Nedidukas butas Kauno Piliamiesčio rajone skirtas nuomotis, tačiau šeimininkė norėjo, kad būstas būtų įrengtas pagal jos skonį. Šią idėją įgyvendino dizainerė Aistė Mickevičienė (interjero studija „NOI“). Jos kurtas interjeras pasižymi šiuolaikine estetika su klasikos prieskoniu.
Dizainerės teigimu, pasirinktą buto stilistiką nulėmė klientės išsakyta vizija ir jos veikla. Vienas iš pagrindinių pageidavimų buvo švarus ir estetiškas, „kaip porcelianas“, butas. Mat užsakovė iš porceliano kuria kalėdinius eglutės žaisliukus. Peržvelgus jos socialinio tinklo paskyrą feisbuke, dizainerei į akis iš karto krito vienas vaizdelis, tapęs viso interjero įkvėpimo šaltiniu.
Kitas buto šeimininkų prašymas buvo sukurti minimalistinį stilių ir neužkrauti erdvės nereikalingais daiktais ir baldais. Taip pat jie pageidavo savo aplinkoje matyti marmurą. Savo ruožtu dizainerė dar pasiūlė naudoti subtilius auksinius akcentus ‒ pamatę vizualizacijas, klientai ilgai nesvarstė ir pasirinko šį variantą.
Visame bute atsikartojantys auksiniai rėmai kuria ritmišką pasikartojimą. Interjere vyrauja pilki, balti ir auksiniai atspalviai. Stiklo šiame bute taip pat gausu. Pagal pradinį planą butas turėjo du kambarius. Kadangi norėta sujungti juos į bendrą erdvę, buvo išgriauta siena ir toje vietoje sumontuotos stumdomos pilkos spalvos tonuoto stiklo durys.
Ryškus miegamojo akcentas – permatoma drabužinė. Ji pasirinkta pirmiausia dėl to, jog butas nedidelis, o stiklas optiškai praplečia erdves. Nors tai netradicinis sprendimas, ypač nuomai skirtame būste, užsakovės ši idėja neišgąsdino, netgi priešingai ‒ jos teigimu, tik tvarkingas, estetiką mėgstantis žmogus norės įsikelti į tokį būstą.
Dizainerė A. Mickevičienė būstą įrengė paisydama 2018 m. vyravusių tendencijų, tačiau toks stilius, jos teigimu, bus populiarus ir šiemet. Viena iš išskirtinių moters įgyvendintų idėjų – baldų fasaduose išfrezuoti grioveliai. Taip buvo apdailintos medienos plaušų plokštės virtuvės ir vonios kambario spintelėse.
Interjero išskirtinumą pabrėžia ir nemažu iššūkiu tapęs netradicinis televizoriaus baldas. Jis leidžia televizorių pagal poreikį sukioti 180 laipsnių kampu į abi pagrindines namų erdves – miegamąjį ir svetainę. Dizainerė paminėjo ir techninius šio sprendimo aspektus ‒ elektra iki televizoriaus atvesta per grindis ir patį baldą, o stabilumo pastarajam suteikia sutvirtinimas grindyse ir lubose.
Dar vienas įdomus sprendimas yra virtuvės zonoje – tai virtuvės saloje integruota kaitlentė su gartraukiu.
Pasak dizainerės, butas jos akimis išėjo gana šaltas ir estetiškas. Bet klientai, norėję minimalizmo ir „švarios“ erdvės bei porcelianinio lengvumo pojūčio, liko patenkinti ‒ o tai ir yra svarbiausia.