ŽURNALAS MANO NAMAI JAU 30 METŲ SU JUMIS
Dekoratorės patarimai

Dekoratorės patarimai, kaip sukurti pozityvia energija trykštantį velykinį namų dekorą

Velykos – meilės ir vilties kupina šventė, kurios pozityvumu norisi nuspalvinti ir savo namų erdvę. Kadangi ši pavasariu dvelkianti šventė jau čia pat, pasiteiravome dekoratorės Elenos Survilienės (švenčių dekoravimo ir organizavimo studijos „ArtiŠokas“ įkūrėjos), kaip Velykoms paruošti savo namus.

Pirmiausia Velykas reikia pajausti savo viduje

Pasak dekoratorės, Velykos – tai pavasaris, saulė, šiluma ir žalia pieva. Todėl pirmiausia reikia tiesiog laukti šios nuostabios šventės, apie ją šnekėti, jai ruoštis ir nejučia ateis jausmas, kad nepriklausomai nuo to, koks lauke oras, mūsų širdyse jau pavasaris. Kadangi gamta prieš Velykas paprastai dar nebūna visiškai pabudusi, reikia ją pažadinti savo namuose.

Shutterstock

E. Survilienė sako, kad tam labai tinka velykinė žolė. Taip pat miške galima pririnkti medžio šakelių ir jas pamerkus į vandenį laukti pumpurų. Namai irgi turi „įkvėpti“ gaivaus pavasariško oro, todėl reikia juos dažniau vėdinti, išsivalyti rudens ir žiemos sunkumus bei purvus. Ant stalo, pačioje matomiausioje vietoje galėtų atsirasti ryški gėlių puokštė. Gėlės visada džiugina akį ir byloja apie ateinančias džiugias saulėtas dienas.

Kaip puošti namų erdvę Velykoms?

„Man visada norisi, kad Velykos būtų šviesios. Šiais metais teko matyti ne vieną monochrominę velykinio dekoro stilizaciją. Peržiūrėti tokias nuotraukas yra išties įdomu. Jos traukia akį ir atitinka mados tendencijas. Greičiausia kurdama tokią stilizuotą velykinę fotosesiją madingam žurnalui, aš ir pati pasirinkčiau panašią koncepciją, bet tik ne savo namuose. Po beveik pusę metų trunkančio pilko ir niūraus metų laiko, norisi, kad namus užlietų šviesa, apgaubtų kiekvieną kampelį ir tvirtai įsišaknytų“, – sako dekoratorė.

Shutterstock

Ruošiant namus Velykoms, nereikia stengtis išpuošti kiekvieno namų kampelio. Dekoras turėtų būti koncentruotas, tuomet jis atlieka savo pagrindinę funkciją – jis matosi ir daro įspūdį. Dekoratorė sako, kad Velykoms galima puikiai pritaikyti tokį tradicinį kalėdinių papuošimų atributą, kaip vainikas. Tik šiuo atveju vainikas „pavasarėja“, atrodo gaivus ir lengvas. Jį galima supinti iš medžio vytelių, papuošti dekoratyviniais margučiais, pastelinių spalvų gėlėmis, kaspinėliais ir zuikučiais. Taip kiekvienas svečias jau prie durų pajus, kad pas jus gyvena pavasaris ir šventinė nuotaika.

Kaip dekoruoti velykinį vaišių stalą?

„Man patinka prieš Velykas pasižvalgyti po prekybos tinklus. Jų lentynos tarsi pražysta naujomis gaiviomis spalvomis. Ryškūs spalvoti indai, taurės, vazelės, zuikučiai ir kitos mielos smulkmenos. Dekoro idėjos gimsta tiesiog ant prekystalio. Pagauta įkvėpimo, pradedu dėlioti įvairias kompozicijas ir derinius. Tai smagus procesas. Kartais užtenka tik vienos naujos detalės ir dekoras įgauna naują charakterį ar nuotaiką“, – pasakoja E.Survilienė.

Shutterstock

Velykos turi įvairių skirtingų simbolių: margučiai, zuikučiai, viščiukai, avelės ir panašiai. Nereikia stengtis panaudoti juos visus ant vieno stalo. Stilingiausiai stalas, pasak dekoratorės, atrodys, jeigu susikoncentruosime į kažkokį vieną dekoro elementą arba tematiką.

Tarkime, nusprendžiame, kad šiemet pas mus dominuoja paukščiukai, todėl mes iš įvairiausių, miške pririnktų medžiagų, sukame lizdelius, panaudojame inkilus margučiams arba floristinėms kompozicijoms sudėti, iš šakelių suformuojame didelę medžio imitaciją stalo vidury, o ant jos sukabiname spalvotus medinius arba tekstilinius paukščiukus ir t.t.

Dekoratorė priduria, kad dekoro gamybą galima paversti labai smagia veikla su vaikais. Pavyzdžiui, galima pasirūpinti mediniais arba popieriniais paruoštukais, o vaikai galės juos spalvinti arba padaryti aplikaciją. Galima pagaminti linksmas girliandas arba kartu su vaikais keliauti į mišką ieškoti dekorui „žaliavų“.

Dovanas dovanoti smagu visais metų laikas

„Šiemet pagalvojau, kad visai norėčiau suruošti „velykinių zuikučių krepšelius“ savo mylimiausiems. Paprastai dovanas ruošiame tik per Kalėdas, bet juk taip būtų smagu gauti kokią nors mielą smulkmenėlę ir Velykų proga“, – dalinasi idėja E. Survilienė.

Shutterstock

Dovana galėtų būti visiškai simbolinė, bet būtinai gražiai supakuota arba įdomiai įteikta, juk šiuo atveju dovanojame emociją, kuri yra ne mažiau vertinga, negu brangus firminis daiktas. Pavasarį norisi dalintis gėriu ir šiluma, dažniau apsikabinti ir parodyti dėmesį.

Mano išsaugoti straipsniai