Šiandien, kai laikas yra brangus, o technologijos sparčiai tobulėja, mobiliosios programėlės tampa neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. Tai itin aktualu ir kalbant apie namų projektavimą. Išmanūs įrankiai pateikia ne tik dizaino idėjų, padeda suderinti spalvas ar leidžia tam tikrą daiktą pamatyti savo esamuose namuose, bet ir siūlo specialių įrankių, padedančių išmatuoti erdves. Vis labiau pavasarėjant, daugelio mintys sukasi apie naujų namų statybą, renovaciją ar tiesiog rimtesnį esamų namų atnaujinimą, todėl keletas namų projektavimo aplikacijų tikrai pravers.
Kuo mobiliosios namų planavimo programėlės gali būti naudingos?
- Padidina produktyvumą. Programėlės leidžia greitai ir lengvai kurti planus, eskizus ir 3D modelius, taupant laiką. Tai ypač naudinga interjero dizaineriams, tačiau net ir neturėdami specifinių žinių ir norėdami įsitraukti į namų projektavimą būstų savininkai gali naudotis jomis bet kokiame įrengimo etape.
- Palengvina komunikaciją tarp dizainerio, architekto ir kliento. Programėlės pagalba galima lengvai pasidalinti projektais su klientais, gauti jų atsiliepimus ir atlikti korekcijas. Tuo tarpu būsto savininkai patogiai bet kada gali pateikti savo idėjas, priimtus sprendimus arba pranešti apie „persigalvojimus“.
- Suteikia daugiau kūrybinės laisvės. Programėlės siūlo platų dizaino elementų ir įrankių pasirinkimą, leidžiantį kurti unikalius ir individualius projektus.
- Padeda įsivaizduoti galutinį rezultatą. Programėlės leidžia sukurti virtualius kambario modelius su baldais ir dekoracijomis, padedančiais geriau įsivaizduoti, kaip atrodys galutinis rezultatas.
- Pažeria gausybę idėjų ir įkvėpimo. Programėlėse galima rasti daugybę nuotraukų galerijų ir naujausias tendencijas atspindindžių dizaino pavyzdžių, kuriuos būsto savininkai gali pritaikyti savo namams.
- Padeda planuoti biudžetą. Programėlės leidžia tiksliai paskaičiuoti apdailos medžiagų, baldų ir kitų elementų kainą, taip kontroliuojant biudžetą.
5 daugelio interjero dizainerių ir architektų rekomenduojamos patogios mobiliosios programėlės:
1. „Room Planner: Home Interior & Floorplan Design 3D“. Su šia programėle galėsite išmatuoti savo erdvę, sukurti 2D ir 3D planus bei įrengti interjerą. Patogiai rinksitės iš plataus apdailos medžiagų, baldų, aksesuarų ir kitų būtinų daiktų sąrašo. Be to, dauguma baldų ar aksesuarų turi aktyvias nuorodas į IKEA el. parduotuvę, kurioje rasite ne tik kainą, bet ir visą produkto informaciją.
2. „Apple“ naudotojams – „IKEA Place“. Šiuo virtualios realybės įrankiu, tikro masto 3D modelius galėsite pastatyti savo erdvėje. Programa automatiškai nuskaito kambario erdvę per „iPhone“ arba „iPad“ kamerą ir proporcingai pritaiko daiktų dydį jūsų kambariui.
Vartotojai gali naršyti daugiau nei 2000 IKEA produktų internetinėje duomenų bazėje. Pasirinkę baldą ar kitą produktą tiesiog nukreipkite įrenginį į norimą kambario vietą ir tempkite gaminį į ją. „IKEA Place“ taip pat galima išsisaugoti mėgstamus produktus, pasidalinti savo pasirinkimais socialiniuose tinkluose.
3. „Planner 5D – Design Your Room“. Šiuo interjero redaktoriumi namų dizainą taip pat galite kurti 2D ir 3D režimais. Sukurtus projektus netgi galėsite peržiūrėti virtualios realybės režimu naudodami „Google Cardboard“ akinius ar panašią technologiją.
Programėlė veikia ir neprisijungus prie interneto tinklo. Joje rasite katalogą su baldais, apdailos detalėmis ir kitais būtinais būsto aksesuarais. Pasisemti įkvėpimo ir idėjų galėsite galerijoje, kurioje patalpinti kitų vartotojų sukurti dizaino projektai.
