53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Praktiniai patarimai ketinantiems įsigyti kilimą svetainės kambariui

Praktiniai patarimai ketinantiems įsigyti kilimą svetainės kambariui

Jeigu neturite labai daug informacijos apie kilimus – šis straipsnis bus kaip tik jums. Mes norime skirti didesnį dėmesį kilimams svetainėje ir padėti pirmą kartą arba po ilgo laiko kilimus perkantiems žmonėms rasti geriausią variantą pakeisti seną arba įsigyti tinkamą naują kilimą svetainei.

Čia apžvelgsime viską, nuo formų iki spalvų ir nuo kainų iki medžiagų bei priežiūros. Pradėkime ieškoti praktinių patarimų tiems, kurie nori geriausio kilimo svetainei.

Dydis

Negalima paneigti to, kad dydis yra viena iš svarbiausių estetinių detalių, lemiančių ar kilimas svetainėje tiks, ar ne. Vieni mėgsta mažus kilimėlius, o kiti nori didelio, svetainės centre puikiai atrodančio varianto.

Mados, kaip daryti skoninga, nuolat keičiasi, tačiau bet kokiu atveju kilimo reikėtų, jeigu turite kaimynus, gyvenančius tiesiai po jumis. Beveik nėra statinių, kurie taip gerai sugertų garsą, jog kilimas nebūtų reikalingas.

Kilimas svetainėje
Kilimas svetainėje
Shutterstock nuotr.

Kilimas svetainėje turėtų būti simetriškai ir proporcingai paklotas. Daug kas renkasi kambario centrą, po kavos staliuku arba/ir sofa. Tačiau jūs galite ir šiek tiek paimprovizuoti.

Interjero dizaineriai dažnai renkasi vieną nedidelį arba vieną, didesnį kilimą. Jeigu patalpa didesnė, gali atsirasti vienas ar du papildomi, nedideli, dekoratyviniai kilimėliai, tačiau paprastai perkamas vienas, centrinis kilimas.

Medžiaga

Kilimai svetainei yra gaminami iš didelės aibės skirtingų medžiagų. Visos jos turi savų pliusų ir minusų:

·    Vilna – vienas populiariausių pasirinkimų aukštos klasės kilimų gamyboje. Nors tokie kilimai yra brangesni, tačiau jie atrodo tikrai gerai ir negana to, būna pagaminti iš tvaraus, aplinkai netaršaus produkto. Vilnoniai kilimai puikiai sugeria garsą ir šilumą.

Kilimai iš vilnos
Kilimai iš vilnos
Shutterstock nuotr.

·    Polipropilenas – sintetinė medžiaga yra populiari dėl to, kad iš jos gaminami gana nebrangūs bei patvarūs ir dėmėms atsparūs kilimai.

·    Poliesteris – ši medžiaga taip pat dažnokai naudojama kilimų gamyboje. Savo savybėmis, poliesteris yra kiek panašus į vilną bei pasižymi minkštumu ir atsparumu dėmėms. Poliesteris dažniausiai būna sudedamoji dalis, bet ne visa sudėtis

 Formos ir spalvos

Kuomet kalbame apie kilimų formas ir spalvas, neišvengsime nukrypimo į subjektyvius vertinimus. Dėl to formų ir spalvų pasirinkimą rekomenduojame daryti visiškai individualiai, pagal savo pomėgius ir tai, kas patinka. Visgi bent tam tikras bendras tendencijas bei praktiškus patarimus pasakysime.

Pradėkime nuo to, kad nuolat keičiasi mados tarp apvalių ir kampuotų kilimų. Apvalūs yra lengviau prižiūrimi, kadangi su jais nėra rizikos, jog atkils kažkuris kampas ir vėliau reikės daug pastangų, norint jį užlenkti atgal. Kvadratiniai kilimai geresni tuomet, jeigu norite tiesti jį po sofa ar kitu baldu. Toks kilimas geriau užpildys tradicinę erdvę.

Kvadratiniai kilimai
Kvadratiniai kilimai
Shutterstock nuotr.

Kalbant apie spalvas, daug kas mėgsta išskirti baltą arba šviesią smėlinę spalvas. Jos tikrai yra gražios ir puikios, tačiau jų priežiūra yra pati sunkiausia. Bet koks purvas, dulkės, išpilti skysčiai ar kiti nešvarumai ne tik, kad išsyk kris į akis, tačiau tuo pačiu ir bus labai sunkiai išvalomi bei išplaunami. Daug praktiškesni yra rudi bei juosvi kilimai, tačiau jų spalva ne visuomet tinka arba patinka, kai kalbame apie interjero dizainą.

Priežiūra

Daug priežiūros labai priklauso nuo to, iš kokios medžiagos kilimas yra pagamintas. Visgi galima vadovautis tam tikrais bendrais patarimais, kad pasiektumėte geriausią rezultatą.

Būtinai reguliariai išsiurbkite kilimą. Rekomenduojame tai daryti rankiniu būdu, o ne su robotu siurbliu, nebent jo efektyvumas siurbiant kiliminę dangą yra itin didelis. Patariama kilimą siurbti bent kartą per savaitę, kad purvas ir kiti nešvarumai neužsibūtų ir neprikibtų prie plaušelių.

Kilimo siurbimas
Kilimo siurbimas
Shutterstock nuotr.

Jeigu kažką ant kilimo išliejote, kuo greičiau imkitės valymo. Jeigu dėmė ant paviršiaus užsibus ilgai, ją pašalinti pasidarys labai sunku. Tuo atveju, kai matote, jog kilimo audinys susivėlė, tuos gabaliukus nukirpkite, o ne traukite ar plėškite. Na ir galiausiai, medžiaginiuose kilimuose stenkitės pašalinti baldų įspaudus.

Kainos

Kalbant apie kilimų kainas, sunku daryti konkrečias išvadas, kadangi kainos:

·    Gali būti fiksuotos

·    Gali būti skaičiuojamos už kvadratinį metrą

·    Priklauso nuo medžiagos

·    Priklauso nuo gamintojo

Dažnu atveju pirkėjas gali pasirinkti skirtingus kilimų dydžius jau prekės puslapyje. Vidutinio dydžio kilimų kainos prasideda nuo ~10€ ir kyla tik aukštyn. Aukštos kokybės arba labai dideli kilimai kainuoja ir nuo 70€ ar net triženkles sumas. Na, o, jeigu pvz., užsisakote rankų darbo, retos medžiagos kilimą, mokėti gali tekti ir tūkstančiais. 

Mano išsaugoti straipsniai