53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Hamako pasirinkimas

Hamako pasirinkimas, arba kodėl reikėtų pagalvoti apie „vaflius“?

Vasara – ne tik darbo individualaus gyvenamojo namo kieme, sode ar darže sezonas, bet ir laikas atsipūsti. Vienas iš populiariausių poilsio būdų individualaus namo kieme – atokvėpis hamake. Tiesa, apsilankius parduotuvėje dėl hamakų gausos nesunku pasimesti. Todėl norint išsirinkti tinkamiausią hamaką derėtų žinoti jų klasifikaciją.

Pagal „poilsio poziciją“

Renkantis hamaką pirmiausia reikėtų pagalvoti apie tai, kokia „poilsio pozicija“ būtų priimtiniausia konkrečiu atveju. Pagal tai hamakai skirstomi į sėdimus ir gulimus.

Sėdimi. Sėdimi hamakai, lyginant su gulimais, pranašesni savo tvirtinimu prie atramos – juos tvirtinant reikalingas tik vienas atramos taškas. Dėl šios priežasties vietą, kur juos kabinti atrasti gerokai paprasčiau.

„Tokie hamakai ypač aktualūs šeimininkams, turintiems ribotą erdvę ir ne tokias palankias aplinkos teikiamas galimybes, kokių reikėtų norint įrengti gulimą hamaką. Sėdimus hamakus galima tvirtinti ir namuose nuo lubų, tvirtinant lauke užtenka vienos medžio šakos“, – teigia „hamakas.lt“ atstovas Valdas.

Tiesa, sėdimi hamakai nevisiems priimtini būtent dėl poilsio pozicijos, kurią reikia užimti.

Gulimi. Dažniausiai tiesiog tradiciniais hamakais vadinami gulimi hamakai reikalauja daugiau erdvės, taip pat jie reiklesni ir dėl tvirtinimo subtilybių – jiems reikalingos dvi atramos. Pavyzdžiui, du medžiai. Visgi norintys gulimo hamako jį gali susimontuoti net jei gyvenamojoje aplinkoje nėra nė vieno atramos taško, tačiau tuomet šis malonumas kainuos kur kas brangiau.

„Hamaką galima kabinti keliais būdai. Idealiu atveju jis gali būti kabinamas tarp dviejų sklype esančių atramos taškų, pavyzdžiui, medžių, kolonų ar pan. Jei yra tik vienas atramos taškas, galima įsigyti stovą, kuris taps antruoju atramos tašku. Jei nutinka taip, kad visai nėra kur tvirtinti hamako, tuomet galima įsigyti specialų stovą. Tai suteiks galimybę labai paprastai ir greitai keisti poilsio vietą“, – sako „Hamakų sala“ atstovė Violeta Žekonienė.

Renkantis vietą gulimam hamakui reikėtų žiūrėti, kad tarp atramos taškų būtų bent 3-4 metrų tarpas. Taip pat reikėtų pagalvoti ir apie atramos aukštį. Tai ypač aktualu tuomet, kai planuojama tvirtinti jį prie medžių su žema laja. Jei kabinamas vienvietis hamakas, atramos taškai turėtų būti apskaičiuojami hamako ilgį padalinus iš dviejų. Tai yra, jei hamako ilgis 3 metrai, jį reikėtų tvirtinti 1,5 metro auktyje.

Shutterstock nuotr.

Pagal medžiagą

Gulimi hamakai gali būti pagaminti iš vientiso medžiagos pluošto arba iš tinklo. Nors kai kas mano, kad tai tik skonio reikalas, specialistai pastebi, kad yra ir praktinių sumetimų.

Tinkliniai. Nors tinkliniai hamakai užtikrina komfortišką poilsį dėl laisvumo ir oro cirkuliacijos, jie vargiai apsaugos nuo saulės spindulių ir savotiško „tinklinio įdegio“, jei hamake gulima su maudymosi kostiumu.

„Mes juokaujame, kad tinklinis hamakas paverčia poilsiautojus „žmonėmis – vafliais“. Jei žmogus guli hamake su maudymosi kostiumėliu ilgesnį laiką, atsikėlęs jis kurį laiką vaikšto visas languotas, nes tinklas tiesiog suteikia raštą“, – pastebi V. Žekonienė.

Vientisi. Vientisi hamakai ne tik apsaugo nuo „raštų“, bet kai kuriais atvejais ir nuo tiesioginių saulės spindulių, įdegio. Be to, kokybiškas hamakas (dažniausia pagamintas iš medvilnės), lygiai kaip ir tinklinis, pakankamai gerai kvėpuoja, todėl pagulėjus netenka atsikelti šlapia nugara. Medvilniniuose hamakuose brazilai miega nuolat.

„Kai kurie hamakai gaminami iš medžiagos, vadinamos hamateksu. Jos savybės panašios į medvilnės, ji pakankamai gerai kvėpuoja, tačiau taip pat yra atsparesnė vandeniui, greičiau džiūsta. Tai ypač aktualu tuomet, kai nespėjama hamako nukabinti prieš lietų ir jis sušlampa“, – sako „hamakas.lt“ atstovas.

Pagal formą

Gulimi hamakai pagal savo formą ir pagaminimą gali būti su kartelėmis arba be jų.

Su kartele. Hamakai su kartelėmis galuose dar kartais vadinami europietiškaisiais. Jie pakankamai paprasti, aiškūs, tačiau ant jo gulintis poilsiautojas yra kaip ant delno tiesioginiams saulės spinduliams, uodams ir kitiems kartais erzinantiems faktoriams. Kita vertus, norintiems saulės vonių, tai kur kas geresnis variantas nei hamakas be kartelės.

Be kartelės. Hamakai be kartelės patogūs tuo, jog apgaubia gulintį. Tai apsaugo nuo trukdyti poilsiui galinčių faktorių – saulės spindulių, erzinančių vabzdžių ir kt.

Mano išsaugoti straipsniai