Žiemą ieškome būdų, kaip sutaupyti ir sumažinti šildymo sąskaitas. Šįkart pateikiame praktiškus patarimus, kurie padės taupyti energiją namuose.
– Išjunkite šviesas! Naudokite tik tiek, kiek jums tikrai reikia.
– Pakeiskite visas senas daug energijos sueikvojančias lemputes į naujas.
– Išjunkite iš tinklo nenaudojamus prietaisus (skalbyklę, džiovyklę, virtuvės prietaisus, plaukų džiovintuvą ir pan.). Taip pat – ir mobiliojo telefono kroviklį.
– Išjunkite savo kompiuterį, kai jo nenaudojate.
– Kieme įrenkite sensorinį apšvietimą.
– Nusipirkite programuojamus termostatus ir nusistatykite, kad jie išsijungtų, kai nesate namie (arba išsijungtų nenaudojamuose kambariuose dienos metu, pavyzdžiui, miegamuosiuose). Užprogramuokite, kad maloni temperatūra įsijungtų likus pusvalandžiui iki jūsų grįžimo namo.
– Kai išorės temperatūra yra tarp 18 ir 29 laipsnių, nenaudokite jokio vėsinimo ar šildymo. Jei tinkamai pasinaudosite saulės šviesa arba gerai vėdinsite namus, namuose niekada netrūks gryno oro ir komforto. Kai labai karšta (arba, kai labai šalta), uždarykite langus ir nuleiskite žaliuzes. Atidarykite langus ir pakelkite žaliuzes namams sušildyti arba atvėsinti, priklausomai nuo išorės temperatūros.
– Nusipirkite energiją taupančius prietaisus, kai ateina laikas pirkti naujus (indaplovę, skalbyklę, džiovyklę, spausdintuvą, šaldytuvą, vandens šildytuvą, krosnelę ir pan.)
– Nešiojamieji kompiuteriai naudoja vos apie 5-10% stalinių kompiuterių energijos.
– Užsandarinkite duris (ir langus, jei reikia), kad nepraleistų oro.
– Uždėkite izoliacinę dangą ant vandens šildytuvo ir nustatykite žemesnę temperatūrą.
– Išvykdami kelioms dienoms, vandens šildytuvą nustatykite žemiausią programą ir viską išjunkite. Jei išvykstate ilgesniam laikui, ištuštinkite šaldytuvą, jį išjunkite ir palikite duris atidarytas.
– Įjunkite indaplovę ir skalbimo mašiną tik tuomet, kai pripildysite pilną. Indaplovėje nenaudokite džiovinimo funkcijos, taip sunaudojama daugiausia energijos. Skalbimui naudokite šaltą vandenį ir skalbinius džiovinkite lauke. Taip jie ilgiau jums tarnaus, neišbluks ir nesusitrauks, be to, sutaupysite.
– Sutaupę pakankamai pinigų, įsirenkite energiją taupančius langus, kurie vasarą atspindi saulės spindulius, o žiemą juos sulaiko viduje.
– Reguliariai keiskite savo šildytuvo filtrus ir naudokite pačios geriausios kokybės. Pasižymėkite kalendoriuje, kada ateina laikas juos keisti.
– Pro rozetes patenka daug šalto oro. Pažiūrėkite, kad ji būtų saugiau pritvirtinta ir apsaugota specialiomis izoliacinėmis medžiagomis.