Kečupas populiarus visame pasaulyje, dažniausiai jis patiekiamas prie gruzdintų bulvių, o kai kurie amerikiečiai patiekia kelias bulves prie dubens kečupo. Užsisakius maisto į namus, dažnai lieka nepanaudotų kečupo pakelių, kuriuos įmetame į spintelę ar šaldytuvą – atsargai. Nereto iš mūsų šaldytuve yra užsilikusių pusiau išnaudotų kečupo butelių ar indelių. Kadangi maistą išmesti yra neprotinga, pateikiame kelias būdus, kaip galima kūrybingai panaudoti populiariojo pomidorų gaminio atsargas.
1. Išblizginkite varį
Jei namuose turite keptuvę variniu dugnu, architektūrinių detalių ar kelionių suvenyrų iš vario – tikriausiai žinote, jog varį išblizginti sunku, o metalo poliravimo pastos yra nepigios ir potencialiai nuodingos. Išmėginkite šaldytuve seniai pamirštą kečupą! Paprastas receptas: patrinkite varinę detalę kečupu ir pamatysite, kaip nuo jame esančių rūgščių nyksta dėmės, patamsėjimai ir dulsvumas. O jei norite pašalinti įsisenėjusias dėmes, prieš šlifuodami į kečupą įberkite žiupsnį druskos.
2. Nublizginkite automobilio dalis
Teigiama, kad kečupu pavyksta nublizginti net automobilį. Svarbiausia, nepamirškite, jog kečupas pašalina dėmes ir dulsvumą, bet ne purvą. Prieš blizginant kečupu, vertėtų automobilį nuplauti muilu ir vandeniu.
3. Panaikinkite šeško dvoką
Jei gyvenate kaime, gali pasitaikyti nemalonių susidūrimų su šešku. Arba šuo gali grįžti iš lauko dvokdamas šešku. Nors ekspertai įspėja, kad šis metodas nėra labai veiksmingas, nes dvokas tik užmaskuojamas, kai kurie žmonės galvą guldo, kad pomidorų sultys panaikina net ir stipriausią šeško smarvę. Jei po ranka neturite pomidorų sulčių, tiks ir kečupas.
4. Atgaivinkite chloro pažeistus plaukus
Kečupu galima pašalinti žalią atspalvį, kurį šviesiems plaukams kartais suteikia baseino vandenyje esantis chloras. Ištepkite kečupu plaukus, palikite 20 min., o po to kruopščiai išplaukite.
5. Netikras kraujas
Kečupą galima panaudoti per mokyklos karnavalą ar Heloviną – jis puikiai atstoja netikrą kraują. Tik būkite atsargūs – kečupas gali įsigerti į drabužius ir palikti sunkiai išvalomas dėmes.
6. Sumušimų gydymas
Atšaldytus kečupo ar sojų padažo pakelius pridėkite vaikams prie guzų, sumušimų ir mėlynių – jiems labai patiks.
7. Panaudokite tuščius kečupo butelius
Namuose gali prisikaupti ne tik kečupo pakelių, bet ir pustuščių jo butelių, ypač jei gyvenate rajone, kur nėra šiukšlių rūšiavimo konteinerių. Tokiu atveju tuščius butelius galima panaudoti buityje. Pavyzdžiui, rūšiuoti juose blizgučius, karoliukus ar kitus smulkius objektus. Be to, juose galima laikyti vyno, dažų ar kitų skysčių likučius. Taip pat į stiklinį kečupo butelį galima supilti blynų tešlą ar panaudoti dekoruojant namus.