Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
228 kv. m. namo interjeras

228 kv. m. namo interjeras, alsuojantis Pietų Kaukazo dvasia

Koks turėtų būti jų namas, šeimininkai žinojo dar neturėdami sklypo. Jį įsigijus, greit susidėliojo ir būsto funkcinis planas: name turėjo tilpti iš kelionių po pasaulį parsivežti širdžiai brangūs ir asmeninę istoriją pasakojantys suvenyrai bei paveikslų kolekcija, jis turi būti praktiškas ir funkcionalus, o grįžus po dienos darbų jame turėtų būti gera ilsėtis.

Objekto dosjė:

Tipas – dviejų aukštų gyvenamasis namas.

Plotas – 228 m2.

Gyvenamosios erdvės – holas, svetainė, virtuvė su valgomuoju pirmajame aukšte, antrajame – šeimininkų miegamasis su drabužine ir vonios kambariu, vaikų miegamasis, vaikų vonia bei svečių kambarys.

Projekto autorė – interjero architektė Ieva Prunskaitė (architektūros ir dizaino studija „Prusta“).

„Net neįmanoma įvardyti šių namų stiliaus, nes juose yra visko“, – teigia interjero architektė Ieva Prunskaitė.

Namo savininkai – daug pasaulio matę ir įvairiuose kraštuose gyvenę keliauti mėgstantys žmonės, tad neatsitiktinai interjero atskaitos tašku tapo šeimininkų turimi paveikslai iš Sakartvelo, Australijos, Moldovos, armėniški kilimai ir dekoro elementai iš viso pasaulio, kuriuos jie norėjo matyti naujuose namuose.

„Šie daiktai paverčia interjerą išskirtiniu ir kuria nuotaiką“, – įsitikinusi dizainerė. Tad buvo nuspręsta kurti modernų, neutralų, šviesų, neužgožiantį meno kūrinių interjerą, dvelkiantį daugiausia Pietų Kaukazo dvasia. Architektė iš anksto kruopščiai suplanavo vietas ant sienų paveikslams kabinti.

228 kv. m. namo interjeras
228 kv. m. namo interjeras
Leonas Garbačauskas

Svetainės akcentu marmuro imitacijos plytelių fone tapo I. Prunskaitės suprojektuotas židinys, kurį pagamino skulptoriaus Danas Aleksa.

Kompaktiškas, aplink savo ašį besisukantis židinys erdviškai labai tiko, nes neužima daug vietos. Kaminą architektė sumaniai užmaskavo metalo ažūro elementu ir šalia pastatyta stikline indauja. Tarsi ore kabantys skulptūriški stambių pakopų laiptai optiškai praplečia bendrą gyvenamąją erdvę.

228 kv. m. namo interjeras
228 kv. m. namo interjeras
Leonas Garbačauskas

Daiktai iš kelionių tapo svarbiais interjero elementais. Šiems asmeniniams eksponatams buvo užsakyta lentynų, stelažų, spintų, jų šiuose namuose yra ir hole, ir vonios kambaryje, ir svetainėje.

Architektė džiaugiasi, kad virtuvės ir valgomojo zonoje liko vietos dar vienai, pagalbinei, patalpai, naudojamai kaip sandėliukas ir padedančiai palaikyti tvarką virtuvėje.

Už slankiųjų durų įrengtą papildomą virtuvėlę projektuotoja vadina vienu sėkmingiausių ir labiausiai pasiteisinusių sprendimų.

Valgomojo erdvės sieną puošia iš dekoratyvinio tinko suformuotas savotišką paveikslą primenantis fonas, ant jo kabo dar du kūriniai iš šeimininkų kolekcijos – paveikslai iš Sakartvelo, specialiai pritaikyti valgomojo erdvei.

