletas prieskoninių augalų arba net visa žalia siena ir jūsų balkonas taps prabangia atsipalaidavimo zona.

Mano išsaugoti straipsniai