Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kai aktualu sutaupyti: dizainerės patarimai mažų biurų interjerui

Kai aktualu sutaupyti: dizainerės patarimai mažų biurų interjerui

Norite sutaupyti įsirengdami biurą? Dizaineriai sako, kad nebūtina persivežti senų baldų, yra ir kitų būdų. 

„Įrengiant biurą, vienas dažniausių būdų kaip įmonės taupo, yra senų baldų naudojimas, juos derinant su naujais, nusiperkant tik tai, kas neišvengiamai reikalinga. Tačiau po kelerių metų toks biuras atrodo eklektiškai, netvarkingai, jau neminint geresnių kėdžių ar gražesnių stalų dalybų tarp darbuotojų. Norint sutaupyti verčiau investuoti į mažiau, tačiau ergonomiškus ir daugiafunkcius baldus bei rinktis asketišką aplinką“, – sako IKEA biurų interjero dizainerė Justina Koskauskė.

Verčiau asketiška nei perkauta aplinka

Jei biudžetas biurui įrengti ribotas – verčiau rinktis mažiau, bet kokybiškus baldus.

„Darbo aplinkoje svarbu darna ir tvarka. Biure tinkamesnė asketiška nei perkrauta atmosfera, tad jei nėra galimybės patalpas iškart įsirengti taip, kaip norisi, geriau įsigyti mažiau daiktų, bet funkcionalių ir derančių tarpusavy“, – įsitikinusi specialistė.

Jos įsitikinimu, biuro interjeras – įmonės veidas. Kuriant vientisą interjerą ir spalvų gamą – perteikiama tam tikra nuotaika, požiūris, žinia darbuotojams ir įmonės svečiams. Tuo tarpu eklektika sukuria chaoso, netvarkos įspūdį ir atitinkamą žinutę siunčia tiek užsukusiam klientui, tiek į darbo pokalbį atėjusiam specialistui.

Sutaupyti padės biurui ir ne biurui skirtų baldų derinimas

Interjero dizainerės teigimu, taupant interjerui verta apsvarstyti, į ką verta investuoti ir kur išlaidas galima sumažinti.

„Planuojant įsirengti ar atnaujinti biurą, didžiausią dėmesį reikėtų skirti erdvėms, kur žmonės praleidžia daugiausiai laiko – jų darbo vietoms. Tad pirmiausia reikėtų suplanuoti ergonomiškas darbo vietas kiekvienam darbuotojui ir čia rinktis biurui skirtus specializuotus baldus. Tokie baldai – keičiamo aukščio stalai, kėdės su reguliuojamu sėdynės gyliu – turi ilgametę garantiją, tad ilguoju laikotarpiu padeda sutaupyti. Be to, ergonomiškoje darbo vietoje gerai jaučiasi ir darbuotojai”, – atkreipia dėmesį J. Koskauskė.

Nors poilsio, virtuvės, klientų priėmimo erdvės darbuotojams svarbios ne mažiau, čia tiek laiko, kiek savo darbo vietoje jie nepraleidžia. Todėl interjero dizainerė sako, kad esant reikalui pataupyti, šias erdves gerinti ir papildyti naujais baldais ar aksesuarais galima palaipsniui, taip išskaidant išlaidas per ilgesnį laikotarpį.

Sutaupyti padės ir specializuotų biuro baldų derinimas su skirtais naudoti namuose. Pavyzdžiui, nedideliame biure laikyti dokumentų segtuvams puikiai tinka ir nedaug kainuojančios sieninės lentynos iš svetainės ir miegamojo baldų asortimento.

Suasmeninti erdvei sienos nebūtinos

Biurų interjero dizainerė pastebi, kad atvirų erdvių biurų populiarumas po truputį slopsta. „Vienas iš atvirų darbo erdvių siekių buvo paskatinti žmones glaudžiau bendrauti tarpusavyje. Tačiau dirbdami su verslo klientais pastebime, kad ši tendencija po truputį slopsta, mat ji iššaukė priešingą efektą. Dirbdami vienoje erdvėje žmonės nuo šurmulio ir aplink vykstančio veiksmo atsiriboja ausinėmis, tad vieni su kitais bendrauja kone mažiau nei dirbdami kabinetuose“, – sako J. Koskauskė.

Anot jos, naujausi tyrimai rodo, kad didelis žmonių kiekis darbo erdvėje ir privatumo trūkumas gali turėti įtakos net įtampos tarp kolegų atsiradimui. Specialistė teigia, kad asmeninę erdvę darbuotojams sukurti verta bent vizualiai.

„Atskirti kelis „kabinetus“ biure galima ir spalvomis, pavyzdžiui, vieną patalpos pusę įrengti juodai, kitą – baltai, renkantis tuos pačius, bet skirtingų spalvų baldus. Aplinkos triukšmą sumažina ir prie rašomojo stalo tvirtinamos sienelės. Jos padeda sukurti ramią ir jaukią darbo aplinką bei suteikia privatumo. Tą padaryti leidžia ir perforuotosios lentos, kurias galima papildyti įvairiais priedais“, – sako biurų dizainerė.

Spalvos irgi gali daryti įtaką

Biurų interjero dizainerė pastebi, kad nors pasaulyje biuro interjerų tendencijos diktuoja ryškias spalvas ir klasikinio dizaino interjerą, kuriame vyrauja medienos ir metalo medžiagos, verslo klientai Lietuvoje drąsiems sprendimams ryžtasi palyginti retai. Jie dažniau renkasi „saugesnį“ kelią: neutralias spalvas ir modernų interjero stilių, tačiau visiškai baltos spalvos biuro interjero taip pat nenori.

„Kai kurios spalvos, kaip raudona, oranžinė ir geltona, suteikia energijos. Tuo tarpu mėlyna ar žalia veiks raminančiai.

Tad planuojant interjerą, verta pagalvoti, kokia spalva kurioje zonoje labiausiai tiks. Vieną sieną nudažius ryškiai geltona spalva, o ant kitos sukūrus žalią dirbtinių vijoklių kompoziciją – net ir belangiam biurui galima suteikti jaukumo“, – sako J. Koskauskė.

Vienas baldas – kelios funkcijos

Interjero specialistė atkreipia dėmesį, kad nedideliuose biuruose, tiek taupant išlaidas, tiek vietą, itin pravartūs kelias funkcijas atliekantys baldai. „Mažėjant erdvėms, šiandien dizaineriai stengiasi kurti daugiafunkcius baldus. Pagrindiniu darbo įrankiu tapus kompiuteriui, galima pamiršti didelius stalus – geriau rinktis kompaktiškus ir derinti juos su spintelėmis ant ratukų, kurios tarnaus ir kaip komoda daiktams laikyti ar atstos staliuką kavai susitikimo metu“, – sako J. Koskauskė.

Kai toje pačioje patalpoje turi tilpti ir darbo vietos, ir poilsio zona, jas atskirti padės spintos. „Kaip pertvarą neretai naudojame lentynas, kurių nugarinė dalis yra su apdaila. Žemesnės spintelės, skirtingos spalvos sienos taip pat tinka atskirti erdvėms“, – sako dizainerė.

Mano išsaugoti straipsniai