Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kaip kovoti su piktžolėmis

Kaip kovoti su piktžolėmis, kai ravėti nusibosta

Jei piktžolių ravėjimas jums nuo vaikystės kelia siaubą, ir vis atidėliojate šį darbą kaip patį nemaloniausią, ko gero, jums įdomu bus sužinoti, kokios yra alternatyvos. Be abejo, visai išvengti rankų darbo nepavyks, bet yra būdų, kurie sumažina piktžolių augimą.

Mulčias

Veiksmingas būdas, neleidžiantis piktžolėms veistis kaip bitėms spiečiuje, yra užkloti žemę mulčiu, pritaikytu augalo poreikiams. Visų pirma, mulčias atrodo gražiau nei juodžemis, be to, jis padės išsaugoti augalams reikalingą drėgmę, taip pat šis sprendimas palengvins problemą su piktžolėmis, nes tokiomis sąlygomis jos paprasčiausiai mažiau žels. Mulčio sluoksnis turėtų būti 2-4 cm storio, tai turi būti organinė medžiaga, pavyzdžiui, pušų žievė, šiaudai, nupjauta žolė, medžio pjuvenos, medienos gabalėliai ir pan. Vis dėlto manoma, kad medienos gabalėlių mulčias išsiurbia iš dirvos drėgmę ir jos mažiau lieka augalams, todėl ko gero šios medžiagos naudoti nereikėtų. Kad ir kokį mulčią pasirinktumėte, svarbu nekloti jo iki pat augalo kamieno ar stiebo, nes taip augalai gali susirgti arba gali sutrikti jų augimas.

Užkloti plėvele

Taip pat galima sukurti savotišką šiltnamio efektą, kuris piktžolėms nepatinka – dirvą reikia užkloti plastikine plėvele. Ją užklokite bet kurioje vietoje, kur norite sumažinti piktžolių kiekį – saulės šiluma ir deguonies trūkumas padarys savo darbą. Be abejo, plėvele nereikėtų dengti augalų, kurių nenorite sunaikinti, tad geriausia alternatyva bus išpjauti jiems plėvelėje skyles. Tokiomis sąlygomis piktžolėms nepavyks daugintis, todėl ilgainiui jos išnyks.

Verdantis vanduo

Veiksmingiausias būdas, kaip be didelių pastangų atsikratyti piktžolių – aplieti jas verdančiu vandeniu. Taip lengvai sunaikinsite jau esamas piktžoles ir neleisite augti naujoms. Tik reikėtų verdantį vandenį pilti atsargiai, kad jo nepakliūtų ant augalų, kurių nenorite sunaikinti.

Actas

Piktžolėms actas nepatinka taip pat kaip ir verdantis vanduo. Jis stebuklingai išdegins visas piktžoles, todėl drąsiai galite naudoti šį metodą. Tik pilkite atsargiai, kad acto nepakliūtų ant norimų išsaugoti augalų, jų lapų arba šaknų. Be to, šį metodą reikėtų taikyti kelis kartus, kad visos piktžolės išnyktų.

Deginimas

Ko gero esate girdėję arba net matę užsienyje plačiai paplitusį piktžolių naikinimo būdą, kai jos deginamos specialiais deglais. Tai galima daryti nelabai tankiai apžėlusiose lysvėse ne itin vėjuotą dieną, kad ugnis neišplistų. O šiaip šis metodas yra gana veiksmingas – ugnis praktiškai visam laikui išnaikina piktžoles, ypač jei deginamos vos išaugusios piktžolės ir po to tai pakartojama dar kelis kartus.

Druskai – ne!

Tikriausiai esate girdėję apie šią liaudies priemonę – esą druska veiksmingai naikina piktžoles. Tai yra tiesa, bet šio metodo taikyti nereikėtų, nes palijus lietui druska patenka giliau į dirvožemį ir gali pakenkti augalams, kurių sunaikinti nenorite. Taip pat nerekomenduojame naudoti druskos, acto ir indų plovimo skysčio mišinio, nes jis pakenks šalia esantiems augalams.

Kruopštus ravėjimas

Jei vis dėlto nusprendėte ravėti rankomis, nepamirškite, kad šį darbą atlikti reikės rečiau, jei ravėsite kruopščiai. Reikia ne skinti virš žemės matomas piktžoles, bet išrauti jas su visomis šaknimis. Ypaš kruopščiai raukite pienes, nes jų šaknys įsiskverbusios itin giliai į dirvą. Šiam tikslui vertėtų įsigyti specialų ravėjimo grėbliuką, kuris išrauna šaknis iš gilumos ir neleidžia formuotis naujiems ūgliams. Tačiau net jei neturite tokio grėbliuko, stenkitės pienes rauti su visomis šaknimis, kad jos nebeataugtų.

Mano išsaugoti straipsniai