Židinys neabejotinai yra vienas ryškiausių namų jaukumo ir šilumos elementų, tačiau jį įrengti galima ne kiekviename būste. Bet kiekvienoje svetainėje galima įkomponuoti dekoratyvinį židinį – taip suteiksite interjerui išskirtinumo ir sukursite šiluma dvelkiančią nuotaiką.
Išraiškingos faktūros
Modernioje industrinio stiliaus erdvėje įrengtas dekoratyvinis židinys su santūriu klasikinių bruožų fasadu – kontrastingas interjero elementas, vizualiai sušildantis gruboką baltų plytų mūro sieną ir suteikiantis jaukumo pojūtį.
Tokį įspūdį dar labiau sustiprina medžio faktūra – židinio „ugniakure“ sudėliota plonų malkų kompozicija.
Visas komplektas
Masyvus ir dekoratyvus židinio fasadas, subtiliai papuošta atbraila, išraiškinga didžiulio laikrodžio dekoracija ant sienos, malkų faktūra ir netgi iš židinio sklindanti šiluma – visas jaukiausio namų kampelio komplektas.
Tokį įspūdį padės sukurti biožidinys – jį galima įrengti bet kurioje namų vietoje. Jame dega tikra ugnis, bet nereikia dūmtraukio ir malkų, o namuose pasklinda jauki žiemiška tikro židinio šiluma.
Židinys-lentyna
Dekoratyvinis židinys gali ne tik suteikti namams jaukumo, bet ir tapti praktiška namų detale. Jo viduje įrengtos lentynos – puiki vieta knygoms ar dekoratyvioms detalėms laikyti, o puošnus, drožinėtais ornamentais papuoštas fasadas – išskirtinis namų dizaino akcentas.
Juoda ant balto
Net ir nedideliuose namuose nebūtina atsisakyti dekoratyvinio židinio idėjos. Jį galima tiesiog užklijuoti ant sienos. Sienų lipdukai – ypač geras sprendimas, jei mėgstate keisti namų dekoro elementus.
Be konkurencijos
Projektuojant namuose židinį neretai tenka spręsti dilemą, kas svarbiau – židinys ar televizorius. Dizainerė Elvyra Balsienė, kurdama interjerą standartiniame bute, tokios konkurencijos išvengė.
Dekoratyvinis židinys su grakščiomis ornamentuotomis grotelėmis tapo ne tik akį traukiančiu interjero akcentu, bet ir savotiška TV spintele – virš jo įkomponuotas televizorius, tad ilsintis svetainėje netenka rinktis: galima mėgautis židinyje degančių didelių žvakių šviesa ir tuo pat metu žiūrėti televizorių.
Nupieškite ugnį
Grakščios formos, ornamentuotas fasadas, puošnios gipso rozetės – klasikinis židinio įvaizdis tinka ir dekoratyviniam židiniui. Jo fasado dizaino ir komponavimo variacijų gali būti kur kas daugiau nei įprasto, nes nebūtina rinktis atsparių karščiui, nedegių medžiagų ir taikytis prie kamino pozicijos.
Projektuojant dekoratyvinį židinį galima rinktis tiek marmurą, tiek medį, gipsą ar kitas medžiagas, svarbiausia – išsaugoti bendrą stilistinį interjero vientisumą. Žaismingo netikėtumo suteiks originalus sprendimas – židinio ugniakuro sienelę nudažykite juodais mokyklinių lentų dažais ir galėsite patys jame nupiešti ugnį.