Fengšui yra senovės Kinijos menas, atsiradęs daugiau nei prieš 3 tūkst. metų. Šia praktika, pasitelkiant sudėtingą, tūkstančius metų naudojamą žinių sistemą, siekiama subalansuoti energiją erdvėje, kad jos gyventojai būtų sveiki, juos lydėtų sėkmė. Nors kai kas mano, kad tai gan savita teorija, vis dėlto fengšui principai atitinka dizaino taisykles, todėl pakoreguoti savo namų dekorą ar būsto išplanavimą pagal fengšui galbūt nėra bloga idėja.
Svetingi namai
Harmoningi namai prasideda nuo namo ar pastato eksterjero. Yra daug taisyklių, aiškinančių, kaip nudažyti duris, tačiau visų pirma derėtų atsakyti sau į klausimą: „Ar žmonėms lengva rasti mano namus?“ Jūsų laukujės durys turi būti ryškios, aiškiai matomos, iki jų turi vesti patogus, neužgriozdintas takas. Į tokius namus bus malonu grįžti patiems, be to, taip jus lengviau suras ir sėkmė.
Ryškios gamtos spalvos
Dažydami namus dauguma savininkų renkasi neutralias spalvas, tokias kaip rausva ar smėlio. Tai gali būti puikus pagrindas, jei namas apsuptas gamtos, tačiau kai neutralių spalvų per daug, gali apimti depresija – ypač pilką žiemą. Pamėginkite įtraukti ryškias spalvas, ypač šiltus, jaukius tonus, primenančius gamtą.
Mažinkite nereikalingų daiktų kiekį
Nereikalingi daiktai apkrauna ne tik namus, bet ir protą, todėl pagal fengšui principus griežtai patariama jų nekaupti. Rekomenduojama išsiugdyti įprotį reguliariai peržiūrėti turimus daiktus ir atsisakyti tų, kurių nenaudojate, tų, kurie yra sulūžę, ir objektų, susijusių su nemaloniais prisiminimais. Patikrinti, ko derėtų atsisakyti, galima įsivaizduojant, kad jums reikia persikelti į kitą miestą ar net šalį: ką iš turimų daiktų pasiimtumėte? Viso kito galite atsisakyti.
Saugūs namai yra laimingi namai
Visi esame girdėję ar internete skaitę istorijų, kaip esą kažkam buvo liepta išnešti sofą ant pievelės priešais namą, kad tai pritrauktų į namus turtus. Tokios istorijos visiškai neatspindi tikrųjų fengšui principų, nes baldų išdėstymas pagal fengšui neprieštarauja elementariems interjero dizaino principams. Baldus reikia statyti taip, kad jie netrukdytų judėti namuose. Jei vaikščiodami vis užkliūnate už stalo arba turite apeiti fotelį, ko gero nesilaikėte fengšui principų. Didžiausias kambario baldas turi stovėti taip, kad nuo jo matytumėte kambario ar namų duris – taip jausitės patogiausiai ir saugiausiai.
Kambariniai augalai ir vanduo
Senovės Kinijos fengšui meistrai suprato tai, ką šiais laikais pradedama suprasti tik dabar – kad žmonės geriausiai funkcionuoja ir jaučiasi, kai yra apsupti gamtos. Štai kodėl pagal fengšui principus namuose ar darbo erdvėje rekomenduojama turėti augalų ir fontanėlių su vandeniu. Be to, augalai valo patalpų orą, suteikia galimybę jais rūpintis.
Kuo daugiau šviesos
Mūsų savijauta labai priklauso nuo šviesos kiekio. Stenkitės į namus įsileisti kuo daugiau šviesos – tamsius kampus apšvieskite naudodami šviestuvus, lempas, toršerus ir veidrodžius. Šviesioje erdvėje mūsų mintys tampa šviesios, o būtent šito ir siekia fengšui.