Michaelis Buckas su savo draugais nutarė pats pastatyti šimtaprocentinį natūralų namą. Kaip jiems pavyko tai padaryti?
Sienos
Pasak Dailymail.co.uk sienoms buvo reikalingas šlapio purvo ir šiaudų mišinys. Taip pat šiam mišiniui reikalingas smėlis ir molis. Tai – natūralus mišinys, puikiai tinkantis formuoti sienas. Beje, šis mišinys išsiskiria ir savo gamyba, nes jam nereikia jokių ypatingų įrankių – paprasčiausiai sudėkite visus reikalingus ingredientus į vieną krūvą ir išmaišykite juos savo kojomis, kas yra ne tik greita, bet ir patogu, o, beje, ir pakankamai malonu.
Tipinio natūralaus būsto stogas yra pagamintas iš medienos. Stogas dažniausiai yra plokščias, su įrengtomis vandens nuleidimo sistemomis.
Užuolaidos
Natūralios užuolaidos turėtų būti padarytos iš avies vilnos. Tokios užuolaidos yra glotnios bei kokybiškos, kas garantuoja jų ilgaamžiškumą. Taip pat iš užuolaidų galima gaminti ir įvairius užtiesalus, apvalkalus.
Židinys
Židinys yra gaminamas iš molinių plytų. Namuose yra įrengta šildymo sistema, kūrenama malkomis.
Patalynė
Avies vilna buvo naudojama ne tik apvalkalams gaminti, tačiau kaip ir jų turinys, kemšant tiek patalynę, tiek pagalves.
Grindys
Grindims buvo panaudotos brokuotos grindlentės, kurios gamyklose yra paprasčiausiai nebenaudojamos. Atrinktomis, geriausios kokybės grindlentėmis yra padengtas namo pagrindas.
Buvo įneštas nemažas metalinis kubilas. Tokia namų šildymo sistema garantuos, kad visada būtų šilto vandens.
Langai
Naudoti seni arba tiesiog niekam nereikalingi mediniai langų rėmai bei stiklas.
Virtuvė
Virtuvės baldų pirkimas kainuotų tikrai nemažus pinigus, o juos gaminti yra išties sunku, todėl iš savo sesers M. Buckas pasiskolino keletą senovinių spintelių ir stalą, ko visai pakako įrengiant virtuvę.
Išties įspūdinga, tačiau toks namas šiam amerikiečiui kainavo vos 150 dolerių, kas yra apie 380 litų. Tai puikiai atspindi, jog nėra neįgyvendinamų tikslų, yra tik jų neįgyvendinantys žmonės.
Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.