Laiptai sukuria zoną, atribotą nuo bendros kambario erdvės. Įprasminti ją galima labai skirtingai: atskirti poilsio kampelį ar virtuvę, paslėpti nediduką sandėliuką arba, atvirkščiai, išryškinti nišą, kurioje akį trauks dekoratyvus interjero akcentas.
1. Patikima slėptuvė
Po prieškambario laiptais (jei tik jie ne sraigtiniai) tereikia sumontuoti gipskartonio sienas, duris, apšvietimo sistemą, ir vieta taps praktišku sandėliuku, kur galima laikyti dviratį, dulkių siurblį, slides, žvejybos reikmenis, sudedamuosius lauko baldus… Svarbiausia, kad jų nebus matyti, nes visi ne kasdien naudojami daiktai tvarkingai paslėpti (tik jiems turėtų užtekti lentynų ar stelažų). Sandėliuko sienos ir durų apdaila turėtų derėtų prie laiptų dizaino.
2. Jauki poilsio vietelė
Laiptų konstrukcinė įvairovė didelė, todėl po jais esančios erdvės nevienodos – skiriasi jų forma, plotas ir aukštis. Visa tai diktuoja savo reikalavimus, ir jiems tenka paklusti. Jei užtenka vietos po laiptais įrengti poilsio zoną, jos išskirtinumą gali sustiprinti kitokia šalia esančios sienos apdaila ar grindų danga. Tai sukuria vientisumo įspūdį, o laiptai neatrodo lyg svetimkūnis kambario interjere.
3. Į bendrą visumą
Jei laiptų konstrukcija lengva ir atvira, griežtai nesuskaido patalpos, zoną po laiptais galima ne atskirti, o harmoningai susieti į bendrą visumą su likusia kambario erdve. Po laiptais tiktų pastatyti komodą, o netoliese – tokio pat stiliaus valgomojo stalą su kėdėmis. Kitas būdas – nišoje įkomponuoti sofą, o kitus poilsio zonos baldus – staliuką su foteliais – palikti bendroje svetainės erdvėje.
4. Išskirtinė ekspozicija
Kiekvienuose namuose yra daiktų, kuriems norime rasti išskirtinę vietą. Šiuo atveju puikiai tinka niša po laiptais. Čia galima sudėlioti kelionių suvenyrus, pastatyti nediduką senovinį baldą, pakabinti įrėmintas nuotraukas ar paveikslą, tik svarbu pasirūpinti, kad daiktai būtų tinkamai apšviesti. Tai, kas eksponuojama nišoje po laiptais, gali išsiskirti iš bendro interjero stiliaus, bet dėl unikalios vietos toks kambario dekoras bus pateisinamas.
5. Minimalistinė oranžerija
Po laiptais palikta erdvė vizualiai praplečia kambarį, ypač kai laiptų pakopos atviros. Tiesa, jeigu ji visai tuščia, gali darkyti bendrą kambario kompoziciją. Kambariniai augalai dekoratyviuose vazonuose, skintų gėlių kompozicija išskirtinėje vazoje šiai zonai suteikia jaukumo. Beje, augalams čia gali stigti šviesos, todėl geriau rinktis tuos, kuriems jos daug nereikia.
6. Židinio vieta
Jei erdvei po laiptais siekiate suteikti funkcionalumo, čia galima įrengti židinį. Tiesa, tokiu atveju ši vieta sulauks daug dėmesio, nes žvilgsnius trauks jauki ugnies liepsna. Todėl čia reikėtų sukurti tinkamą nuotaiką: pavyzdžiui, interjerą pagyvina nišoje sukrautos malkos – toks sprendimas tinka ne tik sodyboje, bet ir minimalistiniame šiuolaikiškame būste.
7. Kur paslėpti televizorių
Televizorius – toks daiktas, kurį taip ir knieti kaip nors „užmaskuoti“, nors, kita vertus, jį turi būti patogu žiūrėti… Dar vienas funkcionalus sprendimas – svetainėje po laiptais pastatyti televizorių, kitą vaizdo ar garso aparatūrą, lentyną kompaktinėms plokštelėms sudėti. Tinkamu kampu pasukto televizoriaus ekranas neblizgės, nors kitose saulėto kambario vietose to sunku išvengti.
8. Nešeimininkaujantiems
Laiptai suformuoja atskirą zoną, tad joje galima įrengti nedidelę virtuvę su kompaktiškais baldais ir įmontuota būtiniausia buitine technika. Neverta tikėtis, kad čia bus erdvu šeimininkauti, tačiau ne visiems juk to reikia, o taip įkomponuotas virtuvės kampelis – mažiausiai pastebimas, ir jo įkyrus praktiškumas negriaus svetainės, kaip poilsio zonos, koncepcijos.
9. Mažam kambarėly…
Jei name stinga vietos, po laiptais galima įrengti nedidelį kambarėlį. Erdviu jo nepavadinsi, bet iš bėdos čia tilptų net lova netikėtam ir neišrankiam svečiui. Nors dar tikslingiau būtų įrengti mažą vonios kambarį svečiams ar skalbyklą bei džiovyklą.
10. Prieškambaryje reikia drabužinės
Funkcionali kambario, kuriame yra laiptai, paskirtis ir žmogiškieji poreikiai diktuoja sprendimą, ką įrengti po laiptais. Prieškambaryje geriausiai tiks drabužinė. Tokiu atveju net nebūtina jos atskirti pertvara – užteks sumontuoti kabyklas, lentynėlę batams sudėti. Svarbiausia, kad drabužinė sutaupys vietos.
11. Praktiškiausia – sieninė spinta
Dar vienas įprastas būdas, kaip panaudoti laisvą erdvę, – įmontuoti spintą ar spintelę. Čia tiks bet kokie korpusiniai baldai, sukonstruoti atsižvelgus į laiptų nuolydį. Durys gali pagyvinti interjerą arba visai nepastebimai susilieti su siena. Jei durų spalva šviesi, net ir sunkiai laiptų konstrukcijai suteiks lengvumo. Arba galima įmontuoti ištraukiamus stalčius su ratukais – tokie patogūs, nes prie jų įmanoma prieiti iš visų pusių, ir nesvarbu, jei laiptų nuolydis labai žemas. Tokiuose stalčiuose tinka laikyti įvairiausius daiktus – neprireiks griozdiškų spintų, užgrobiančių kambario erdvę.
12. Individualumo apraiška
Laiptai įrėmina nedidelę ir jaukią erdvę, todėl tokiame kampelyje galima atsiriboti nuo sumaišties – tereikia čia pastatyti fotelį ar mažą sofutę, kur patogiai įsitaisius pasineriama į savo mintis, o aplink verdantis gyvenimas nesikėsina sudrumsti vienatvės ramybės.