Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kaip interjere įkomponuoti televizorių

Kaip interjere įkomponuoti televizorių

Dėl šiuolaikinių technologijų televizorius taip suplokštėjo, kad kardinaliai pakito jo pritaikymo interjere galimybės. Laimė, į gerąją pusę: tapo patogu įkomponuoti jį pačiose netikėčiausiose vietose (ne vien sekcijos vidury…) ir taip sukurti estetiškesnę bei jaukesnę poilsio zoną.

Baldams – mažiau reikalavimų

Yra du būdai, kur dėti televizorių: arba tvirtinti prie vertikalios plokštumos, arba statyti atskirai ant staliuko, baldų konstrukcijos (lentynos, spintelės, sekcijos…). Antrasis būdas paprastesnis: baldai jau atitinka interjero stilių ir nereikia sukti galvos, kaip prie jo priderinti dar ir televizoriaus zoną, juolab kad šiuolaikinio dizaino televizorių galima įkomponuoti praktiškai į kiekvieną baldą. Kita vertus, nors šis būdas ir tradicinis, bet galimi nestandartiniai sprendimai, nes televizorių spintelių šiandien yra išties originalaus dizaino (pavyzdžiui, primenančių molbertą). Juk dabar šiam prietaisui užtenka net siauros plokštumos: baldai gali būti ne tokie griozdiški, lakoniškesni, o lentynos išskaidytos originaliau ir suteikiančios interjerui ritmo pojūtį, kurio televizorius tikrai nepažeis, jei kompozicija bus tinkama.

Paprasčiausia sukurti simetrišką kompoziciją, kai televizorius įkomponuojamas centre. Asimetriška gerokai sudėtingesnė: pirma vertėtų nupiešti eskizą ir laikytis proporcijų aplink televizorių ant lentynų dėliojant knygas, gėles ir kitus širdžiai mielus niekučius, poilsio zonai suteikiančius individualumo. Galimas ir visai minimalistinis, bet itin funkcionalus variantas: visą baldo konstrukciją sudaro vien uždaros spintelės be rankenėlių, įrėminančios vienintelį akcentą – televizorių. O kartais jis atsiduria pačiose netikėčiausiose vietose: pavyzdžiui, įmontuojamas į šaldytuvo duris, gartraukį ar dušo kabiną.

Kitokia siena

Televizoriaus ekrano plokštuma ant plikos sienos atrodytų nykiai ir nuobodžiai, o juk ši siena norom nenorom bus ta, į kurią daugiausia žiūrima. Taigi ją patartina išskirti iš kitų – spalva, faktūra ar raštu. Jei jau lemta tapti akcentu, tegul išties būna savita ir originali…

Kita vertus, sienos spalva neturėtų būti labai ryški, nes bus sunku ilgai į ją žiūrėti. Dar ant sienos negali atsirasti itin aktyvių televizoriaus „konkurentų“, kurie atitraukia dėmesį ir blaško. Kiti daiktai neturėtų būti didesni nei pusė televizoriaus ekrano.

Gali skirtis ne tik sienos spalva, bet ir kitokios apdailos medžiagos: kitokio rašto ar faktūros tapetai, fototapetai, dekoratyvus tinkas. Plytomis, mediena ar laminato plokšte galima išskirti ne visą sieną, bet tik jos fragmentą aplink televizorių. Prie jo gražiai dera ir tamsus fonas – tai gali būti užrašams skirta juoda lenta. Svarbiausia, kad pasirinktas sienos dekoravimo būdas harmoningai derėtų su kambario stiliumi.

Stilinga kompozicija

Televizorių gali supti ir tokie interjero elementai kaip veidrodžiai, paveikslai, įrėmintos nuotraukos, sienų lipdukai, audinio draperija (ši puikiai derės klasikiniame interjere). „Gyvenimo paveikslą“ tiktų ir įrėminti. Atsižvelgiant į interjero stilių rėmas gali būti itin lakoniškas, pakartojantis televizoriaus siluetą, ar, atvirkščiai, aukso spalvos, puoštas raižiniais – toks derės net klasikiniame interjere.

Įrėminti televizorių galima ir tapetais ar kontrastingos spalvos dažų juosta. Arba sukabinus ant sienos paveikslus, tarp kurių televizorius bus menkai pastebimas (ypač jei jungiamas jis nedažnai…). Židinys, knygų lentynos – taip pat tinkami kaimynai: subūrus juos visus drauge poilsio zonoje laiką leisti bus dar maloniau. O štai toks interjero elementas kaip akvariumas šalia televizoriaus nublanks, nes šio mirgėjimas užgoš akvariumo grožį.

Kartais tenka ne išskirti televizoriaus zoną, o kuo subtiliau paslėpti, nes labai jau ji interjere nedera, atrodo lyg svetimkūnis. Paprasčiausia pridengti durelėmis – slankiosiomis ar užveriamomis – nišoje įkomponuotą televizorių. Jei jis šalia židinio, durelių stilių tiktų derinti su židinio apdaila. Tarsi nematomas atrodo ir televizorius veidrodiniu ekranu, ypač jei įmontuotas į spintos ar buitinės technikos dureles.

Iš visų kampų

Pertvaros ne tik suskirsto didelę kambario erdvę į zonas – jos gali tapti tinkama televizoriaus vieta. Jei pertvara slanki ar pasukama, ekraną bus patogu matyti iš skirtingų kambario vietų. Tokį patį efektą pasieksite, jei televizoriaus laikiklis bus sukiojamas. Kompaktiški laikikliai, suteikiantys galimybę reguliuoti ekrano aukštį ir žiūrėjimo kampą, dažniausiai tvirtinami ant sienos, nors galimos ir kitokios konstrukcijos. Sukioti televizorių galima ir naudojant specialų stovą – šį mechanizmą tinka įmontuoti kambario viduryje, kad būtų matomas iš kelių zonų. Toks variantas patogus ir didelėje erdvėje, ir mažame butelyje, kur svetainė sujungta su virtuve.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Mano išsaugoti straipsniai