Zamiokulkas (geriau žinomas kaip pinigų medis) – aukštas, iki 80-100 cm aukščio krūmas (kartais užauga net iki 1,5 m) mėsingais storais lapkočiais ir elipsės formos tamsiai žaliais ir blizgančiais lapais nusmailėjusiomis viršūnėmis. Lapai auga vienas šalia kito ir atrodo kaip skrotelė.
Apšvietimas
Zamiokulkas geriausiai auga šviesoje, taip pat šis augalas toleruoja ir tamsą, tačiau žiemą augs lėčiau ir silpniau. Per vasarą pinigų medį galite išnešti į lauką ar balkoną. Tačiau gerai įsitikinkite, jog lietaus vanduo galės lengvai išbėgti. Užsibuvęs vanduo gali skatinti žemės puvimo procesą. Ši augalų rūšis yra kilusi iš Afrikos savanų, tad gerai ištveria sausą patalpų orą, nebijo centrinio šildymo ar tiesioginių saulės spindulių.
Laistymas ir tręšimas
Vegetacijos periodu augalą reikia laistyti gausiai, tačiau neperlyti. O žiemą – atsargiai, tik kai žemė visiškai išdžiūsta, būtina, kad žiemą temperatūra nenukristų žemiau dvylikos laipsnių. Labai pavojingas užsistovėjęs vanduo – nuo jo ima pūti šaknys ir augalas neišvengiamai žūsta. Kad to nenutiktų, būtina pasirūpinti tinkamu keramizito drenažu vazono dugne. Nuo sausros mirštantį augalą išgelbėti lengviau, nei perlietą. Taip pat, šį augalą reikėtų retkarčiais apipurkšti su vandeniu, bet jei to nedarysite, jis taip pat ne ką prasčiau augs. Tręšiamas pinigų medis tik aktyvios vegetacijos periodu ir tik kartą per mėnesį. Antraip jis sunyks, lapai sumažės. Tinkamiausios yra skystos trąšos.
Pinigų medžio gebėjimas daugintis yra tiesiog nuostabus. Net iš lapelio gana greit galima gauti naują medelį. Jei norite šį nuostabų augalą užsiauginti patys, reikėtų nusiskinti ūgliuką ar lapelį. Nusiskynus pamerkite jį kelias valandas, kad geriau įsišaknytų. Puodelį su sodinuku pridengiame perregima prėvele, tačiau reikia jį reguliariai vėdinti.
Persodinti augalą reikia tik tada, kai vazonas tampa akivaizdžiai per mažas. Taip pat, kai pastebėsite, jog nuo jūsų augalo krenta lapai, tai perspėjimas, jog pinigų medis paseno ir kuo skubiau reiktų jį išskirstyti ir persodinti. Rinkdamiesi vazoną turėkite omenyje, kad kitą kartą persodinant jį greičiausiai reikės daužyti, nes šis augalas sugeba įsileisti šaknis net į vazoną. Žemių mišinys ruošiamas iš lengvos lapinės žemės su smėliu bei moliu. Kadangi pinigų medis yra nereiklus ir ištvermingas, su kiekvienais metais tampa vis gražesnis ir vešlesnis. Kartais pinigų medis gali net pražysti, tai būtų didžiausias atlygis už rūpinimąsi augalu.
Skaitytojos nuotr.