Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
7 patarimai

7 patarimai, kaip sukurti svajonių virtuvę mažoje erdvėje

Kartais vartydami baldų katalogus arba žiūrėdami nuotraukas virtualioje erdvėje pavarviname seilę į nuostabias virtuves. Tokios didelės, erdvios… Bet grįžus į realybe suprantame, kad mūsų virtuvei dar toli iki to. O bėda kartais būna visai ne piniguose, o dėl to, kad Lietuvoje vyrauja mažos virtuvės. Tačiau, kas sakė, kad ir maža virtuvė negali būti kaip iš Holivudo filmo? Tikima, kad septyni drambliai neša laimę, štai septyni patarimai, kurie jūsų virtuvę pavers tikra svajone. Kaip tai padaryti, pataria „Ellin baldai“ specialistai.

1. Gerai pasirinktas virtuvės zonų išdėstymas – vienu žingsniu arčiau svajonių virtuvės. Jei virtuvės patalpa labai maža geriausias pasirinkimas – linijinis virtuvės projektavimas. Paprasčiau tariant visi virtuvės baldai projektuojami pagal vieną sieną.

Jei virtuvė šiek tiek didesnė galite rinktis L formos virtuvės išdėstymą. Toks pasirinkimas tinka ir tuo atveju jei virtuvė jūsų „antrieji namai“, kuriuose nuolatos sukate ir gaminate maistą visai šeimai, kadangi turėsite daugiau vietos maisto gaminimui.

Tiesa, kokį virtuvės baldų projektavimą bepasirinktumėte, atminkite, kad virtuvės Trejybė – šaldytuvas, viryklė ir plautuvė negali būti labai nutolę vienas nuo kito, geriausia per pora žingsnių. Tokiu būdu nereikės virtuvėje sukti garbės ratų, sutaupysite erdvė ir padidinsite pačios virtuvės funkcionalumą.

2. Išnaudokite sienų erdvę. Virtuvėje gausu visokių rakandų, pradedant puodais ir baigiant mikseriu, todėl kartais norint viską sutalpinti tenka palaužyti galvą, kaip tai tinkamai padaryti, paprasčiausias variantas – pakabinamos virtuvinės spintelės. Tinkamai suprojektuotos ir pagamintos virtuvės gali būti ne tik gražios ir stilingos, bet ir labai talpios. Jose laisvai susidėsite visus daiktus, kuriuos lengvai pasieksite nesibraudami per puodų ir indų mišką. Be to, už akių nekliūnantys daiktai sukuria sterilumo įspūdį ir atrodo, kad jūsų virtuvėje gali tilpti bet kas.

3. Kalbant apie virtuvę šviesios spalvos erdvę vizualiai didina. Tiesa, ši taisyklė galioja ir virtuvės baldams. Galbūt jums labai patinka raudonmedžio ar deginto ąžuolo spalvos virtuvės baldai, tačiau jei jūsų virtuvė maža, tamsių spalvų baldai ją tik dar labiau „sutrauks“ ir apsunkins. Todėl rinkitės šviesių spalvų, lygių tekstūrų virtuvės baldus, jie sukurs lengvumo ir švaros įspūdį.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Virtuvės dizainos tendencijos 2014 metams
Kaip išsirinkti tinkamą viryklę?
Virtuvė pagal fengšui: ką daryti, jei joje jaučiatės blogai

4. Profesionalus dizaineris geriau nei nuotraukos baldų kataloguose. Nesvarbu kaip gerai būtumėmėte nusipiešę tobulos virtuvės vaizdą savo galvoje, tačiau kai ateina akimirka jį įgyvendinti, suprantame, kad realybė gerokai prasilenkia su fantazija, o baldų prekybos centruose siūlomos virtuvės baldų ekspozicijos visiškai netinka jūsų butui.

Juk netinkamai pasirinkti virtuvės baldai gali ne tik užgriozdinti visą erdvę, bet ir būti nefunkcionalūs bei apsunkinti judėjimą virtuvėje. Todėl dar niekam nepamaišė profesionalo patarimai ir pastabos. Beje, profesionalus dizaineris gali patarti, tačiau visą „juodą“ darbą atlieka baldų projektuotojas, kuris jūsų idėjas ir dizainerio patarimus iš sunkiai apčiuopiamos materijos paverčia realiais virtuvės baldais, pritaikytais būtent jums.

5. Didesni paviršiai. Jei galite pasigirti gausia šeima ar dažnai ruošiate maistą didelėms artimųjų ar draugų kompanijoms, jums greičiausiai nuolatos trūksta papildomo paviršiaus maisto ruošimui ir laikymui. Todėl pasvarstykite apie didesnius stalviršius ar net kilnojamosios salos įsigijimą. Ruošiantis dideliam vakarėliui, ją visada galite pasistatyti virtuvėje, sudėti ant jos patiekalus ir nustumti į kitą kambarį. Tokių būdu nušausite du zuikius vienu šūviu: turėsite papildomos vietos maisto ruošimui ir švedišką stalą.

6. Apgalvokite, ką naudojate kasdien. Jau aptarėme, kad virtuvėje gausu įvairių buitinės technikos ir maisto gaminimui skirtų prietaisų, kuriuos galite sudėti į pakabinamas virtuvines spinteles, tačiau ar viską naudojate kasdien? Gal kokteilinę ar sulčiaspaudę išsitraukiate tik pora kartų į metus? Tai kam tada ją laikyti virtuvėje, kurioje ji tik užima vietą? Virtuvėje nenaudojamos daiktus sudėkite į tamsų kambarėlį arba į spintas, jei turite erdves slankiojančias sistemas. O jei neturite vertėtų „užmesti akį“ į pirmą patarimą ir su gero baldų projektuotojo pagalba jas sumontuoti. Tokių būdų sutaupysite vietos ne tik virtuvėje, bet ir visame bute.

7. Išnaudokite visas erdves virtuvėje. Pavyzdžiui, jei virtuvėje yra didelis langas visada galite prie jo suprojektuoti mini barą su kėdėmis, jei yra galimybė junkite virtuvę su svetaine. Tiesa, tokiu atveju virtuvės baldai turėtų derėti prie jos ir neužmiršti gerai paskaičiuoti garų ištraukimo kiekius.

Informacija iš www.ellin.eu

***
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės prancūziškos kosmetikos gamintojos “L’Occitane” dovanų čekį.


Mano išsaugoti straipsniai