Pavasaris yra geras laikas ne tik pradėti statyti namą, tačiau ir susiskaičiuoti per žiemą išleistus pinigus šildymui. Pirmuoju atveju, reikia apsispręsti, kokiu būdu pasieksite reikalaujamas šilumines vertes, antruoju – ar tversite dar vieną šaltą ir brangią žiemą, ar visgi pagaliau apšiltinsite savo namą. Apšiltinimo medžiagų rinkoje šalia jau gana seniai žinomi ir naudojamų sprendimų – putų polistirolo ir mineralinės vatos, namų savininkai jau kuris laikas pastebi ir šiltinimui pasirenka ekovatą.
Ekovata – biri, lengva, sausa masė, pagaminta iš celiuliozės pluošto, nedegi bei turinti antiseptinių savybių. Tomas Šamrovas, ekovatą „Ekowool“ gaminančios įmonės „Eko Iso“ direktorius, teigia, kad šis produktas nuo kitų šiltinimo medžiagų skiriasi tuo, kad celiuliozės pluoštas funkcionuoja kaip mediena. “Tai reiškia, kad medžiaga “kvėpuoja” ir drėgmė iš jos pasišalina nekeičianti šiltinimo medžiagos savybės – šilumos laidumo”,- pasakoja jis.
Dar vienas šios vatos bruožų – universalumas. Tiek statant naujus, tiek renovuojant senus namus šiltinti tikrai yra ką – tai ir sienos, grindys, perdangos ar stogo konstrukcijos. Tam naudojama ir ekovata, ir tradicinės medžiagos, tačiau taip pat šios rūšies vata yra užpildomi oro tarpai senuose mūriniuose namuose. Dar vienas privalumas, užtikrinantis patikimą izoliaciją yra medžiagos tolygumas – užpurškiama ekovata sudaro vientisą besiūlį sandarų sluoksnį. Taip pat galima lengviau apšiltinti įvairius lenktus ar nelygius paviršius.
Vis dėlto svarbiausias kriterijus renkantis apšiltinimo medžiagą yra šiluminis laidumas ir kokią šiluminę varžą galima su ja pasiekti. Ekovatos “Ekowool” veiksminga šilumos izoliacija λ siekia 0,036 – 0,040 W /mK ir nenusileidžia analogiškoms medžiagoms.
Tai ne vienintelės naudingos „Ekowool“ savybės. Kadangi ši medžiaga yra laidi orui, iš konstrukcijos gali pasišalinti perteklinė drėgmė. Taip pastato konstrukcijos yra apsaugomos nuo pelėsių ir grybelių tikimybės, be to, ekovata yra saugi medžiaga alergiškiems žmonėms. Šiltinant namą ekovata, darbas atliekamas specialiu įrenginiu, prie jūsų objekto atvyksta darbus atliekančios įmonės technika, todėl nereikės tuo rūpintis pačiam. Žinoma, nedidelius ir nesudėtingus siltinimo darbus galima atlikti ir patiems. Taip pat nereikės sukti galvos, kur padėti ir sandėliuoti atliekas. Šiltinant namą ekovata “Ekowool”, išnaudosite jos tik tiek, kiek reikės ir jums nereikės rūpintis likučiu.
Standartinį 200 m2 namą galima apšiltinti per maždaug porą dienų, ir tuomet galima iš karto pereiti prie apdailos darbu.
Ne paskutinėje vietoje ir šios medžiagos draugiškumas aplinkai. Ekovata yra ekologiška medžiaga – be abejo, ir patys jos pavadinime pastebėjote skiemenį „eko“. „Ekovata yra gaminama iš perdirbto popieriaus. Antrinis perdirbimas celiuliozinio pluošto suteikia šilumą jūsų namams ilgus metus. Ši medžiaga gaminama ir yra populiari nuo praėjusio amžiaus 30-ųjų metų, kas rodo ilgą produkto gyvavimo laiką rinkoje. Dar svarbu paminėti, kad vis daugiau “pasyviu” namu savininku savo namus šiltina ekovata “Ekowool”, kas dar karta rodo puikias savybes atitinkančią šiltinimo medžiagą griežtus reikalavimus atitinkantiems projektams.“, – apibūdina T. Šamrovas.