„YCL studio“ architektų komandos projektuotame penkių kambarių bute kiekviena zona maksimaliai išsaugojo savo erdvės pojūtį, todėl judant iš kambario į kambarį ar iš aukšto į aukštą jaučiasi rami, skandinaviška estetika. Atsisakyta dekoro elementų, kurie būtinai turi likti konkrečioje vietoje, kad neliktų prisirišimo daiktams, o tik prisirišimas erdvei.
Penkių kambarių arba 2 miegamųjų kambarių bute yra ir šios zonos: laivalaikio kambarys, drabužinė, užimanti visą kambarį ir svetainė. 140 kv.m. erdvė pasiskirčiusi per du aukštus.
Pirmame aukšte yra erdvi svetainė su virtuve ir valgomuoju, drabužinė ir sanmazgas su buitine dalimi, kuri skirta skalbimui. Antrame aukšte yra šeiminikų miegamasis su maža drabužine, vaikų kambarys, laisvalaikio kambarys ir vonios kambarys.
Kadangi užsakovai yra atsidavę skandinaviško stiliaus mėgėjai, tad ir interjere tai vyrauja. Svarbiausias uždavinys buvo išsaugoti švarias erdves, kuriose dominuoja tik sienos, grindys ir lubos, be jokiu dekorų ar panašių erdvės drumstėjų.
Interjere daug išskirtinių sprendimų. Virtuvėje panaudotas kontrastas tarp „riešuto“ ir juodo paviršiaus. „Taip pat pasitelkėme mūsų pamėgtą žaismas su „kabančiais“ stalais, tad virtuvės valgomojo stalas yra tiesiog kabanti juosta. Nemažai dirbta su vaikų kambariu, kuris turėjo atrodyti vientisas ir kartu būti kintantis su amžiumi, nes tuo metu vaikas tik turėjo gimti“, – pasakojo architektas Aidas Barzda.
Miegamajame sumaniai išspręstas drabužinės klausimas. „Sprendimas gimė tvarkant planinę buto schemą. Kambario proporcija buvo labai neparanki, kad patogiai įkurdintumėme ir lovą, ir drabužinę. Todėl pamačius situaciją nutarėm panaudoti kambario dydį ir proporciją mūsų naudai, ir pasukome miegamojo lovą į langą (pasitikti ir išlydėti dieną tapo dideliu malonumu užsakovams), o už lovos įrengti paslėptą drabužinę, mažą kambarėlį kambaryje“, – patirtimi dalijosi A. Barzda.
Terasoje įkurdinta sūkurinė vonia. „Tokio malonumo vienintelis minusas yra kaina“, – juokauja architektai. Jie teigia, kad visa kita – vien tik pliusai, nes nieko nėra maloniau kaip vakarėjantis dangus, sūkurinė vonia, gera muzika ir svajonės mintyse. Nemažas ir įdomus iššūkis buvo šią vonią įkelti į penktą aukštą. Tam buvo pasitelktas milžiniškas kranas, kuris palengva užkėlė šią vonią į didelę buto terasą.
Paklausus, kas buvo sunkiausia kuriant šį interjerą, architektų komanda maloniai nustebino: „Sunkių užduočių susidirbus nebūna, nes bendravimas tarp kliento ir užsakovo išsprendžia bet kuriuos kilusius netikslumus. Mes, architektai, padedam išspręsti rūpimus klausimus įsirengiant namus, o pasitikėjimas mumis padeda niveliuoti nematomą ribą tarp mūsų ir klientų. Ta riba labai trukdo dirbti kūrėjams ir atsipalaiduoti užsakovams. Mums pasisekė, nes mumis labai pasitikėjo, o tai leido mums žvelgti į viską kūrybiškai ir nenuvilti naujakurių.“