Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Ką būtina žinoti besirenkant drabužinę

Ką būtina žinoti besirenkant drabužinę

Durys yra savarankiškas interjero elementas, todėl reikia atidžiai apgalvoti tiek jų konstrukciją, tiek dizainą. Kuo skiriasi stumdomosios, suveriamosios, atidaromosios drabužinės durys? Kodėl vienu ar kitu atveju tinkamiausios tik kažkurios iš jų?

Funkcionalus erdvės panaudojimas

Šiuolaikinė drabužinė – plati sąvoka. Tai erdvė, organizuota laikantis tam tikrų principų – joje laikomi drabužiai, avalynė, patalynė… Net ir nedideliame bute drabužinei gali būti atskirta kurio nors kambario funkcinė zona. Durų pasirinkimą lemia patalpos ypatumai, siekis funkcionaliai išnaudoti erdvę ir stilistinė kambario koncepcija. Juk drabužinė turi neužgriozdinti erdvės ar net vizualiai ją praplėsti. Durų apipavidalinimas taip pat turi didelės reikšmės, dekoro sprendimai gali būti įvairiausi, atitinkantys kambario interjerą.

Klasika, kurios nevertėtų pamiršti

Atidaromosios durys ilgaamžės. Tai lemia jų konstrukcija. Vyriai gali tarnauti ilgai, o stumdomųjų durų sistemos dažnai susidėvi greičiau. Tokias duris lengva priderinti prie kitų korpusinių kambario baldų, jos nepažeidžia grindų dangos vientisumo. Juk išsirinkti tinkamo atspalvio, stiliaus ir apdailos modelį nelabai sudėtinga. Durys gali būti be rankenų, atsiveriančios vos spūstelėjus. Atidaromosios medinės durys itin harmoningai dera klasikiniame ar Provanso stiliaus interjere.

Patogu ir jokių nereikalingų detalių

Stumdomosios durys – tai galimybė efektyviai išnaudoti erdvę, šalia durų atsiranda vietos statyti baldus ar kitus dekoratyvius daiktus. Jos gali būti įmontuotos bet kurioje patalpos dalyje: prie sienos, nišoje ar kampe. Stumdomosios durys be tiesioginės funkcijos naudojamos ir interjerui puošti, nes apdaila labai įvairialypė: matinis ar raižytas stiklas, plastikas, veidrodis, perforuotas aliuminis, laminuotos medžio drožlių plokštės… Durims dekoruoti gali būti kartojami interjero apdailos – tapetų, keraminių plytelių, tekstilės – motyvai. Jei durys veidrodinės, nebus labai pastebima, kad drabužinė sumažino kambarį.

Stumdomųjų durų sistemų įvairovė didžiulė. Durys gali būti tvirtinamos tik viršuje – jos nesuskaido grindų dangos, harmoningai susieja erdvę į vieną visumą. Kaina itin lanksti, priklausanti nuo stumdomųjų durų mechanizmo kokybės ir nuo medžiagos, iš kurios pagamintos plokštės.

Originali alternatyva

Ieškant įdomių drabužinės atskyrimo alternatyvų pasirinkimą lemia ne gamintojai, o mūsų vaizduotė. Pigiausias būdas atitverti drabužinę miegamajame (ir ne tik jame) – dailiai krintanti drapiruotė, pritvirtinta palubėje. Tekstilė suteikia kambariui jaukumo. Kad klostyta dekoratyvi užuolaida sukurtų buduaro nuotaiką, ją galima komponuoti iš sunkių audinių, pavyzdžiui, aksomo, ir lengvos plevenančios organzos. Drabužinei atskirti galima panaudoti ne tik drapiruotę, bet ir širmą, žaliuzes.

Kad tokios drabužinės „durys“ neatrodytų pigiai ir prastai, reikia itin kūrybiškai įkomponuoti į bendrą kambario interjerą.

Retro atspalvis

Armonikos principu suveriamas duris sudaro kelios dalys ir vietos jos užima tik tiek, koks yra vienos plokštės plotis. Ši konstrukcija tinkama tada, kai nėra vietos durims nustumti į šalį. Durų panašumas į kadaise madingas sulankstomas širmas suteikia šiuolaikiniam interjerui retro atspalvį. Itin patogu suveriamosiomis durimis atskirti kampinę drabužinę.

Verta žinoti

Šiuo metu vyrauja tendencija susieti drabužinės duris su bendru interjeru: arba jį pratęsti, arba priešpastatyti durų plokštumą kitiems interjero elementams. Durys gali „išnykti“ bendroje erdvėje ir tapti sienos tęsiniu, arba, atvirkščiai, prisiimti dominuojančio akcento vaidmenį, susieti erdvę aplink save.

Daugiau naudingų straipsnių žurnalo „Mano namai“ priede „Aplinka. Mažas būstas: interjerai ir patarimai“:

Nedidelė buto erdvė – visada galvosūkis, ties kuriuo kurdami interjerą laužome galvas (ir šis užsiėmimas paprastai yra tęstinis…). Kad būtų paprasčiau rasti kompromisą tarp mažos erdvės ribotumo ir estetikos bei funkcionalumo siekio, žurnalo „Mano namai“ kūrybinė grupė parengė naują leidinį. Jame pateikiama daug naudingų pavyzdžių, kaip pertvarkyti nepatogiai suskirstytas buto erdves, patogiai išdėstyti funkcines zonas, racionaliai išnaudoti vietą daiktams susidėti, ir kitų originalių idėjų.

Mano išsaugoti straipsniai