Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kokių klaidų nedaryti šeimai įsirenginėjant interjerą

Kokių klaidų nedaryti šeimai įsirenginėjant interjerą

Kuriant namų interjerą kiekviena detalė yra svarbi. Juk dažniausiai pasirinktame būste gyvensime ne vienerius metus, o sukurta aplinka reikšminga ne tik dėl to, kad joje praleisime daug laiko, bet ir dėl to, kad ji paveikia šeimos santykius. Kaip nepadaryti esminių klaidų, konsultuoja „Magrės baldų“ dizainerė Greta Stefanovič.

Pagrindiniai skirtumai tarp viengungio ir šeimos būsto

Viengungio ir šeimos būstas yra visiškos priešingybės. Viengungio namuose dažniausiai vyrauja nedidelė erdvė, kurioje svarbiausią vaidmenį atlieka miegamasis, kadangi dauguma žmonių, kurie gyvena vieni, grįžta namo tik pernakvoti. Tad tokiam interjere virtuvė bus nedidelė, nepritaikyta dažnam maisto gaminimui, o valgomojo erdvės gali iš viso nebūti. Idealiausias būsto variantas viengungiui – vieno kambario butas, kuriame virtuvė sujungta su svetainės erdve. Šis variantas šiuo metu ypač populiarus tarp besinuomojančių butą, tačiau ne toks populiarus tarp perkančių nuosavą būstą.

Žmonės linkę planuoti ateitį, kuomet galbūt sukurs šeimą ir reikės daugiau gyvenamosios erdvės. Taigi, šeimos būstas bus jau ženkliai didesnis, turės vieną ar net kelis vonios kambarius, didesnę virtuvę, pritaikyta intensyviam maisto gaminimui, kelis miegamuosius, svetainę ir galbūt valgomąjį. Šeimos interjere rasime nemažai baldų ir namų apyvokos daiktų, kuomet viengungio būste bus tik daiktai, kurie iš tikrųjų reikalingi jam pačiam.

Svarbiausi aspektai

Kuriant interjerą šeimai, svarbiausia atsižvelgti į šeimos poreikius, įpročius ir gyvenimo būdą. Verta žinoti, kiek laiko šeimos nariai praleidžia namuose, kokią vietą užima maisto ruoša, ar dažnai planuojama priimti svečius. Taip pat reikėtų suplanuoti erdves taip, kad kiekvienas šeimos narys turėtų pakankamai privatumo, bet susitiktų visi kartu vienoje bendroje erdvėje. Svetainė – pagrindinė namų vieta, kurioje susiburia visa šeima ir kartu leidžia laiką. Tad šią erdvę reikėtų įrengti itin jaukiai ir patogiai.

Sunkiausia užduotis

Sunkiausia užduotis kuriant interjerą šeimai, ko gero, yra patenkinti kiekvieno šeimos nario poreikius taip, kad šie nesikirstų ir netrukdytų kito nario poreikius. Taip pat sunku įtikti visų šeimos narių skonio pojūčiui, reikia ieškoti kompromisų stiliaus, spalvų, išplanavimo sprendimuose. Būna netgi taip, kad interjero kūrimu užsiima vienas iš partnerių, o kai jau viskas įgyvendinta, antroji pusė lieka nepatenkinta rezultatu. Tad pirmiausia reikėtų susėsti ir aptarti interjero vizijas bei sprendimus su visa šeima drauge.

Praktiniai sprendimai kuriant šeimos interjerą

Interjeras šeimai turi būti patogus ir funkcionalus, atitinkantis visų gyventojų poreikius. Dažniausios klaidos yra tokios, kad pasirenkamos spalvos, baldai, negalvojant apie ateitį. Vaikai greitai auga, tad įrenginėjant vaikų kambarį, nereikėtų jo įkurti pernelyg vaikiškai. Kambarys patinkantis dešimtmečiui, keturiolikmečiui jau vargu ar bus tinkamas. Geriausia laikytis neutralesnių, subtilesnių interjero sprendimų. Kita klaida – dažnai namai apstatomi daugybe baldų, tačiau dauguma iš jų kokybiškai neatlieka savo funkcijų. Vietoje kelių ankštų spintų, įsirenkite vieną sieninę spintą, rinkitės modulinius, daugiafunkcinius baldus, kurie sutaupys erdvės interjere. Esant mažiems vaikams namuose, reikėtų parinkti lengvai prižiūrimus sienų dažus, tapetus, baldų apmušalus.

Esant penkiems ir daugiau šeimos narių, būtų idealu įsirengti ir kelis vonios kambarius. Vaikų kambaryje reikėtų palikti daugiau erdvės žaidimams, saviraiškai, rinktis daiktus, skatinančius kūrybiškumą ir mąstymą. Taigi, nepriklausomai nuo gyvenančių žmonių kiekio, namai neturėtų spausti ir varžyti,  interjere turėtų vyrauti harmonija.

Kalbant apie šeimą, kuri ateityje planuoja turėti vaikų ir pradeda kurti interjerą, siūloma apgalvoti, kiek reikės erdvės būsimai šeimai, įsirengti būstą taip, kad ateityje galėtų transformuoti, pavyzdžiui, darbo kambarį į vaikų kambarį. Taip pat numatyti išdėstymą taip, kad atsiradus atžaloms pavyktų išlaikyti privačias erdves. Reikėtų pasirūpinti ir suplanuoti virtuvę, jos ergonomiškumą, taip pat vonios kambarį – nuspręsti dušo kabina ar vonia bus patogesnė tiek šiuo metu, tiek ateityje. Taigi esminiai dalykai būtų funkcinių erdvių išdėstymas, o baldus ir kitus lengvai kilnojamus daiktus be vargo galėsite tiek perstatyti, tiek įsigyti naujus.

Mano išsaugoti straipsniai