Paveikslais, apšvietimu, dekoro elementais kuriama vis kita nuotaika. Šeimininkai mėgsta pasikviesti svečių, tad didelis funkcionalus valgomojo stalas – būtinybė. Specialiai šiai erdvei sukurta lenktų formų komoda apvalintais kampais skirta puošniems, „išeiginiams“ indams susidėti.

228 kv. m. namo interjeras
228 kv. m. namo interjeras
Leonas Garbačauskas

Svarbiausia šiame interjere – erdvė, natūrali saulės šviesa bei šiltų spalvų architektūriniai sprendimai. Lakoniškas ir modernus interjeras padeda išryškinti iš Sakartvelo, Australijos, Moldovos ir kitų šalių atkeliavusių paveikslų grožį. Jie tematiškai darniai įsilieja į konkrečias erdves.

Virtuvės paviršiai – neteplūs, atsparūs įbrėžimams ir patogūs gaminti, nes šeima mėgsta šeimininkauti virtuvėje. Didžiulė virtuvės sala-stalas pagaminta iš natūralaus akmens.

228 kv. m. namo interjeras
228 kv. m. namo interjeras
Leonas Garbačauskas

Valgomasis – prabangiausia namų vieta. Prireikus šį valgomąjį stalą galima išskleisti ir prie jo susodinti keliolika žmonių. Lenktų formų šviestuvas priderintas prie erdvės kolorito ir bendro stiliaus.

228 kv. m. namo interjeras
228 kv. m. namo interjeras
Leonas Garbačauskas

Šeimoje yra mažų vaikų, tad beveik visose erdvėse siekta praktiškumo, derančio su funkcionalumu. Paviršiai praktiški, nėra perteklinių detalių, nestabilių baldų ir pan. Vaikų kambaryje yra vos kelios spintos, jos modifikuojasi.

Lentynose nugulė mieli, geras emocijas augančiai kartai sukeliantys daiktai – suvenyrai iš kelionių ar tėvų pažinties istoriją menantis armėniškas kilimas.

228 kv. m. namo interjeras
228 kv. m. namo interjeras
Leonas Garbačauskas

Rusvas vaikų vonios kambarys primena terakotines Graikijos – šalies, kurioje šeimininkams yra tekę gyventi, – plyteles, molį.

Vonios kambario spinta ir solidi, ir kartu žaisminga – kvadratėlių tematika, atsikartojanti stalviršiuose ir kituose paviršiuose, labai tinka vaikų voniai. Šviestuvų spalvos priderintos prie geltonos ir juodos spalvų stalviršio plytelių.

Kiekviena detalė apgalvota – net gyvatukas nudažytas plytelių spalva. Jaukumo suteikia palei langus sumontuoti mediniai apvadai, jie ir medinės žaliuzės sušildo vonios plytelių vėsą.

Šeimininkai interjere pageidavo kuo daugiau šiltų spalvų: „Jie daug laiko praleisdavo šiltuose kraštuose, yra gyvenę Graikijoje, Sakartvele ir kitur, tad labai norėjo šilumos ir namuose“, – pasakoja architektė I. Prunskaitė.

Kiekvienas kambarys kelia kokių nors asociacijų su šalimis, kuriose šeimininkams yra tekę pabuvoti. Keliones ir gyvenimą šiltuose kraštuose primena ne tik kelionių suvenyrai, bet ir spalvos bei faktūros, atsikartojančios interjere.

Antrame namo aukšte įrengtas erdvus koridorius buvo įveiklintas, jam specialiai pagaminus lentynas su integruotomis spintelėmis ir stalčiais knygoms ir mieloms smulkmenoms susidėti.

Sijos – namo konstrukcijos dalis, kurias norėjosi ne slėpti, o išryškinti, tik nuspręsta jas pridengti medžio plokšte ir priderinti prie grindų ir kitų paviršių spalvos.

Įleidžiamos kriauklės labai praktiškos, nes neapsitaško paviršiai. Mozaiką primenantis iš plytelių pagamintas stalviršis ir fasadas žaismingai suskaidyti kvadratėliais.

