53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
10 dalykų namuose

10 dalykų namuose, kurie sukelia nuovargį

Jei pastebite, kad dieną be priežasties žiovaujate, pasidairykite kaltininkų namuose. Namų dekoras, prietaisai ir pan. gali turėti įtakos savijautai ir nakties miego kokybei.

1. Netvarka

Jei nusprendėte nesitvarkyti, liks daugiau laiko poilsiui, tačiau būtent dėl to galite jaustis be energijos. Prinstono universiteto tyrėjai padarė išvadą, kad esant netvarkingai aplinkai, patiriamas stresas, o dėl to gali būti jaučiamas nuovargis.

2. Žydros sienos

Buvo ištirtos miegamųjų spalvos 2 000 namų. Paaiškėjo, kad žydros dienos lėtina širdies ritmą, mažina kraujospūdį ir kelia mieguistumą. Taigi žydra sienų spalva tinka tik miegamajam.

3. Televizorius

Ir plokščiaekranis televizorius. Abiejų skleidžiamos bangos skatina smegenis gaminti melatoniną (hormoną, kuris sukelia mieguistumą), taigi didėja tikimybė, kad ramaus miego trukmė bus mažesnė ir kitą dieną jausitės pavargę.

4. Kavos aparatas

Rytais šis prietaisas tikras gelbėtojas, bet po pietų ar vakare jis gali būti priežastis, kodėl žiovaujate per vakarienę. Kofeinas stimuliuoja, didina energijos lygį, bet šis poveikis trumpas, vėliau nuovargis būna dar stipresnis.

5. Baras namuose

Burnelė prieš miegą padeda greičiau užmigti, tačiau miego kokybė po raudonojo vyno taurės suprastėja – dažniau prabusite, todėl ryte jausitės neišsimiegoję.

6. Levandų kvapo žvakės

Šis kvapas atpalaiduoja, bet dėl tos pačios priežasties gali kelti nuovargį. Psichologai išsiaiškino, kad prieš miegą uostę levandų miegojo kiečiau. Taigi neišmeskite levandų kvapo žvakių, tiesiog dieną rinkitės žvakes su mėtų ar citrusinių vaisių kvapais.

7. Greitasis maistas

Šalin bulvių traškučius. Maisto produktai, kuriuose gausu greitai įsisavinamų angliavandenių ir cukraus skatina staigų cukraus lygio padidėjimą kraujyje, kuris paskui staigiai krenta, todėl galiausiai jaučiamas nuovargis.

8. Per žema temperatūra

Tyrimai parodė, kad optimali temperatūra miegui – 15,5 – 20 laipsnių Celsijaus. Tad jei namuose labai vėsu, gali kilti noras nusnūsti pokaičio.

9. Mobilusis telefonas

Prie šio prietaiso priprantama, išsivysto savotiška priklausomybė. Tyrimai rodo, kad apie 20 proc. 19-29 m. amžiaus žmonių naktį kels kartus pabunda nuo žinutės, e. laiško garso ar skambučio. Miegas su pertraukomis nekokybiškas.

10. Užtrauktos užuolaidos

Tyrimų duomenimis, 46 proc. žmonių, dieną praleidžiančių esant natūraliam apšvietimui, vidutiniškai per naktį miega 46 min. ilgiau. Taigi kuo daugiau natūralios šviesos namuose ar darbe, tuo geriau pailsėsite naktį.

Mano išsaugoti straipsniai