Nors mėgstame pasvajoti apie erdvius apartamentus, ir standartiniame bute galime jaustis patogiai bei jaukiai – tereikia sumaniai išnaudoti ribotą plotą. Maža erdvė suteikia galimybių eksperimentuoti ir savo kūrybingumui išreikšti, o tam nė nebūtinos didelės investicijos. Vietos trūkumas ypač aktualus vaikų turinčioms šeimoms – juk jiems augant, atrodo, kad erdvės proporcingai mažėja. Siūlome 4 būdus, kaip pritaikyti erdvę besikeičiantiems šeimos poreikiams.
Pagaliau atsirado vietos šeimai
Svetainė yra ta erdvė, kurioje praleidžiame aktyviausią dienos dalį. Permainos joje tampa ypač aktualios, kai pagausėja šeima. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad svetainėje mes norime būti visi kartu, bet tuo pačiu – turėti atskirą erdvę.
Prieš imdamiesi pertvarkos, įvertinkite ir su šeimos nariais aptarkite, kokioms veikloms ją naudosite. Čia gali puikiai sutilpti ir vieta žaidimams, ir darbo kampas, ir poilsio bei maisto gaminimo zona, o taip pat svečių miegojimo zona. Tai puiki išeitis šeimoms, mėgstančioms būti kartu, o tuo pačiu užsiimti savais dalykais. Kaip to pasiekti? Dalykite erdvę į zonas.
Išnaudokite kiekvieną centimetrą
Retai naudojamus daiktus geriausia paslėpti po laiptais ar nišoje įrengti knygų lentyną ar mažą darbo kambarį. Vaikų žaislus ir kitas smulkmenas sudėkite į vienodas dėžes arba dengtus krepšius. Juos galite pastatyti ant atvirų lentynų ar po staliuku – tai taps dekoratyviniu akcentu.
Dažnai nepakankamai išnaudojame sienas – prie jų galima tvirtinti pakabinamas lentynas ar net komodas, statyti aukštas sekcijas iš keletos dalių. Vietoj kėdžių rinkitės pufus, į kuriuos galima daug ką sutalpinti. Net kavos staliuką galite panaudoti funkcionaliau – pirkite arba susimeistraukite tokį, kuriame būtų keletas lentynų knygoms, žurnalams, stalo žaidimams pasidėti. Vienas iš būdų – pasitelkti kelis staliukus, kurie palenda vienas po kitu – taip galime sukurti daugiau erdvės.
Atraskite vietą kiekvienam daiktui
Grupuokite baldus, sukurdami funkcionalias ir patogias „salas“ – pavyzdžiui, jei sofa stovi vidury kambario, pristumkite prie jos nugarėlės žemas spinteles ar konsoles. Po jomis pakištos dėžės ir krepšiai atstos gilius stalčius. Taip sutaupysite tikrai daug vietos, o kambarys atrodys itin tvarkingai. Jei lieka neišnaudotos erdvės už sofos, pastatykite knygų spintą, kurios apatinę dalį galėsite panaudoti sezoniniams daiktams sudėti. Planuojant erdvę, dėliokite daiktus keliais skirtingais lygiais. Žemiausioje vietoje – žaislai ir daiktai vaikams. Aukščiau – tėvų daiktai, o aukščiausiai ir mažiausiai naudojamoje vietoje siūlome sudėti sezoninius ir rečiausiai naudojamus daiktus.
Tuščią sienos plotą apie duris ar židinį taip pat išnaudokite lentynoms. Atviros lentynos yra vienas iš sprendimo būdų, bet būkime atsargūs – atvirai sudėti daiktai jose gali užpildyti erdvę labiau nei mes to norime.
Pritaikykite erdvę savo poreikiams
Svetainės zonai geriausia parinkti tokius baldus, kuriuos lengva pritaikyti bet kokiai erdvei, esant poreikiui, ir transformuoti. Tad dar vienas praktiškas sprendimas mažoms svetainėms, kuriose turi sutilpti didelė šeima, – moduliniai IKEA baldai „BESTÅ“. Šiuos funkcionalius baldus galite sukomplektuoti patys, juose laikyti įvairius daiktus arba pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį derinį. Džiugina ir tai, kad kai prireikia, ypač, padidėjus šeimai, juos galite pirkti dalimis. Tai ne tik padės sumaniai planuoti šeimos išlaidas, tačiau ir bus lengviau įgyvendinti interjero pokyčius. Verta pabrėžti, kad šiuos baldus svarbu saugiai pritvirtinti prie sienos, kad būtų garantuotas šeimos saugumas.
Tokie baldai – patogūs, praktiški, universalūs, puikiai atrodo ir padeda palaikyti tvarką. Tai sumani išeitis, kai vaikai auga, o namuose ima trūkti vietos judriems žaidimams, kaladėlėms, pieštukams, lėlėms ir knygoms. Suplanavę daiktų laikymą, laisvalaikio zonas, galėsite daugiau laiko skirti sau ir šeimai.
Daugiau informacijos: www.ikea.com/lt/lt