53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Kaip saugoti vasaros nuotraukas
Kad vasaros nuotraukos niekur nedingtų / Adobe Stock nuotr.

Kad vasaros nuotraukos niekur nedingtų: 5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus

Iš šiųmetės vasaros jau liko tik prisiminimai, į kuriuos sugrįžti leis nebent išmaniojo galerijoje išsaugotos nuotraukos. Nors paplūdimio saule, kalnų didybe ir kitais skaitmeninėje juostoje nugulusiais kadrais paprastai norisi džiaugtis visus metus, jie dažnai būna linkę pasimesti. Tam, kad šios vasaros akimirkos nenugrimztų užmarštyje ir mus šildytų šaltais žiemos vakarais, „Telia“ pateikia keletą kūrybingų būdų jas „supakuoti“.

„Kol neturėjome išmaniųjų telefonų, nuotraukas rūpestingai kaupdavome popieriniuose albumuose, kuriuos galėdavome pavartyti kada bepanorėję.

Paradoksalu, tačiau skaitmenos laikais geriausi kadrai dažnai tarsi prasmenga tarp tūkstančių kitų, o juos surasti neretai būna neįmanoma misija.

Laimė, tiek „Android“, tiek „iOS“ platformose galima rasti įvairių automatizuotų įrankių, kurie tvarkingai sugrupuos vasaros kadrus, iš jų sukurs trumpą filmą ar leis nuotraukas papildyti tekstu.

Jei to nepakaktų, tam tikros programėlės padės nesunkiai užsisakyti popierinį albumą ar net išgalvoti pačius prisiminimus, padedant dirbtiniam intelektui (DI)“, – teigia „Telia“ išmaniųjų įrenginių vadovas Marijonas Baltušis.

Šios vasaros albumas – vos vienu paspaudimu

Mūsų galerijos šiandien pripildytos pačiomis įvairiausiomis nuotraukomis – nuo tokiu būdu išsaugotų sąskaitų ir čekių iki susiliejusių asmenukių. Kad tarp viso to nepasimestų gražiausios mūsų akimirkos, „Google Photos“ programėlė jau kurį laiką geba automatiškai grupuoti nuotraukas į iškarpų albumus ir vėliau jas pateikti „Instagram Stories“ primenančiu formatu.

„Norint turėti tokį albumą, vartotojui praktiškai nereikia pajudinti nė piršto. „Google Photos“ žino, kur ir kada buvo užfiksuota kiekviena nuotrauka, geba atskirti joje matomus objektus ir pagal tai automatiškai sugeneruoja albumą.

Tuo puikiai galima įsitikinti apsilankius programėlės „Memories“ skiltyje, kur išvysite tvarkingai sugrupuotus ir pavadintus kelionių akimirkų rinkinius. Jei pavadinimas kartais nebūtų sugalvotas ar tiesiog netenkintų, bakstelėjus šį laukelį, dešinėje išvysite spalvotą mygtuką, kurį paspaudus jums į pagalbą ateis DI ir pasiūlys keletą variantų“, – aiškina M. Baltušis.

Analogišką funkciją siūlo ir „iPhone“ išmaniuosiuose esanti gamyklinė „Photos“ aplikacija. Skiltyje „For You“ rasite į automatiškai einančias juostas sugrupuotus prisiminimus, kurie netgi bus papildyti garso takeliu. Jei pastarasis nepatiktų, apatiniame ekrano kampe esantis muzikos klavišas leis pakeisti takelį į labiau atitinkantį prisiminimų nuotaiką.

Palikite prisiminimus ateities kartoms

Jei baiminatės, kad jūsų vasaros akimirkos skaitmeninėje erdvėje vieną dieną tiesiog išnyks, galite jas išsisaugoti popieriniu formatu ir būti tikri, kad juos ateityje galės pavartyti jūsų vaikai bei vaikaičiai. 

Tam šiais laikais net nereikia keliauti į vietinį fotografijos saloną – pakanka atsisiųsti programėlę „Once Upon“. Ji labai nesunkiai susijungs su „Google Photos“ ar „iCloud Photos“, ir be vargo leis pradėti kurti savo popierinę fotografijų knygą.

Vasaros prisiminimai nuotraukose
Vasaros prisiminimai nuotraukose / Unsplash

Vartotojui suteikiama galimybė pasirinkti iki 594 nuotraukų, kietą arba minkštą viršelį ir būsimą albumą papildyti tekstu bei dailiais skandinaviško dizaino maketais.

