Ne paslaptis, kad interjero atnaujinimas gali būti nepigus malonumas, net jei norite atnaujinti vieną kambarį.
Norite nusipirkti kilimą ar pakeisti grindis? Kokia spalva dažysite sienas? Kiek atsieis nauji baldai, apšvietimas? Ir visgi yra mažų paslapčių, kaip pigiai atnaujinti namus. Jūsų dėmesiui – 10 patarimų.
1. Pradžiai sudarykite planą
Planą sudaryti visada svarbu, ypač tada, kai biudžetas ribotas. Juk nenorėtumėte rasti dailią sofą ir suprasti, kad neturite jai pinigų?
Pirmiausia pasisemkite įkvėpimo iš interjero žurnalų, interneto, kad suprastumėte, kokiu stiliumi norite atnaujinti namus. Tada susirašykite komponentus – grindys, baldai, paveikslai, aksesuarai.
Pasidairykite parduotuvėse, kiek visa tai gali kainuoti. Na, o tada įvertinkite savo finansines galimybes. Jei pinigų nepakanka, galbūt vertėtų kažkiek laiko pataupyti, kol surinksite reikiamą sumą ir galėsite įgyvendinti sumanymus.
2. Atnaujinkite turimus daiktus
Turimų daiktų atnaujinimas tikriausiai neteiks tiek džiaugsmo, kaip naujų pirkimas, skyrus šiek tiek laiko ir įdėjus pastangų, galima visiškai atnaujinti praktiškai kiekvieną interjero dizaino komponentą. Tokiu būdu ir pinigų sutaupysite.
Taigi ar tikrai reikia naujų spintelių virtuvėje, jeigu galima perdažyti senąsias? Galbūt pakaktų nudažyti ir miegamojo spintą? Pasiskaitykite žurnaluose, kaip pakeisti kai kurių daiktų paskirtį.
3. Skirkite didesnę lėšų dalį baldams
Turint ribotą biudžetą, svarbu susidėlioti prioritetus. Interjero dizaine verta didesnę dalį pinigų skirti kokybiškiems baldams. Tai išmintinga investicija, nes baldai tarnaus kelerius metus. Dažai apsilupa, aksesuarai išeina iš mados, o geri baldai tarnauja dešimtmečius. Be to, baldai – svarbus kambario akcentas. Gera sofa ir stalas su kėdėmis svetainėje – pusė darbo. Beliks padabinti kambarį keliais aksesuarais.
4. Pirkite nelakuotus baldus
Net ir norint investuoti į gerus baldus, galima šiek tiek sutaupyti, perkant nelakuotus baldus – jie pigesni, be to, gamintojas nepaslėps defektų po lako sluoksniu. Paklauskite gamintojo, kuo geriausia padengti jūsų įsigytus baldus, ir paskui kibkite į darbą.
5. Nebijokite kiek padėvėtų daiktų
Susiraskite padėvėtų baldų ir interjero aksesuaro parduotuvių, išsiaiškinkite, kada gaunamos naujos prekės. Galite pirkti ir internetu. Apžiūrėkite vadinamuosius blusturgius, paklauskite draugų, giminaičių – galbūt jie turi nenaudojamų baldų ar daiktų.
Perkant nenaujus daiktus, kokybė svarbiau už stilių. Kiekvieną daiktą atidžiai apžiūrėkite. Parūdijusius veidrodžio rėmus galima nušlifuoti, nudažyti, lempos gaubtą galima pakeisti ir pan.
6. Nebijokite ryškių spalvų
Viena didžiausių interjero paslapčių – spalvos daug nekainuoja. Priešingai nei kiti interjero elementai, dažai kainuoja nedaug.
Išsirinkite mėgstamą spalvą ar kelias patikusias spalvas. Nudažykite nedidelį sienos lopinėlį, kad matytumėte, kaip atrodys.
Patarimas: 60 proc. sienų turi būti nudažyta neutralia spalva, 30 proc. – švelnia spalva ir 10 proc. gali būti nudažyta ryškia spalva.
7. Pasigaminkite dekoro detalių
Interjero dizaine terminu „dekoras“ apibūdinami daiktai, kurių vienintelė funkcija – dekoruoti papuošti erdvę. Tai gali būti paveikslai, dekoratyvūs kilimai, kavos staliukas ir pan.
Dekoras labai priklauso nuo asmeninių pomėgių, tad galite patys ką nors nupiešti, pagaminti, užuot pirkę. Galbūt mėgstate fotografuoti? Tada įrėminkite gražias nuotraukas ir pakabinkite jas ant sienos. Nebijokite panaudoti senų daiktų – pvz., seni vyno buteliai gali virsti vazomis.
8. Galite pasirinkti minimalistinį stilių
Minimalistinis stilius kainuos mažiausiai, lyginant su kitais stiliais. Be to, minimalizmas dabar madingas, tad ne tik sutaupysite pinigų, bet ir būsite madingi.
Interjere minimalizmą įkūnija neutralios spalvos, tiesios baldų ir spintelių linijos. Turi būti pakankamai apšvietimo. Nepadauginkite aksesuarų. Pakaks dviejų didesnių daiktų, užuot apdėliojus kambarius mažais niekučiais.
9. Nebūtina visko atnaujinti iš karto
Viena iš didžiausių interjero atnaujinimo klaidų, ypač norint sutaupyti, – stengtis viską atnaujinti iš karto. Geriausia viską daryti palaipsniui, žingsnis po žingsnio. Pavyzdžiui, įsikėlus į butą ir pakeitus jame buvusias senas virtuvės spinteles, po pusės metų gali šauti mintis, kad būtų pakakę jas tiesiog perdažyti. Pradėkite nuo kambario, kuriam labiausiai reikia remonto. Pamažu taip atnaujinsite visus namus.
10. Susiraskite interjero dizaino studentą
Visi pateikti patarimai pravers, jeigu jaučiate stilių, turite idėjų. O jei nenumanote nuo ko pradėti? O galbūt neturite laiko? Tokiu atveju susiraskite interjero dizaino studentą. Studentai kūrybingi, o už paslaugas neužsiprašys didžiulės sumos. Žinoma, iš pradžių pasikalbėkite su žmogumi – reikia išsiaiškinti, ar jis supranta, ko jūs norite, ar yra ganėtinai kūrybingas.