Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kaip išvengti staigmenų statybose: grunto tyrimai

Kaip išvengti staigmenų statybose: grunto tyrimai

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) primena apie privalomus inžinerinius geologinius ir geotechninius tyrimus (IGG), kurie turi būti atlikti rengiant statybos, rekonstravimo ir tvarkybos darbų projektus, taip pat kapitalinio remonto projektus, kai keičiamos pamatų konstrukcijos. 

„Nežinodami geologinių sąlygų, statybų metu galime susidurti su įvairiomis kliūtimis, pvz., požeminiais vandenimis, silpnu gruntu ir t.t. Taigi, būtent šių tyrimų pagalba galime išvengti nemalonių netikėtumų statybų metu”, – teigia Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Konsultavimo skyriaus vedėja Lilija Bičkaitienė. 

IGG tyrimai, kitaip dar vadinami – grunto tyrimais, nėra privalomi statiniams, kurie yra priskirti prie nesudėtingųjų statinių kategorijos. 

„Siekiame, kad statiniai mūsų šalyje būtų saugūs, o gyventojai išvengtų nemalonių ar net gyvybei pavojingų situacijų statybų metu. Rekomenduojame ištirti būsimo statinio pagrindo geologines ir geotechnines savybes ir parametrus, nes keisti projekto sprendinius prasidėjus statybos darbams gali kainuoti labai brangiai“, – tikina VTPSI Konsultavimo skyriaus vedėja L. Bičkaitienė. 

IGG tyrimų registracija 

IGG tyrimai privalo būti įregistruoti Žemės gelmių registre. Tai atlikti yra šiuos tyrimus atlikusių asmenų pareiga. IGG tyrimai sudaro statybinių tyrimų dalį, o IGG tyrimų ataskaita yra privalomasis statinio projekto rengimo dokumentas. Rengiant ypatingųjų statinių projektus, be IGG tyrimų ataskaitos, projekto sudėtyje turėtų būti ir Lietuvos geologijos tarnybos rašto apie šios ataskaitos vertinimą ir priėmimą kopija.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) informacija

Mano išsaugoti straipsniai