Šis penkis milijonus klientų jau turintis švedų startuolis vartotojo susikurtą šedevrą leidžia į namus užsisakyti nepalikus programėlės, o pačių albumų kaina svyruoja nuo maždaug 20 iki 34 eurų.

Įamžinkite vasarą filme

Tiems, kas į savo atostogų akimirkas mieliau žiūrėtų patogiai išsitiesę prie televizoriaus, nei vartydami čežančius popierinius albumus, verta pasinaudoti galimybe prisiminimus paversti vaizdo klipu.

Nuotraukas į filmą paprasčiausiai „supakuoti“ leidžia jau minėta „Google Photos“. Spustelėjus pliuso ikonėlę viršutiniame dešiniajame ekrano kampe ir pasirinkus „Highlight video“, atsiras galimybė vienu paspaudimu pridėti nuotraukas bei vaizdo įrašus iš aplankytų vietovių ar su tam tikrais asmenimis.

Beliks tik pasikoreguoti garso takelį ir DI netrukus „iškeps“ vėl į malonius prisiminimus nukeliantį vaizdo įrašą.

„Jeigu su šeima ar draugais susirašinėjate „WhatsApp“ platformoje, rekomenduoju išbandyti naują šios programėlės įskiepį „.mem“. Savo išmaniajame sukurkite naują kontaktą, pridėję +44 7424 956336 telefono numerį, o vardo eilutėje įrašę “.mem“. Šį robotą pridėkite kaip narį pageidaujamoje „WhatsApp“ grupėje.

Tada joje parašykite žinutę su tekstu „@.mem“ ir visi kartu su draugais įkelkite geriausių vasaros akimirkų nuotraukas bei vaizdo įrašus. Kai baigsite – tiesiog parašykite žinutę „make me a @.mem“. Robotas netrukus sukurs dailų trumpametražį filmą. Tačiau apsišarvuokite kantrybe – filmo kūrimas gali užtrukti net iki 22 minučių“, – siūlo „Telia“ ekspertas M. Baltušis.

Veskite žurnalą

Sakoma, jog nuotrauka kartais gali pasakyti daugiau, nei tūkstantis žodžių, bet kai kada kadrų neturime pakankamai arba jais nemokame tiksliai įamžinti savo būsenos.

Jei norite žiemą prisiminimais „šildytis“ ne tik žiūrėdami į paveikslėlius, bet ir skaitydami raštu išsakytas mintis apie vasaros metu patirtus išgyvenimus, pradėkite rašyti asmeninį dienoraštį ar žurnalą.

„Apple“ siūloma „Journal“ aplikacija arba daugeliui platformų prieinama „Day One“ leis patogiai reflektuoti kiekvienos dienos įspūdžius nuotraukomis, tekstu, žemėlapių nuorodomis ir kitais duomenimis, kuriuos gali būti labai malonu pavartyti praėjus kuriam laikui.

Susikurkite vasaros įspūdžius patys

Vasaros tempas kartais gali būti per daug greitas, kad spėtume užfiksuoti aibę gražių kadrų, kuriais vėliau norėtume pasidalinti su draugais ar peržiūrėti patys. O kai kada tik grįžę po kelionių pastebime, jog mūsų įamžintos nuotraukos toli gražu ne tokios tobulos, kaip galvojome. Šiais atvejais į pagalbą ateina dirbtinis intelektas.

„Internete nesunkiai galima surasti įvairių nuotraukų redagavimo įrankių, kuriems instrukcijas galime duoti tiesiog išsakę tai, ko tikimės iš nuotraukos.

Jei kelionėje nespėjote užfiksuoti portreto prie Eifelio bokšto, „Cutout.pro“ arba „Canva AI Generator“ padės šią Paryžiaus įžymybę „nupiešti“ kitos jūsų nuotraukos fone. Jeigu kadre jūsų veido išraiška gavosi nenatūrali, pakeiskite ją kita, sau labiau patinkančia iš kito kadro, naudodami „Remaker.AI“.

O jei per vėlai pastebėjote, jog nuotrauka susiliejusi arba kad ją gadina nepageidaujamas objektas, išbandykite „Google Photos“ esančius „Photo Unblur“ bei „Magic Eraser“ įrankius. Taip turėsite ne visai autentiškų, bet teigiamas emocijas tikrai keliančių vasaros prisiminimų“, – teigia „Telia“ išmaniųjų įrenginių vadovas M. Baltušis.

Mano išsaugoti straipsniai