Pagaliau ir į mūsų platumas atėjus pavasariui, kyla natūralus noras iš pagrindų susitvarkyti namus. Per žiemą namuose ne tik nugulė sluoksnis dulkių ir užaugo krūvos nereikalingų daiktų, bet ir atsirado papildomų nešvarumų, pavyzdžiui, ant grindų.
Specialistai pateikia vertingų patarimų, kaip po žiemos išvalyti namus.
Minkšti baldai
Minkštus baldus taip pat bent kartą per metus reikėtų išvalyti. Tinka cheminis arba bent drėgnas valymas. Net jei jūsų sofa ar foteliai tamsios spalvos ir nešvarumų nesimato, nepamirškite, kad jų ten vis vien susikaupia, ir jie gali sukelti alergines reakcijas, o su laiku, žinoma, ir pakenkti baldų išvaizdai.
Pavasarinis kambarinių augalų valymas
Didžiojo pavasarinio namų tvarkymo metu nederėtų pamiršti kambarinių augalų. Kartą per metus juos reikėtų persodinti, nušluostyti nuo jų dulkes ir palepinti vandens dušu. Tai suteiks augalams naujų jėgų ir jie dar dailiau puoš interjerą. Žemę, į kurią persodinsite augalus, reikėtų parinkti kiekvienam augalui individualiai. Dulkių sluoksnį nuo lapų ypač svarbu nuvalyti po žiemos, nes per žiemą ant jų susikaupė daug nešvarumų, kurie ne tik trukdo augalui normaliai vystytis, bet ir trikdo svarbų fotosintezės procesą.
Užuolaidos ir žaliuzės
Ar žinojote, kad tyrimai atskleidė, jog užuolaidos yra rečiausiai skalbiamas tekstilės gaminys namuose? Tik įsivaizduokite, kiek ant jų susikaupia dulkių ir nešvarumų, kurie kaskart jas palietus pasklinda ore ir sukelia alergines reakcijas. Plaudami langus nepamirškite nukabinti ir išskalbti užuolaidų. Tai galima daryti rankomis arba skalbyklėje, nustačius atitinkamą temperatūrą. Po skalbimo užuolaidas patartina iškart dar drėgnas pakabinti – taip jos ne tik greičiau išdžius, bet ir nereikės jų lyginti, nes pakabintos jos išsilygins pačios.
Šviestuvai
Generalinis tvarkymas neabejotinai turi apimti ir lempas bei šviestuvus, ant kurių (ar kurių viduje) per žiemą susikaupė ne tik dulkių, bet ir nemažai smulkių ir didelių musių bei kitų vabalų. Švara namuose nebus išbaigta, jei šviestuvai liks nevalyti.
Sandėliukas ir rūsys
Generalinio pavasarinio tvarkymosi metu reikia atlikti reviziją sandėliuke, maisto podėlyje ir rūsyje. Išmeskite daržoves ir konservus, kurie jau pradėjo gesti. Atšilus orams, jie ims pūti ir bute ar rūsyje pasklis nemalonus kvapas. Išvalyti supuvusias, suskystėjusias daržoves ir pašalinti jų kvapą bus daug sunkiau.
Pavasaris yra tinkamas metas peržiūrėti žiemos atsargas ir įvertinti, koks gardumynas šį sezoną buvo populiariausias – tai padės nuspręsti, ką gaminti ar ko negaminti kitam sezonui, kad visi namiškiai būtų patenkinti.
Kaip naudoti ir laikyti valymo priemones
Prieš naudodami buitinę chemiją visų pirma perskaitykite priemonės naudojimo instrukciją, laikykitės nurodytų dozių ir tikslaus kiekio – tik teisingai naudojama priemonė bus veiksminga, sumažės šalutinio poveikio tikimybė. Naudokite apsaugines pirštines ir kitas individualias apsaugines priemones, kad priemonės nepakenktų jūsų sveikatai.
Cheminių valymo priemonių niekada nelaikykite stikliniuose induose, nes jie gali netikėtai įtrūkti ir sugadinti paviršių, ant kurio stovi. Indus, kuriuose laikote valymo priemones, būtinai pažymėkite, kad nekiltų abejonių dėl jų turinio. Taip pat skystų valiklių nepilkite į butelius, kuriuose buvo limonadas ar kiti gėrimai – kiti namiškiai, ypač vaikai gali geriausiu atveju stipriai apsinuodyti.
Valymo priemones laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje!
Prieš išmesdami įvairius daiktus ir priemones, įsitikinkite, kad nepakenksite kitiems žmonėms ar gamtai. Pavyzdžiui, į bendrų atliekų konteinerį nemeskite panaudotų adatų ar skutimosi peiliukų – tokias atliekas meskite į specialius, joms pritaikytus konteinerius. Medicinines atliekas, pavyzdžiui, panaudotus švirkštus, galima nunešti į vaistinę. Nepilkite koncentruotų valymo priemonių į kanalizaciją – tai kelia rimtą pavojų aplinkai.