Galvą nuolat kamuoja klausimas, kaip sustatyti baldus, kad kambarys atrodytų proporcingai ir gražiai? Dažnai paaiškėja, kad tai, ką įsivaizdavome mūsų namuose atrodo visai ne taip, kaip tikėjomės. Tam pravers kelios taisyklės, kurios padės išvengti neigiamų emocijų ir sutaupyti laiko bei pinigų.
1. Sukurkite funkcionalią bendravimui skirtą erdvę
Sėdėjimui skirtus baldus geriausia išdėstyti U forma, nes L formos erdvė nepasižymi funkcionalumu. U formos pavyzdys – sofa ir du foteliai ar kėdės. Toks išdėstymas leidžia visiems bendraujantiems žmonėms gerai matyti ir girdėti vienas kitą. Tuo tarpu L forma sustatyti baldai apsunkina pokalbį, nes žmonės yra priversti sėdėti persisukę ir garsiau kalbėti.
2. Išryškinkite pagrindinį kambario akcentą
Visose svetainėse yra bent vienas objektas, į kurį pirmiausiai nukrypsta visų akys. Jei jūsiškėje yra židinys, jis ir atliks šią funkciją. Jei ne, pagrindiniu kambario akcentu gali tapti prancūziškos durys ar langas, pro kurį atsiveria nuostabus vaizdas. Baldus išdėstykite taip, kad jie dar labiau išryškintų pagrindinio akcento grožį.
3. Rinkitės lyginius skaičius
Kambarys atrodys proporcingiau, jei kiekvienam baldui rasite porą.
Abipus sofos ar šalia fotelių statomi staleliai papildys vienas kitą, jei bus panašių dydžių ir spalvų.
Dvi nederančias kėdes galima apmušti vienodu audiniu, bet jos turėtų būti panašaus aukščio ir dydžio.
Židinio atbrailą papuoškite dviem žvakidėmis, ant stalelių pastatykite po vienodą šviestuvą.
4. Protingai sugrupuokite baldus
Ar vaikščiodami po kambarį jaučiatės patogiai, ar taip, lyg stengtumėtės apeiti kliūtis? Štai keli patarimai:
Sofa ir foteliai turi stovėti šalia, nes priešingu atveju pro svetainę einantis žmogus užstos vaizdą tiems, kas sėdi ir šnekučiuojasi.
Baldus išdėstykite taip, kad niekam nereikėtų vaikščioti pro televizorių ir trukdyti tiems, kas jį žiūri.
5. Idėja mažai svetainei
Jei jūsų svetainė labai maža, rinkitės dailiais apmušalais apmuštas kėdes be atramų rankoms – jos užims mažiau vietos, bet nepraras savo funkcijos. Kita idėja – statyti ne dvi kėdes, bet kėdę ir otomanę.
Shutterstock nuotraukos