Esame įpratę tvarkydamiesi namuose naudoti dulkių siurblį – tai greitas ir patogus būdas pašalinti dulkes, tačiau kai kurių dalykų siurbti negalima. Verčiau juos naudoti seną ir patikrintą būdą – sušluoti nešvarumus į semtuvėlį.
1. Kavos tirščiai
Ko gero, visi kavos mylėtojai žino, kad valyti kavos aparatą yra tikra kančia, jeigu, žinoma, nenaudojate kavos kapsulių. Valyti drėgnus tirščius nėra lengva, bet jokiu būdu jų nesiurbkite – jie užkemša filtrus, gadina variklį, be to, nuo jų prietaiso viduje gali atsirasti pelėsis.
2. Drėgnas maistas
Jei virtuvėje kažką išbarstėte, pavyzdžiui, kruopas, druską ar cukrų, galite juos surinkti dulkių siurbliu. Tačiau tokius produktus, kuriuose yra daug drėgmės, pavyzdžiui, šviežių daržovių, vaisių, salotų gabalėlius, geriau sušluoti, nes jie gali užkimšti dulkių siurblį ir pakenkti varikliui. Be to, jie ims pūti ir dvokti, o jūs vargu ar norėsite raustis po šią netvarką.
3. Sudžiūvę augalai
Nuvytusios gėlės ir nubyrėję kambarinių augalų lapai gali lengvai užkimšti dulkių siurblį, todėl geriau juos surinkti rankomis.
4. Židinio pelenai
Siurbdami židinio pelenus namus ne valote, bet teršiate – pelenų dalelės tokios smulkios, kad iš dulkių siurblio patenka į orą. Siūlome ant pelenų ir angliukų užbarstyti drėgnų kavos tirščių, kad pelenų dalelės sukibtų, ir tada sušluoti juos į semtuvėlį. Taip į orą nepakils kenksmingos dulkės ir jums nereikės jomis kvėpuoti.
5. Statybinės dulkės
Būsto remontas – nemalonus, nešvarus procesas, bet nemanykite, kad dulkių siurblys jį palengvins. Kaip ir židinio pelenai, statybinės dulkės sudarytos iš smulkių dalelių, kurios gali sugadinti variklį arba patekti atgal į orą. Dulkių siurblį pakeiskite šepečiu ir semtuvėliu – taip pasirūpinsite savo saugumu ir užtikrinsite ilgą dulkių siurblio tarnavimą. Nebent įsigysite ar pasiskolinsite specialų statybinį dulkių siurblį.
6. Monetos ir smulkūs žaisliukai
Prieš siurbdami grindis įsitikinkite, kad ant jų nėra smulkių vaikiškų žaislų arba monetų – siurbiami žaislai gali subyrėti į kelias dalis, o monetos gali supjaustyti dulkių maišą ir sugadinti variklį.
7. Skystis
Siurbti skystį, jei jūsų dulkių siurblys ne plaunantis, yra pavojinga – gali trenkti elektra, dulkių siurblys gali sugesti (galbūt netgi nepataisomai). Skystį išvalykite šluoste ar popieriniu rankšluosčiu.
8. Elektros laidai
Siurbliuoti laidus neatrodo pavojinga, be to, galima pasiekti tolimiausius kampus, bet dulkių siurblys gali sugadinti laidų izoliaciją.
9. Dekoratyvinė kosmetika
Vokų šešėliai, biri pudra, skaistalai, lūpų dažų gabalėliai – dekoratyvinės kosmetikos siurbti negalima! Šios priemonės gali ištirpti dulkių siurblio viduje ir jį sugadinti.
10. Žemės
Kai namuose nuo batų pribyra žemių ir purvo, pirmas dalykas, ką norisi padaryti – įjungti dulkių siurblį. Bet ši mintis netikusi – taip galite sugadinti kilimą, nes purvo dalelės giliau įsiskverbs į jo plaušus, o drėgna žemė gali pakenkti prietaiso varikliui.
11. Plaukų kuokštai
Dauguma ilgaplaukių iš patirties žino, kad nereikia siurbti nukritusių ar iššukuotų plaukų dulkių siurbliu. Plaukai užkemša prietaisą, todėl juos reikėtų surinkti rankomis. Sutaupykite laiko ir surinkite plaukus šepečiu ar šluota, o jei plaukai guli ant kilimo, surinkite juos rankomis.
12. Susmulkintas popierius
Smulkintas popierius, pavyzdžiui, iš dokumentų naikiklio, dulkių siurblį veikia panašiai kaip plaukai – jį užkemša, todėl prietaisas nebeveikia. Geriau sušluokite viską šepečiu, o jei popieriaus skiautės nukrito ant kilimo, tada rankomis. Taip, galbūt teks pašliaužioti keliais, užtat nereikės leisti pinigų prietaiso remontui.
13. Didelės stiklo skeveldros
Visi žinome, kad tvarkyti stiklo duženas reikia labai atsargiai, vis dėlto nereikėtų šio darbo patikėti dulkių siurbliui, nes skeveldros gali pažeisti prietaiso vidų. Tada jūs apskritai negalėsite siurbliuoti. Surinkite didžiausias skeveldras rankomis (jei bijote susipjaustyti rankas, užsimaukite pirštines iš storos gumos) arba šepečiu, o tada kruopščiai viską iššluokite.