Petražolė yra nepamainomas daugelio tradicinių patiekalų ingredientas: ji puošia juos, praturtina skonį ir aromatą. Šis augalas buvo žinomas dar senovės egiptiečiams, kurie labai vertino petražolės gydomąsias savybes.
Lotyniškas petražolės pavadinimas petroselinum pažodžiui verčiamas „auganti ant akmens“. Ir iš tiesų, šis augalas pasižymi nereiklumu dirvožemiui ir nelepumu, jis auga ir džiugina šviežia žaluma iki vėlyvo rudens.
Augti tai jis auga, tačiau tie, kurie nors kartą bandė išauginti petražolę iš sėklų, žino, koks ilgas jos dygimo laikotarpis. Paslaptis tame, kad petražolės sėklos, kaip ir kitų salierinių augalų (krapų, morkų, salierų), turi labai tvirtą luobelę ir didelį kiekį eterinių aliejų, kurie lėtina drėgmės įsisavinimą.
Kaip pasėti petražolę
Atskleisime jums paslaptį, kuriai padedant pirmieji petražolės ūgliai atsiras jau po trijų valandų!
1. Nedidelį kiekį šviežio pieno pašildykite maždaug iki 37 laipsnių Celsijaus. Pamerkite į jį petražolės sėklas ir palikite 12 valandų.
2. Sėjimui skirtą žemę pabarstykite negesintomis kalkėmis, tada perkaskite. Procedūrą dar kartą pakartokite, paskui supurenkite žemę rankiniu kultivatoriumi.
3. Sėklas išdėliokite ant pergamentinio popieriaus, šiek tiek padžiovinkite, o paskui pasėkite į paruoštus griovelius.
Palaistykite vandeniu, stengdamiesi pernelyg neperlieti. Ir laukite ūglių!