Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Gudrybės

Gudrybės, kurios pavers svetainę erdvesne

Jeigu norime gyventi ramiai, be daiktų keliamo streso ir tvarkymuisi skirti kuo mažiau laiko, verta pagalvoti kiek daug jų mums reikia. Taigi žemiau interjero tinklaraštis „Homy Ideas“ dalijasi savo atrastais būdais, kaip galima susisteminti svetainę, įvesti joje daugiau tvarkos ir atsikratyti tai, kas nėra būtina.

Anksčiau rašiau blog’o įrašą apie daiktizmą ir kaip mes esame linkę vergauti daiktams namuose (jį galite paskaityti čia). Šiame įraše norėčiau aptarti svetainėje (ne)kaupiamų daiktų reikalus. Kaip žinia, ši būsto erdvė yra parodomoji ir joje mes stengiamės išeksponuoti viską, ką turime gražiausio ir geriausio. Joje atsiranda įvairių eksponatų, pradedant įvairia technika, kaip televizorius ar kompiuteris, baigiant gėlėmis, paveikslais ar įvairiausiais niekučiais jaukumo dvasiai sukurti.

Jeigu norime gyventi ramiai, be daiktų keliamo streso ir tvarkymuisi skirti kuo mažiau laiko, verta pagalvoti, kiek daug jų mums reikia. Taigi, dalinuosi savo atrastais būdais, kaip galima savo svetainėje įvesti daugiau tvarkos ir atsikratyti to, kas nėra būtina.

#01 Baldai

Kuo mažiau baldų, tuo daugiau erdvės, nes, kaip žinia, jie užima daugiausiai ploto svetainėje. Visgi jeigu turite didelę šeimą ar dažnai sulaukiate svečių ir reikia daug vietos atsisėdimui, t.y. didelės sofos ar fotelių, siūlau rinktis kuo lengvesnių konstrukcijų baldus. Jie neapkraus erdvės ir neužgriozdins jūsų svetainės.

Gerai pagalvokite apie spalvą ir medžiagą, nes šviesūs baldai yra teplesni, o pagaminti iš tekstilės sunkiau valosi. Taigi jeigu nenorite gaišti laiko prižiūrėdami lepius paviršius, rinkitės praktiškesnes medžiagas.

Shutterstock

#02 Gėlės

Patalpa be augalų yra niūri, bet jų perteklius reikalauja daug dėmesio. Augalus reikia ne tik laistyti, bet ir nuo jų valyti dulkes, kartą į metus persodinti, patręšti ir t.t. Tad geriau turėti jų mažiau, bet įspūdingesnių. Pavyzdžiui, palmės tipo kambarinės gėlės savo išsišakojusiais lapais atrodo didingos ir tuo pačiu įneša grakščios žalumos. Aišku, yra daugybė ir kitų augalų rūšių, kuriais galite džiuginti savo svetainę, tik pagrindinis patarimas – nepaversti iš jos botanikos sodo.

Shutterstock

#03 Žurnalų krūvelė

Mėgstate skaityti žurnalus? Tuomet šaunu, nes jie gali būti puikiu interjero dekoro elementu. Prikauptą žurnalų krūvelę galima panaudoti labai praktiškai dekoruojant kavos staliuką ar komodą. Taip pat tai gali būti puikus paaukštinimas gėlės vazonui ar padėkliukas žvakėms.

Aš labai mėgstu skaityti žurnalus apie interjerą ir dažniausiai perku užsienietiškus, kaip „Elle decor“ ar „Etc living“. Juos perskaičius tikrai neskubu išmesti, nes šie žurnalai brangūs ir juose slepiasi daugybė gražių idėjų ir įkvėpimo, kad laikas nuo laiko norisi ir vėl paimti pavartyti. O kad mano skaitiniai nedulkėtų lentynose, jų sukauptą krūvelę išnaudoju praktiškai dekoruodama komodą.

#04 Kvapniosios žvakės

Savo namų neįsivaizduoju be žvakių. Taip, tai smulkūs dekoro elementai, apkraunantys namų paviršius, bet tuo pačiu ir atliekantys svarbias funkcijas: žvakės skleidžia šviesą, pripildo erdvę maloniais aromatais bei suteikia romantikos. Sutikite, jų atsisakyti būtų sunku, net jeigu kartais reikia jas pakilnoti norint nuvalyti dulkes.

Pastaruoju metu stengiuosi pirkti tik kokybiškas ir iš natūralių medžiagų pagamintas žvakes, nes, kaip žinia, pigiosios degant skleidžia į aplinką kenksmingas medžiagas. Kaip sakau, geriau mažiau, bet sveikiau, o tada jas ir nuo dulkių bus lengviau vaduoti.

#05 Sienų puošyba

Puikus būdas suteikti namams savito charakterio – dekoruoti sienas paveikslais. Kuo jie didesni, tuo priežiūra paprastesnė. Taip pat jie palieka daug didesnį įspūdį nei įvairūs smulkūs interjero dekoro niekučiai.

Shutterstock

#06 Pagalvėlių ir pledų draugija

Praktiški ir šilti kompanionai žiūrint televizorių ar skaitant knygą vėsiais žiemos vakarais – pagalvėlės ir pledai. Dieną, kai jie nenaudojami – puikus sprendimas patogiai juos laikyti svetainėje, kad būtų visada po ranka. Jeigu jūsų sofa išskleidžiama ir turi patalynės dėžę, dėkite į ją. Jeigu ne, galite įsigyti iš ratano pintą didelį krepšį ir talpinti jame. Tekstilė turės savo vietą, bus lengvai pasiekiama ir nesimaišys ant sofos, kai nebus reikalinga.

Jums turbūt kilo klausimas, o ką daryti su kitais interjero elementais, kaip statulėlės, įvairios žvakidės ir kiti niekučiai, kuriuos gauname dovanų ar iš nepagalvojimo patys prisiperkame. Mano siūlymas paprastas – su jais atsisveikinti, nes dažniausiai šie daiktai neatlieka jokių naudingų funkcijų, o tik reikalauja energijos juos prižiūrint.

Mano išsaugoti straipsniai