Kinų kultūra į mūsų gyvenimą skverbiasi ne tik buitimi – gausybe vartojimo prekių ir kinišku maistu. Bendraudami su interjero dizaineriais sužinome, kad vis daugiau atsiranda naujakurių, norinčių savo būstą suprojektuoti ir apstatyti pagal fengšui. Šis kinų menas ir mokslas tiria ir kambarinių augalų išsidėstymą aplinkoje.
Trumpai priminsime
Fengšui istorijai jau keletas tūkstantmečių. Senovės Kinijoje buvo tikima, kad visatos energijos srautas Ci suvienija visą pasaulį ir visus, kas jame egzistuoja: žmones, gyvus padarus ir pačias galingiausias jėgas, esančias gamtoje – vandenį (feng) ir vėją (šui). Fengšui – tai senovės kinų menas ir mokslas apie objektų išdėstymą žmogų supančioje aplinkoje ir harmoniją su aplinka bei pačiu savimi. Bet kuri energija turi du pradus – in ir jang – vienas kitą papildančius ir vienu metu priešingus. Feng – „vėjas“ priklauso jang ir reiškia aktyviąją, dinamiškąją energiją, šviesų, šiltą vyriškąjį pradą. O šui – „vanduo“ – in – yra pasyvus, pritraukiantis energiją, tamsus, šaltas moteriškasis pradas. Būtent šių dviejų jėgų judėjimas gamtoje ir yra fengšui pagrindas.
Fengšui rekomendacijos
Kategoriškų reikalavimų kambariniams augalams fengšui nekelia. Jei jūs puikiai jaučiatės kaktusų draugijoje, jei patinka džiovintų gėlių puokštės – puiku, tegul viskas lieka taip, kaip yra. Tačiau jeigu jaučiatės namuose nejaukiai, apsižvalgykite, gal kur nors kampe vazoje laikote nuvytusių ar sudžiovintų gėlių.
Kinai mano, jog kambarinėms gėlėms ar žiemos sodui tinkamiausia vieta – pietinė kambario ar namo pusė. Mūsų akimis, tai logiška, nes visiems augalams reikia saulės.
Augalų laikyti nerekomenduojama patalpos viduryje, pietvakarių ir šiaurės rytų pusėje. Gėles geriausia statyti valgomajame ir svetainėje, nepageidautina – virtuvėje ir miegamajame.
Kad energija Ci „neatsitrenktų“ į kampus, juos reikia uždengti vijokliniais augalais, pastatytais ant lentynų, stelažų, palangių. Gėles galima įkurdinti kambario kampuose, tačiau jie turi būti gerai apšviesti.
Ne itin gerus jausmus fengšui žinovams kelia kaktusai – jų dygliai yra neigiamos energijos šaltinis. Šių kambarinių augalų reikėtų vengti pietvakarių pusėje, nes ten – žmogiškų santykių zona. Kaktusai dažniausiai talpinami ant palangės kaip savotiška psichologinė apsauga nuo vagių.
Pagrindinis fengšui principas – saikas, pusiausvyra, proporcijos. Tai taikytina ir kambariniams augalams. Visi elementai turi ne tik atitikti jūsų skonį, bet ir derėti prie bendro patalpos stiliaus.
Renkant augalus pagal fengšui gyvenamosioms patalpoms, būtina atkreipti dėmesį į augalų dydį ir formą.
Aštrialapiai augalai turi daugiau jang ir priverčia Ci energiją judėti greičiau. Augalai su ovaliais lapais labiau atspindi in savybes. Įspūdis, kurį sukelia augalas, priklauso taip pat ir nuo to, ar jis auga tiesiai į viršų (jang), svyra ar lipa (in), kaip šakojasi. Žydinčių augalų svarbi jų spalva.
Geriausi kambariniams augalams yra svetainė ir valgomasis. Virtuvė ir miegamasis – tai patalpos, kuriose aktyviausiai gyvena namų šeimininkas. Todėl jos augalams labiau reiklesnės ir išrankesnės.
Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!