Įrankių dėžėje laikome ir pačius reikalingiausius, ir pačius neįtikėčiausius įrankius: pas dažną meistrelį galima rasti ir nežinia kam skirtas stakleles, maršrutizatorių ar žaislinį lėktuvėlį…
Tačiau, kalbant rimtai, yra įrankių, be kurių įrankių dėžė yra tiesiog nepilna, nesukomplektuota. Vienas iš tų nepamainomų įrankių – žnyplės. Jos yra nepamainomos, kai reikia nugnybti metalinį laidelį ar vinutę. Jos neskirtos pjovimui, sugriebimui, laikymui – tik gnybimui. Tuo jos ir skiriasi nuo replių.
Trumpai apie žnyples. Žnyplės būna dviejų pagrindinių tipų – priklausomai nuo kirpimo tipo. Pirmosios – įstrižosios (diagonalinės). Jos kerta įstrižai vienu aštriu briaunų kampu, tuoj pat pašalindamos nukirptą vietą, panašiai kaip ir žirklės. Jomis patogu kirpti vielą ar kitas tvirtinimo detales, pagamintas iš žalvario, vario, aliuminio, plieno, geležies. Jomis taip pat patogu pašalinti vielučių apsauginį sluoksnį (izoliaciją).
Šios žnyplės patogios net ir ten, kur nėra pakankamai erdvės – kai reikia ką nors nukirpti neišardant mažo prietaiso – jos pasiekia ir tolimiausius kampelius.
Kitos rūšies žnyplės – šoninio kirpimo – daugiau naudojamos apdailai. Jomis patogu apkarpyti išlindusius vinukus, kyšančias vielas, sąvaržėles, jos turi didesnį pjovimo plotą, tad ir panaudojimo galimybės didelės – pavyzdžiui, galite nukirpti nereikalingą gitaros stygos galą, ar apkarpyti kokį kitą daiktą, kurio forma yra netinkama.
Abiejų tipų žnyplės turi rasti vietos gero meistro įrankių dėžėje. Jei galite rinktis tik vienas, pirkite diagonalines. Jos universalesnės ir pigesnės. Žiūrėkite, kad jos būtų pagamintos iš geros kokybės grūdinto plieno – ir visuomet turėsite po ranka puikų įrankį. Jas taip pat galima pagaląsti. Lietuvoje žnyplės kainuoja apie 3-5 eurus. Nebrangus, ilgaamžis įrankis, kuris, tinkamai prižiūrimas, tarnaus ir jūsų anūkams.