53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Svečių miegamasis ar darbo kambarys?

Svečių miegamasis ar darbo kambarys?

Lietuviai, įsirenginėdami savo namus, pasižymi stebėtinu praktiškumu ir racionalumu. Tuo įsitikino interjero dizainerė Silvija Samoškaitė-Liškauskienė, kurianti individualių namų ir butų interjerus, daugiausia Klaipėdos krašte.

Kol namas yra projekto stadijoje, darbo kambariui beveik visada yra skiriama patalpa, tačiau universalumą mėgstantys tautiečiai šio kambario paskirtį palaipsniui transformuoja, kol jis tampa madingu „du viename” variantu. „Paprastai užduotis būna įrengti darbo kambarį su vieta sofai lovai, ir galiausiai jis tampa ne tik darbo kambariu, bet ir svečių miegamuoju. Visa laimė, kad baldų pasiūla yra pakankami didelė, todėl tikrai įmanoma įrengti stilingą darbo kambarį su poilsio zona”, – patirtimi dalinosi specialistė.

Reklama
Reklama
Reklamos užsakovas

 

Ergonomiką kuria smulkūs, bet svarbūs priedai

Pasak darbo baldus gaminančios švedų kompanijos „AJ produktai” padalinio Lietuvoje generalinės direktorės Eglės Gasiūnienės, tokiu atveju, kai viename kambaryje tenka derinti dvi funkcijas – darbo ir poilsio, patartina rinktis kompaktiškus, tačiau ne mažiau praktiškus bei ergonomiškus baldus – reguliuojamo aukščio stalą, kėdę, stalčių komodą, baldus ir jų priedus, kurie padeda kurti darbui patogią aplinką ir palaikyti tvarką.

„Yra visos galimybės įsirengti tikrai patogų namų biurą. Tai sakydama galvoje turiu daugybę palyginti smulkių darbo stalo priedų, kurie gyvenimui ir darbui suteikia papildomo komforto. Paprastai tie, kas juos pabando naudoti, netrunka įprasti. Tarkime nešiojamojo kompiuterio stovas, papildoma atrama rankoms prie stalo arba pakojis, leidžiantis lengvai keisti sėdėjimo poziciją”, – patogius priedus vardino įmonės vadovė.

Augantis stalas
Augantis stalas
Reklamos užsakovas

 

Ar visada reikia darbo kambario?

Interjero dizainerė pataria net ir tuo atveju, kai viename kambaryje derinamos darbo ir poilsio funkcijos, išlaikyti darbo kambariui būdingą atmosferą. Tokiu atveju gali pasitarnauti transformuojami baldai, spintos su integruota lova arba su lentynomis dokumentams, knygoms. „Svarbu ne tik, kad daiktai atliktų savo funkciją, bet kad būtų sukurta ir darbui tinkama atmosfera”, – pastebėjo S. Samoškaitė-Liškauskienė.

Dilbio atrama
Dilbio atrama
Reklamos užsakovas

Ar darbo vieta būtina kiekvienuose namuose? Pasak interjero dizainerės, tai priklauso nuo šeimos sudėties, ar yra mokyklinio amžiaus vaikų, nuo darbo pobūdžio, gyvenimo būdo: „Pastebėjau, kad dabar itin populiaru dirbti kompiuteriu ir be stalo, fotelyje, lovoje ar supamajame balkono krėsle. Nelygu apie kokią profesiją ir kokį darbą kalbame, nes atsakyti į elektroninius laiškus galimi ir išmaniuoju telefonu. Bet jeigu visgi mes kalbame apie kokybišką erdvę darbui, stalas, kėdė ir apšvietimas reikalingi ergonomiški, nes nuo šių daiktų kokybės priklauso mūsų sveikata ir be abejo darbo rezultatai”. Darbo stalui verta paieškoti ramios, jaukios, gerai natūralia šviesa apšviestos vietelės namuose. 

Augantis stalas ir kėdė
Augantis stalas ir kėdė
Reklamos užsakovas

 

Individualumas galimas tik namuose

Interjero dizainerė patvirtino, jog kaip besikeistų gyvenimo būdas, erdvė, kurią vadiname „darbo kambariu” žmonių sąmonėje vis dar egzistuoja. Darbą namuose renkasi vis daugiau didmiesčių gyventojų, jų profesijos labai skirtingos, nuo biurų darbuotojų iki kūrybinį darbą dirbančių žmonių.

Kai kuriais atvejais žmonės namuose dirba vieną dieną per savaitę, kitais – dažniau. Darbas namuose siejamas su ekologija, ekonomiškumu ir tvarumu, nes mažiau judėdami automobiliais mažiau teršiame.

reklama
reklama
Reklamos užsakovas

Pasak S. S. Samoškaitės-Liškauskienės, namų darbo kambarys nuo biuro visų pirma skiriasi tuo, jog tai žmogaus privati erdvė, kurioje jis pats gali kurti darbo aplinką, čia vyrauja namų laisvė: gali goti muzika, kabėti paveikslai, žydėti gėlės ir visa, kas tik patinka ir netrukdo, bet įkvepia produktyviam darbui.

E. Gasiūnienė pastebėjo, jog šalia universalių ergonomiškų namų biuro darbo baldų, tokių kaip stalai ir kėdės, „AJ produktų” kataloge galima rasti ir specifinių profesijų žmonėms, architektams, dailininkams, mokslininkams pritaikytų baldų. Tai brėžinių, didelio formato popieriaus lapų stalčiai arba nedidelių stalčių komodos, skirtos kataloguoti daiktus bei daugybė kitų.

Kompiuterio atrama
Kompiuterio atrama
Reklamos užsakovas

„Visų profesijų atstovams, kuriems tenka daug laiko praleisti atsisėdus prie stalo, taip pat visada rekomenduojame balansinius sėdėjimo baldus – balnus, kamuolius, balansines kėdes, ant kurių verta kartas nuo karto pasėdėti, kad pasikeistų kūno padėtis, pajudėtų raumenys”, – sakė E. Gasiūnienė.

 

Pakojis
Pakojis
Reklamos užsakovas

Mano išsaugoti straipsniai