53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Ką reikia žinoti klijuojant plyteles

Ką reikia žinoti klijuojant plyteles

Prieš klijuojant plyteles pravartu sužinoti kelis patarimus: kiek plytelių verta įsigyti, kaip pasiruošti klijavimo procesui, pasirinkti klijus ir klijuoti.

Perkant plyteles, jų reikėtų užsakyti šiek tiek daugiau nei matematiškai reikėtų jūsų numatytam plotui padengti, kadangi gali tekti dengti mažesnius nei plytelės dydžio plotus, dėl ko jas gali tekti pjaustyti.

Kadangi jų būna įvairių formų, tai gali apsunkti skaičiavimą. Tad, jei dėl įvairių priežasčių prireiks pakeisti vieną ar kelias plyteles, turėsite atsarginių. Patariama įsigyti 5-10 % daugiau plytelių nei jūsų patalpos plotas. Dėl savo skirtingų savybių, sienų plytelių ant grindų kloti nerekomenduojama, tuo tarpu plyteles, turinčias pakankamai geras charakteristikas, kad jas būtų galima dėti ant grindų, galite klijuoti ir ant sienų.

Pradedame klijuoti

Klijuojant plyteles pirmiausia reikia įsitikinti, kad pagrindas, ant kurio klijuosite, yra kuo lygesnis. Nelygumai ilguoju laikotarpiu gali lemti plytelių trūkinėjimus ar kitas deformacijas. Tad jeigu pagrindo lygumas netenkina, paviršių lyginkite išlyginamuoju mišiniu. Paviršius, kurie bus veikiami vandeniu, rekomenduojama padengti hidroizoliacine medžiaga. Kad plyteles būtų geriau klijuoti ir jos ilgiau laikytų, paviršius turi būti nelygus. Tad jei paviršius lygus ir blizgus, jį reikėtų padaryti šiurkštesniu. Tuomet gruntuojama giluminiu gruntu.

Patalpa, kurioje klojamos plytelės, labai retai yra taisyklinga, todėl prieš klijuodami pasirūpinkite ir įrenginiu, leisiančiu patogiai plyteles pjaustyti. Tiesa, paprastai rekomenduojama pradėti nuo patalpos kampo, klijuojant pirmiausia sveiką, gamyklinių matmenų nepjaustytą plytelę.

Klijų pasirinkimas

Klijus patartina rinktis atsakingai, pasitarti su pardavėju ar plytelių parduotuvės konsultantu. Klijų rūšių yra įvairių – šildomoms grindims, kai kurie iš jų labiau tinka elektra šildomoms grindims, vieni labiau tiks keraminėms plytelėms, kiti – mažesnio įgeriamumo plytelėms, kiti marmurui, granitui, stiklo mozaikai. Klijai taip pat skiriasi ir pagal stingimo laiką, kai kurios rūšys suteikia galimybę vaikščioti ant paviršiaus, praėjus kelioms valandoms įrengimo.

Ruošiant klijus, reikia stebėti, kad paruošta masė nebūtų per sausa, priešingu atveju, jie per greitai išdžius ir plytelės gali laikytis silpniau. Skirtingoms plytelėms gali būti reikalingi tam tikro tipo klijai, todėl laikykitės pardavėjo ar gamintojo rekomendacijų, o jei įrengtos šildomos grindys, patarti dėl klijų tipo turėtų jas įrengę specialistai.

Plytelių klijavimo ypatybės

Klijai tepami tolygiai ir specialia mentele, horizontalia kryptimi paskirstomi taip, kad atsirastų nedidelės vagelės. Patartina netepti iškart didelių plotų, o klijuoti nuosekliai nedideliame plotelyje, kadangi klijų stingimas paprastai būna pakankamai trumpas – galite tinkamai nesuspėti suklijuoti visų plytelių.

Klijuojant plytelę patartina neužgaišti taisant jos pozicijos, kadangi klijai stingsta ir kraipoma plytelė gali tinkamai neprilipti. Tokiu atveju, reikėtų ją klijuoti iš naujo, nuvalius klijus tiek nuo pagrindo, tiek nuo plytelės.

Svarbu pasistengti neištepti klijais plytelių išorinės pusės ar briaunų, klijus vėliau gali būti sunku nuvalyti. Išklijavę grindis sveikomis plytelėmis, klijuokite likusius plotus iš pjaustytų plytelių. Baigus klijuoti ant paviršiaus patartina vaikščioti kuo mažiau, kad klijai geriau sustingtų.

Su mentele ar peilio geležte išvalykite tarpus. Prieš užpildant tarpus glaistu, būtina juos sudrėkinti. Tepkite jį ant plytelių ir stebėkite ar glaistas tarpus užpildo tolygiai. Kai glaistas apstingsta nuvalykite plyteles kempine, pašaliname glaisto perteklių. Glaistui apdžiūvus, plytelės nuvalomos pakartotinai.

Mano išsaugoti straipsniai