Tradicinių formų modernios architektūros naujame gyvenamajame name Palangoje, kurio kieme girdisi ir jūros ošimas, studijos „Dizaino virtuvė“ kūrybinė komanda sukūrė įsiliejantį į natūralią pajūrio aplinką interjerą, atitinkantį šeimininkų išsakytas vizijas bei pabrėžiantį pačių architektų stilistinį braižą – natūralumą, funkcionalumą ir jaukumą.
Objekto dosjė
Tipas – naujos statybos mansardinis namas Palangoje.
Plotas – 140 m².
Gyvenamoji erdvė: svetainė, virtuvė su valgomuoju pirmajame aukšte, trys miegamieji ir du vonios kambariai antrajame aukšte.
Projekto autoriai – studijos „Dizaino virtuvė“ komanda.
„Medinis, karkasinis dviaukštis namas – remiantis tradicija, gerbiant aplinką ir tradicinę vietinę architektūrą, bet nebėgant nuo technologinio progreso, suprantant, kad namas ne didmiestyje, todėl kuo mažiau blizgių ar chromuotų detalių. Pirmas aukštas – kasdienis gyvenimas, antras aukštas – miegas ir ramus poilsis, namo orientacija – pagauti ir pasimėgauti pietine ir vakarine saule“, – tokie buvo pagrindiniai šeimininkų pageidavimai dėl greta pušyno Palangoje statomo gyvenamojo namo, išsakyti namo eksterjero ir interjero autoriams.
Namą projektavusi bendrovės „Baltijos regiono projektai“ komanda tradicinei dvišlaičio mansardinio, harmoningai į aplinką įsiliejančio namo formai modernumo suteikė dekoravusi fasadą vertikalioms linijomis, parinkusi santūrų pilką atspalvį. „Pagauti saulei“ buvo suprojektuoti dideli vitrininiai langai pirmajame aukšte ir stoglangiai mansardoje. Modernaus skandinaviško eksterjero dizaino koncepciją studijos „Dizaino virtuvė“ komanda perkėlė ir į vidaus erdves.
Namo pirmajame aukšte suformuotas atviro plano bendrasis kambarys. Ši erdvė skirta šeimininkams bendrauti, gaminti maistą ir leisti laiką drauge, todėl funkcinės zonos plastiškai pereina viena į kitą, atskiriamos tik menamų ribų. Virtuvės ir svetainės plane svarbiausia pozicija atiteko židiniui, jis padiktavo tiek poilsio, tiek valgomojo, tiek virtuvės erdvių vietas ir tapo pagrindiniu interjero akcentu, matomu iš visų pirmojo aukšto pusių.
Interjerui pritaikytos santūrios spalvinės gamos, jų čia nedaug – dėl išskirtinės ir apgalvotos namo lokacijos bei didelių langų spalvos į interjerą ateina iš išorės – kylanti ir besileidžianti saulė čia matoma iš visų pusių, tai sukuria daug įvairių atspalvių tiek namo viduje, tiek išorėje. Pačiame interjere bazinė yra balta spalva, prie jos projekto autoriai derino pilkus atspalvius ir natūralią medžio faktūrą, o subtilūs juodos spalvos akcentai, sukuriantys kontrastą ir suteikiantys charakterio baltam, švariam interjerui, jau tapo išskirtiniu „Dizaino virtuvės“ stiliaus braižu.
Projektuojant baldus šiame interjere svarbiausia buvo praktiškumas ir ergonomika, o dizainas, anot autorių, natūraliai eina iš paskos. Dauguma korpusinių baldų buvo gaminami specialiai šiai erdvei pagal individualų projektą. Buvo siekiama, kad baldų fasadai tarsi susilietų su aplinka, jos neužgožtų ir padėtų išsaugoti švarios, atviros, komfortiškos erdvės pojūtį. Vientisi matiniai virtuvės baldų fasadai išfrezuoti vertikaliomis linijomis – toks sprendimas padėjo sukurti vizualiai aukštesnių lubų įspūdį bendrajame kambaryje. Vertikalių linijų motyvas kartojamas ir kituose baldų fragmentuose – virtuvės saloje, uždaruose svetainės lentynos tūriuose, valgomojo zonos komodos fasaduose. Kaip atsvara vertikalioms linijoms interjere panaudotos medinės baltos horizontalios langų žaliuzės, padedančios valdyti natūralios šviesos srautą pirmojo aukšto erdvėje ir aklinai neuždengiančios vaizdo į lauką.
Santūrus spalvinis koloritas, švarios erdvės įspūdis, vertikalių ir horizontalių linijų motyvas perkeliamas ir į mansardinį namo aukštą, kuriame įrengtas šeimininkų miegamasis su vonios kambariu, dar du miegamieji ir vonios kambarys. Lakoniškam miegamųjų interjerui dinamikos suteikia horizontalių juostų pastogės plokštumų apdaila, o nestandartinė erdvė atrodo jaukiai, sukuria privatumo ir ramybės pojūtį.
Vonios kambariuose projekto autorių komanda taip pat stengėsi išsaugoti visame interjere vyraujančią ramaus, šiuolaikiško, patogaus interjero koncepciją. Čia grindims dekoruoti išklotos laikui nepavaldžios marmuro rašto plytelės, pritaikyti kokybiški, pagal individualų projektą gaminti baldai, o ant sienų komponuojamas vertikalių ir horizontalių keraminių plytelių raštas, susiejantis pirmojo ir antrojo aukšto dizaino akcentus ir sukuriantis viso interjero vientisumo pojūtį.