4. Virtualūs matavimo įrankiai. Prireikė greitai ir tiksliai išmatuoti patikusį interjero daiktą ar prieš išvykstant apžiūrėti baldų, išmatuoti namų erdvę? Tai galite padaryti tiesiog savo telefonu. Tereikia atsisiųsti programėlę „AR Ruler“, kuria išmatuosite net ir 3D objektus. „AR Ruler“ yra nemokama programa, kurią galima atsisiųsti iš „Google Play“ parduotuvės ir „App Store“. Ji leidžia išmatuoti atstumus, plotus ir tūrius realiu laiku, nustatyti kampų dydžius, naudoti įvairius matavimo vienetus, o matavimus ir nuotraukas išsisaugoti vėlesniam naudojimui.
Telefone taip pat pravartu turėti ir įprastos liniuotės atitikmenį, pavyzdžiui, įrankį „Ruler“. Jame pasirinkę matavimo vienetus – colius arba centimetrus, ekrane matysite sugraduotą skaitmeninę liniuotę, atitinkančią realią. Taip savo mobilųjį galėsite naudoti vietoj įprastos liniuotės. Dar keletas panašių programėlių: „Measure“ („Apple“ įrenginiuose įdiegta programa), „AR Tape Measure“ (leidžia matuoti objektus ant sienų ir grindų).
5. „Pinterest“ platforma ir „Instagram“ socialinis tinklas. Pritrūkote namų dizaino idėjų? Populiarioje programėlėje „Pinterest“ visados atrasite dėmesio vertų pasiūlymų. Čia galite ieškoti, išsaugoti ar atsisiųsti patikusias idėjas, rūšiuoti jas pagal temas bei dalintis su kitais. Galite ne tik ieškoti įkvėpimo, bet ir išmokti baldus ar dekoro detales pasidaryti patys, skaityti susijusius straipsnius.
„Instagram“ socialiniame tinkle, galima sekti interjero dizainerius, rasti įdomių projektų ir matyti atsiliepimus, rekomendacijas apie įvairius namų įrengimo sprendimus.
Dar kelios naudingos, dizainerių ir architektų naudojamos, programėlės:
- „Procreate“. Profesionalus piešimo ir tapybos įrankis, skirtas kurti detalius eskizus ir konceptualius dizainus.
- „Houzz“. Didžiulė nuotraukų galerija su įvairių stilių namų interjerais. Čia pateikiama ne tik daugiau nei 20 milijonų dizaino nuotraukų, bet ir yra galimybė apsipirkti užsienio elektroninėse parduotuvėse. Naudojant išmanią funkciją „My room 3D“, galima matyti, kaip norimas daiktas atrodytų jūsų kambaryje. Ieškantiems pagalbos ar patarimų, čia suteikiama galimybė bendrauti su milijonais aplikacijos naudotojų: galima dalintis nuotraukomis, palikti komentarus ar skaityti atsiliepimus neišeinant iš programėlės.
- „Homestyler“. 3D interjero dizaino programa su plačiu baldų ir apdailos medžiagų katalogu. Čia galima paprastai planuoti erdvės ir baldų išdėstymą, interjero dizainą bei apdailą. Itin naudinga „drag & drop“ funkcija leidžia kurti savo planus ir šablonus. 3D planavimo įrankis užtikrina itin paprastą būdą išsirinkti prietaisus, baldus ir visas dekoro detales bei juos sudėlioti į norimą erdvės dizainą. Papildytos realybės projektavimo režimas užtikrina galimybę nuskaityti erdvę aplink save ir pertvarkyti bei dekoruoti ją vos keliais paspaudimais.
- „MagicPlan“. Ši patalpų projektavimo programa sudaro planus pagal vartotojų nuskaitytus vaizdus. Ji itin naudinga pradedantiems vartotojams, kurie nori greitai sukurti interjero projektą – prireiks tik išmaniojo telefono kameros ir GPS ryšio. Programėlė apskaičiuoja erdvę, naudodama jungtinius vaizdus ir sukurdama 3D planą, kuriame automatiškai išmatuojamos medžiagos. Be to, išmaniojoje programoje yra papildytos realybės skenavimo funkcija, kuri palengvina vizualizaciją ir matavimus. Aplikacijoje vartotojai gali suplanuoti 2 projektus nemokamai, o norintiems kurti daugiau ir turėti prieigą prie visų funkcijų, reikės pasirinkti vieną iš siūlomų mokamų planų.
- „Concepts“. Patogus įrankis dizaineriams, architektams ir būsto savininkams dalintis eskizais ir idėjomis realiu laiku.
- „Moodboard“. Leidžia kurti įkvepiančias dizaino elementų lentas ir susikurti savo namų stilių ir „nuotaiką“.
- „Client Portal“. Platforma, skirta bendrauti su klientais, dalintis projektais ir gauti atsiliepimus.