53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Kaip išsirinkti namams tinkamiausią šaldytuvą? Eksperto patarimai

Kaip išsirinkti namams tinkamiausią šaldytuvą? Eksperto patarimai

Šaldytuvas – vienas svarbiausių namų buitinės technikos įrenginių. Jo dureles varstome ne kartą per dieną, o be šaldytuvo ir šaldiklio atliekamos funkcijos išlaikyti maistą šviežią ilgiau, tikriausiai negalime įsivaizduoti savo kasdienybės. Šiandien rinkoje yra itin daug pasirinkimų, todėl rasti tobulą šaldytuvą, kuris atitiktų jūsų poreikius, ir tiktų namų erdvei, gali atrodyti nelengva užduotis. Štai keletas patarimų, padėsiančių apgalvoti esminius aspektus ir priimti tinkamą sprendimą.

Prieš pradedant svarstyti įvairius šaldytuvų variantus, Tomas Alešiūnas, „Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris, pataria skirti šiek tiek laiko įvertinti savo poreikius.

Įvertinkite savo poreikius

„Atsižvelkite į savo namų ūkio dydį, maisto gaminimo įpročius ir paprastai laikomų maisto produktų kiekį. Apsvarstykite, kokio dydžio šaldytuvo ir šaldiklio talpa jums reikalinga, kokios šaldytuvo funkcijos jums aktualios – naujausi įrenginiai pasižymi įvairiomis technologijomis, pavyzdžiui, vandens ir ledo dozatoriais, reguliuojamomis lentynomis, ar drėgmę kontroliuojančia sistema, skirta šviežiems vaisiams ir daržovėms laikyti“, – patarimais dalijasi T. Alešiūnas.

Šaldytuvo funkcijos, padedančios maistą išlaikyti šviežią
Šaldytuvo funkcijos, padedančios maistą išlaikyti šviežią
Unsplash

Atsakykite į šiuos klausimus – ar jums reikia papildomos vietos šaldiklyje, kad galėtumėte apsipirkti dideliais kiekiais? Ar esate aistringas pramogautojas, kuriam reikia daug vietos vakarėlių padėklams laikyti? Supratę savo poreikius, galėsite susiaurinti pasirinkimo galimybes.

Populiariausi šaldytuvų tipai

Specialisto teigimu, šaldytuvai yra skirstomi į du tipus – laisvai pastatomus ir įmontuojamus. Jeigu keičiate virtuvės interjero dizainą ir dauguma jūsų buitinės technikos įrenginių yra įmontuojami, patogiau rinktis įmontuojamą šaldytuvą. Atkreipkite dėmesį, kad įmontuojami šaldytuvai, lyginant su laisvai pastatomais, pasižymi mažesne talpa.

Taip pat šaldytuvai skirstomi pagal jų durelių ir šaldytuvo, šaldiklio erdvių išdėstymą. Kone populiariausias yra standartinis šaldytuvo tipas – vienų durų šaldytuvas su šaldikliu apačioje. Šie šaldytuvai puikiai tinka 1-2 žmonių namų ūkiams, kuriems nereikia kaupti didelių maisto atsargų, ar tiems, kurių namų virtuvė – minimalistinio stiliaus, kompaktiška.

„Įprastai šio tipo šaldytuvų kartu su šaldikliu talpa varijuoja tarp 300-400 litrų. Šis šaldytuvo tipas puikiai tinka ir tiems, kurie gamina mažesniais kiekiais, ar dažnai valgo ne namuose“, – teigia T. Alešiūnas.

Kita vertus, jei turite didelę šeimą, gaminate dažnai ir daug – verta apsvarstyti ir kitus, didesnių šaldytuvų modelius. Pavyzdžiui, šaldytuvai „Side by Side“ turi dvigubas dureles ir pasižymi nestandartiniais gabaritais.

„Šie modeliai pasižymi itin didele talpa: daugiau nei 400 l šaldytuvo ir 200 l šaldiklio zonos talpa. „Side by Side“ šaldytuvų asortimente galima rasti modelių su 3 ar 5 durimis – vadinamuosius „prancūziškų“ durų šaldytuvus“, – pasakoja specialistas.

Be to, prieš įsigyjant šaldytuvą, T. Alešiūnas pataria nepamiršti išsiaiškinti, į kurią pusę atidaromos durelės. Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad nemažai šiuolaikinių šaldytuvų modelių pasižymi keičiama durų atidarymo kryptimi.

Šaldytuvas gali būti ilgalaikė elektrą taupanti investicija

Specialistas pastebi, kad šaldytuvai yra vieni iš daugiausiai elektros energijos sunaudojančių buitinės technikos įrenginių. „Dėl savo paskirties šie įrenginiai turi būti įjungti visą laiką – jie nuolat vartoja energiją, kad palaikytų tinkamą temperatūrą. Todėl renkantis, kokį šaldytuvą įsigyti, būtina atsižvelgti į įrenginio energijos efektyvumo klasę bei papildomas energijos taupymo funkcijas“, – sako jis.

Standartinis šaldytuvas
Standartinis šaldytuvas
ELTA

Pavyzdžiui, naujausi technologijų bendrovės „Samsung“ šaldytuvai pasižymi dirbtiniu intelektu paremta „AI Energy Mode“ funkcija. Naudodamiesi šia funkcija, galite prognozuoti ir koreguoti energijos suvartojimą, o energijos taupymas yra pritaikomas dviem etapais.

Pirmajame etape šaldytuvas, naudodamas DI mašininį mokymąsi, atskiria naujų produktų įvedimą, numato ir pašalina šerkšno susidarymą. Antrajame etape energijos taupymas pasiekiamas išmaniuoju temperatūros valdymu, reguliuojant šaldytuvo ir šaldiklio temperatūrą tam tikrame diapazone.

Naujuosiuose modeliuose buvo patobulintas ir šaldytuvo kompresorius – aštuntos kartos kompresorius užtikrina patikimesnį, tylesnį veikimą ir didesnį energijos vartojimo efektyvumą.

T. Alešiūnas priduria, jog šaldytuvai yra vieni iš ilgiausiai veikiančių įrenginių namuose. Tipinio šaldytuvo-šaldiklio tarnavimo laikas – apie 17 metų. Tad investuoti į energiją taupantį šaldytuvą, pasak eksperto, yra naudinga ilgalaikė investicija.

Mano išsaugoti straipsniai