Nuo nuovargio, atsiradusio viską darant pačiam, iki papuošimų pertekliaus – dekoravimas yra sunkus darbas, tačiau nesijaudinkite, jūs nesate vienišas.
Dekoruoti savo namus yra baisu – juk ten jūsų laukia vien tik baltos sienos ir tuščios erdvės, kurių dar neturite kuo užpildyti. Nors ir norėtųsi, tačiau jokiu būdu neskubėkite tai daryti, nes vėliau galite to gailėtis.
Štai 11 dažniausiai daromų klaidų, kurių reikėtų vengti.
1. Viskas nuperkama tą pačią dieną
Jei bandysite viską kambario dekoravimui nusipirkti per vieną dieną, patirsite labai daug streso. Be to, tai yra labai bloga idėja. Tai darydami, susidursite su rizika viską derinti, o to visai nereikia. Skirkite tam laiko, stenkitės padaryti taip, kad dekoravimo procesas būtų sluoksniuotas. Sukurkite kambario įvaizdį ir nuostabų jausmą jame.
2. Perkami baldai, neišmatavus kambario
Skamba kvailai, ar ne? Tačiau pagauti „mes ką tik nusipirkome namą“ džiaugsmo sūkurio, daugelis savininkų nusiperka baldus dar prieš įsikeldami į namą. Sprendimus apie pirkinį verta daryti remiantis ne vien būsto planu, bet ir kurį laiką pagyvenus toje erdvėje.
3. Renkami blankios spalvos dažai
Kuo didesnė erdvė, kurią dažysite, tuo ryškesnės spalvos dažus sienoms reikėtų rinktis.
Jei jūsų namuose yra atviros erdvės, rinkdamiesi pagrindinę spalvą, rinkitės šiek tiek tamsesnę, nei paprastai pasirinktumėte mažesniam kambariui.
4. Perkami per maži kilimai
Kilimas turi būti tokio dydžio, kad kambario grindų kraštai būtų apie 30-40 cm. Priešingu atveju, kilimas atrodys pernelyg mažas. Priekinės baldų kojos turėtų būti ant kilimo, kad neatrodytų, jog kilimas „plūduriuoja“ kambario viduryje.
5. Perkama lova be galvūgalio
Lovos galvūgalis yra bet kurio miegamojo centras, tačiau daugelis žmonių renkasi lovas be galvūgalio. Jei nusipirkote tokią lovą, pakabinkite virš jos akį traukiantį meno kūrinį, dekoratyvinį gobeleną arba sieną už lovos nudažykite ryškia spalva.
6. Dekoruojama be pagalbos
Dekoravimas yra brangus, sudėtingas ir emocionalus reikalas (juk visiems yra tekę verkti dėl blizgių dažų), tad gal verta investuoti į profesionalo pagalbą? Išlaidos tam sudarys nedidelį bendro biudžeto procentą, o jūs būsite tikri, kad dar daugelį metų jūsų namai atrodys puikiai.
7. Perkama per daug smulkių aksesuarų
Pasitraukite nuo tos pagalvėlės! Jei metus ar du nepirksite madingų aksesuarų, sutaupysite užtektinai pinigų, kad nusipirktumėte reikalingą baldą, kuriuo džiaugsitės ilgai.
8. Per aukštai kabinami rėmai
Meno kūrinio apačia turi būti 20-25 cm virš bet kokio baldo viršaus (pavyzdžiui, virš lovos galvūgalio, sofos ar bufeto). Prieškambaryje arba virš laiptų rėmus kabinkite taip, kad jų vidurys būtų 165 cm nuo grindų ar laiptų.
9. Neakcentuojamos lauko durys
Nebijokite suteikti spalvų lauko durims – juk norite padaryti stiprų pirmąjį įspūdį.
Juk būtent šias duris pirmiausia ir pamatys lankytojai. Garažo durų neturėtų matytis, tad dažykite jas panašia spalva, kaip ir patį namą. Dažykite lauko duris papildoma spalva, kad jos išsiskirtų.
10. Visame name išdėliojami kolekcionuojami dalykai
Jei išdėliosite juos visame name, sudarysite netvarkos įspūdį. Didesnį poveikį padarysite, jei kolekciją sugrupuosite vienoje vietoje (pavyzdžiui, figūrėles ant lentynos, o rėmelius ant sienos).
11. Keli svarbiausi taškai kambaryje
Kiekvienoje erdvėje būna svarbiausias taškas ir jo nereikia išsklaidyti. Svetainėje paprastai tai būna televizorius arba židinys. Miegamajame – lovos galvūgalis, vonioje – veidrodis. Tad kai jau žinote kokių klaidų vengti, dekoruokite namus tinkamai.