ŽURNALAS MANO NAMAI JAU 30 METŲ SU JUMIS
3 patarimai

3 patarimai, kaip išsirinkti kilimą

Kilimas – minkštas ir jaukus aksesuaras, turintis galią surišti visą kambario interjerą. Šiandien kilimų dizainų įvairovė yra milžiniška (subtilūs siuvinėti prancūziški kilimai, rankomis austi rytietiški arba meniškais raštais marginti modernūs kilimai), todėl kilimo paieškos gali tapti varginančia užduotimi. Tinkamai parinktas naujas kilimas taps užbaigiančia interjerą kambario detale, o blogai parinktas kilimas gali turėti priešingą efektą ir atrodyti tarytum esantis nesavo vietoje. Kad nepasiklystumėte kilimų įvairovėje, pristatome trejetuką į kurį derėtų atkreipti dėmesį, renkantis kilimą savo namų erdvei.

Spalva. Kilimo spalva gali iš esmės pakeisti visą kambario vaizdą, todėl kartais interjeras pradedamas kurti būtent nuo kilimo spalvos, prie jo derinant likusią kambario apdailą (sienų, spalvas, audinius ir kita). Keletas praktiškų patarimu renkantis kilimo spalvą: šviesios spalvos kilimas padės praplėsti kambario erdvę, o tamsus kilimas suteiks jaukumo ir sukoncentruos dėmesį į tašką, kuriame šis yra patiestas. Įvairiais raštais margintas kilimas tinka intensyvaus judėjimo zonose, pavyzdžiui, po valgomuoju stalu, nes ant tokio kilimo yra mažiau matomos dėmės. Neutralios spalvos kilimas tiks interjerui, kuriame norima išryškinti baldus arba ten, kur gausu kitų ryškių interjero detalių.

Tekstūra. Tekstūra – kilimo savybė, kuriai paprastai skiriame ne itin daug dėmesio, tačiau veltui. Kilimo tekstūra interjerui gali suteikti papildomą, subtilų sluoksnį. Šiandien interjere labai populiaru maišyti ir sluoksniuoti įvairias, kuo skirtingesnes tekstūras, taip praturtinant bendrą kambario vaizdą. Pasitelkiant kilimo tekstūrą galima kurti vizualiai patrauklius kontrastus, pavyzdžiui: glotni, odinė sofa puikiai derės su kilimu ilgais, masyviais kutais.

Dydis. Renkantis kilimą labai svarbu parinkti tinkamą jo dydį (šis neturėtų būti nei per didelis, nei per mažas). Svetainės kilimas turėtų būti tokio dydžio, kokio yra erdvė, kurioje išdėlioti sėdimieji baldai, priekinės šių baldų kojelės turėtų būti ant kilimo. Didžioji kilimo dalis miegamajame paprastai yra paslėpta po lova, o likęs metras ar pusmetris įrėmina lovą iš visų pusių.

Kilimas po valgomuoju stalu turėtų būti tokio dydžio, kad patraukus kėdę atsisėsti, ji vis dar būtų ant kilimo. Jei erdvė yra labai didelė, puikiai atrodys keli mažesni kilimai, kuriuos galite sluoksniuoti arba išdėstyti skirtingose kambario vietose. Taip pat renkantis kilimą galima atsižvelgti į jo formą, pavyzdžiui: kvadratiniam kambariui tiks ovalus arba kvadratinis kilimas, stačiakampio formos kambariui tiks kvadratinis kilimas.

Pasirinkus spalviškai patrauklų, įdomaus rašto/tekstūros, tinkamo dydžio kilimą, jį galėsite padaryti centriniu kambario akcentu. Toks kilimas dėl savo išskirtinio dizaino taps akį traukiančia kambario siela ir komplimentų verta namų puošmena. Daugiau patarimų: www.dekorama.lt

Mano išsaugoti straipsniai