Šeimininkai džiaugiasi, kad patogiuose, erdviuose ir jaukiuose namuose labai gera gyventi ir ilsėtis.

Poros miegamasis – itin minimalistinis, jame nėra nieko nereikalingo. „Šeimininkė prasitarė, kad jos svajonė buvo gulėti lovoje ir pro langus žvelgti į pušis. Tad, prieš projektuodama interjerą, apžiūrėjau sklypą, kad padėčiau šią svajonę įgyvendinti“, – pasakoja Ieva.

228 kv. m. namo interjeras
228 kv. m. namo interjeras
Leonas Garbačauskas

Iš miegamojo pro slankiąsias duris patenkama į erdvią ir didelę drabužinę, kurioje, be dviejų suaugusiųjų drabužių, telpa ir šeimininko senovinių žiūronų kolekcija.

Iš drabužinės taip pat pro slankiąsias duris pereinama į privatų vonios kambarį. Smėlio spalvos, pajūrio akmenukus primenančios plytelės kuria ramybės ir poilsio nuotaiką.

Kiekvienai zonai numatyta po kelis apšvietimo scenarijus. Šviestuvėliai lubose suteikia bendrą apšvietimą, darbo zonoms skirtas atskiras scenarijus, valgomojo zonos pagrindinis akcentas – stalo šviestuvas.

Šie sprendiniai leidžia patogiai leisti laiką bet kurioje vietoje. „Antrame aukšte apšvietimui šiek tiek trukdė sijos, tačiau nusprendėme įrengti paviršinius pagal stogo kampą besisukančius šviestuvėlius, leidžiančius užtikrinti bet kokios zonos apšvietimą“, – sako architektė I. Prunskaitė.

Virš sijų dar įrengtos LED apšvietimo juostos, suteikiančios bendrą šviesos foną. Visame name įrengtas bendras lubų foninis apšvietimas su akcentiniais prožektoriukais. Prie praustuvų ir lovų įrengti šviestuvėliai kuria lokalų apšvietimą.

Bendras lūkestis buvo sukurti jaukius, patogius ir estetiškus namus, tad daug dėmesio skiriama funkcionalumui, ergonomiškiems, specialiai sukurtiems baldams, o svarbiausia – daiktams ir jų istorijoms papasakoti.

„Šio namo gyventojai turi gražių daiktų ir moka jais džiaugtis, mėgsta šilumą ir myli gyvenimą. Tai atsispindi ir interjere.“

228 kv. m. namo interjeras
228 kv. m. namo interjeras
Leonas Garbačauskas

Drabužinė įrengta maksimalaus aukščio, kiek leido namo architektūra, joje yra ir veidrodinės durys, ir atvirų lentynų, vietų pakabinamiems drabužiams, atvirų batų lentynų. Matomiausioje vietoje – šeimininkų turimi tautiniai kostiumai.

Lova nestandartiškai orientuota į kambario vidurį, tam, kad gulint būtų galima grožėtis pro langus medžiais. Šioje poilsio erdvėje nėra televizoriaus – geriausias nuolat besikeičiantis vaizdas yra už lango.

Paslėptos nišos duše skirtos susidėti grožio priemonėms, kad jas būtų patogu naudoti ir jų nesimatytų iš vonios kambario. Tokių „nematomų“ lentynų name yra ir daugiau.

228 kv. m. namo interjeras
228 kv. m. namo interjeras
Leonas Garbačauskas

Suaugusiųjų vonios pagrindinė spalva – alyvuogių, ji primena šeimininkams šiltuosius kraštus. Žalsva derinama su šiltomis medžio detalėmis, beicuoto ąžuolo durų apvadais iki pat lubų.

Praustuvo balde daug vietos numatyta daiktams pasidėti, tad suformuota nestandartinė elegantiška ir patogi spintelė. Telpa daug daiktų, bet estetiškai jie sukuria gerą vaizdą.

Mano išsaugoti straipsniai