ŽURNALAS MANO NAMAI JAU 30 METŲ SU JUMIS
Stogo apšiltinimas: nuo ko pradėti ir kiek pinigų skirti?

Stogo apšiltinimas: nuo ko pradėti ir kiek pinigų skirti?

Tęsiame straipsnių ciklą, kuriame mūsų skaitytojai dalijasi patirtimi, kaip apšiltinti stogą.

Stogo šiltinimo sluoksnis 25 cm, varža R gausis apie 6,75 (reikalaujama mažiausiai 6,25). Šiltinti nusprendžiau stiklo vata. Ji tokia minkštutė, todėl prieš užsakant visą kiekį nusipirkau vieną pakelį ir pabandėme sukišti tarp gegnių, pažiūrėti ar laikosi ir apskritai kaip dirbasi su pasirinktos įmonės produkcija. Viskas gerai, kas labai džiugu, nes taip pavyko sutaupyti (net daugiau kaip 175 eurų), o nupirkti teko 31,2 kub.m. vatos po 10 cm storio, ir 8 kub.m. vatos po 5 cm storio. Viso apšiltinimo ploto – beveik 160 kv. m. Išpakuota vata labai išsipučia, yra švelnutė ir minkšta.

Iš viso vata kol kas kainavo 953 eurus plius 17 eurų už atvežimą.

Tėtis kiek pakoregavo savo važinėjančius pastolius – pritvirtino turėklus viršuje dėl saugumo, o kopėčias padarė pristatomas, kad patogiau užlipti būtų. Sako – labai vertinga konstrukcija, gana patogu su ja dirbti, aišku kiek gali būti “patogu” užvertus galvą ir rankas aukštyn.

Asmeninio albumo nuotr.

Pirmas darbas prieš šiltinant vata – visus, visus varžtelius, kuriais pritvirtintos gegnės, suveržti. Jie absoliučiai visi atsilaisvinę, kai kurie tiek, kad pirštais laisvai sukti gali – juk gegnės išdžiuvo per tuos pusantrų metų, taigi viskas atsilaisvino. Viskas dabar stipriai priveržta.

Tarpai tarp gegnių pas mus 59 cm, kas yra idealu, kai vatos plotis 61 cm. Vata, įsprausa tarp gegnių patogiai įsitaiso ir niekur neslenka. Na, namuko stogas šlaitinis, tačiau nestatus, taigi tikriausiai vata ir neturėtų po kiek laiko susistumti.

Taigi per dvi su puse dienos tėčiui darbuojantis vienam pavyko apkamšyti 20 cm storiu vieną ilgą stogo šlaitą:

Asmeninio albumo nuotr.

Viso yra 4 šlaitai, ir daugiausia laiko pareikalaus jų susidūrimo vietos, žinoma.

Asmeninio albumo nuotr.

Visur apkamšyta ir virš murlotų, kad jokių neliktų silpnų vietų:

Asmeninio albumo nuotr.

Aplink kaminą taip pat apkamšyta, ir į kaminą įsispiria tokios metalinės plokštelės, pritvirtintos prie gegnės, taigi tikėkimės, kaminas nepajudės dėl kokio didelio vėjo ar panašių dalykų:

Asmeninio albumo nuotr.

Ką gi, prieš akis labai daug darbo, visas sunkumas prasidės, matyt, kai teks tvirtinti paskutinį 5 cm storio vatos sluoksnį, pritvirtinant tam tikslui bruselius papildomai prie gegnių.

Tęsinys jau kitą savaitę. O ką Jūs darytumėte kitaip?

Šaltinis: Statausodyba.blogspot.lt

Mano išsaugoti straipsniai