Vonios kambaryje žmogus praleidžia vis daugiau laiko trokšdamas pailsėti ir atsipalaiduoti, o interjero dizaino tendencijos rodo, kad šioje zonoje atsiranda vis daugiau gyvenamajai erdvei būdingų bruožų, pradedant skulptūriškomis santechninės keramikos formomis, baigiant įvairiais interjero aksesuarais ir augalais.
Garso sistemos šiuolaikiniuose vonios kambariuose taip pat nieko nestebina. Muzikinis fonas – dar vienas būdas vonios kambariui suteikti jaukumo – juk dažnas puikiai atsipalaiduoja ne tik paniręs į vandenį, bet ir mėgstamos muzikos garsus. Dažniausiai garso sistemos integruojamos į veidrodines spinteles, o šiemet kompanija „Kaldewei“ pasiūlė visiškai unikalų ir revoliucinį sprendimą – garso sistemą voniai – „Sound Wave“.
Ši garso sistema iškelia nemažai klausimų. Kaip garsas gali sklisti iš vonios? Kokia bus jo kokybė? Kaip ši sistema apskritai valdoma? Galiausiai – jeigu išradimas toks revoliucinis, kodėl jo dar nekopijuoja kiti vonių gamintojai?
Paslaptis paprasta – „Sound Wave“ skirta tik plieninėms vonioms. Nors lietuviai mieliau renkasi akrilines, pavyzdžiui, Vokietijoje plieninės užima apie pusę visos vonių rinkos, o 80 proc. iš jų sudaro šeimyninės kompanijos „Kaldewei“ produktai. Išties mažai kam žinoma, kad be tokių savybių, kaip atsparumas mechaniniam ir cheminiam poveikiui, nesudėtinga priežiūra, tvirtumas, plienas pasižymi ir puikiomis akustinėmis savybėmis. Jei iki šiol kokiam auksarankiam melomanui būtų šovę į galvą apsistatyti savo vonią kokybiška garso sistema, tam idealiausiai pagal savo savybes būtų tikusi plieninė vonia. Namų kino sistema, pripildyta vandens, švelniai tariant, ir šiandien skamba neįprastai, tačiau būtent tokią idėją „Kaldewei“ ir įgyvendino.
Žiūrėdamas į šią vonią net neįtartum kad joje apskritai sumontuota garso sistema – garso kolonėlės nukreiptos ne į išorę, bet pačią vonią. Sistema uždengta šoninėmis panelėmis, todėl estetinio vaizdas nenukenčia. Pro 3,5 mm storio plieną sklinda toks stiprus garsas, jog žemi dažniai priverčia raibuliuoti vandens paviršių. Muzikos galima klausytis netgi panėrus, tik vargu ar pavyktų iki pabaigos išklausyti bent vieną daugiau kaip kelias minutes trunkantį kūrinį.
Laikas pereiti prie smagiausios šios garso sistemos dalies – valdymo, kurių įrenginio, beje, ant pačios vonios taip pat niekur nesimato. Sistema per nuotolį gali būti valdoma iš bet kurio bent kiek išmanaus įrenginio, turinčio „Bluetooth“ funkciją – mobilaus telefono, planšetės ar nešiojamo kompiuterio. Vadinasi, gulėdami vonioje jūs galite klausytis visko, ko klausotes dirbdami, bėgiodami ar keliaudami. Aktyvavus „Bluetooth“ funkciją, „Sound Wave“ sistema pati „susisiekia“ su aparatu, iš kurio reguliuojami ir garso bei tembro parametrai. Dar vienas svarbus momentas – „Sound Wave“ sistema atpažįsta aštuonis skirtingus įrenginius, todėl nustačius vieną kartą antrą kartą to daryti greičiausiai nebereikės.
Šiuolaikinis žmogus vonios kambaryje praleidžia vis daugiau laiko. Panašu, jog tam jau yra dar viena priežastis.