Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
3 skirtingi įrengimo variantai standartiniam butui

3 skirtingi įrengimo variantai standartiniam butui

Unikalus projektas: pasitelkę į pagalbą būrį specialistų, kartu su jauna vilniečių šeima einame koja kojon aprašydami jų išsirinkto 3 kambarių buto pirkimą dar nuo „popieriaus“, namo statybą ir būsto įsirengimą.

Jūsų laukia daug vertingų patarimų ir praktiškų idėjų, kurias galėsite panaudoti savo namams.

Stilių variacijos standartiniame bute: galimybė rinktis

Įsigijus būstą, jo savininkams neišvengiamai kyla klausimas: kas toliau? Kaip susikurti tokią aplinką, kuri, į ją įžengus, ne tik iškalbingai parodytų šeimininkų charakterį, bet ir patiems šeimininkams dovanotų pilnatvės, harmonijos, komforto jausmą…

Tokiu atveju tik profesionalaus specialisto patarimai, susiję su namų erdvėmis, bus patys tiksliausi ir pravarčiausi. Juk net daug žinodami apie mediciną, prireikus nepulsime operuoti artimo žmogaus patys, tiesa?

Profesionalas padės išvengti klaidų

Žvelgiant į naujas plikas būsto sienas pirmiausia tenka apsispręsti, kokiu stiliumi jį geriausia įsirengti. Apsispręsti nelengva, tačiau išsamiau pabendravę su architektu ar interjero dizaineriu, padedančiu atskleisti ir suformuluoti jūsų lūkesčius bei norus, sprendimą tikrai rasite.

„Neretai klientui nedrąsu prisipažinti, kad jis svajoja apie, pavyzdžiui, lenktų formų, raižytus baldus. Esą tai šiandien lyg ir nemadinga arba netinka naujuose būstuose… Mes visi esame unikalios būtybės, todėl namus įsirengti turėtume taip, kaip norisi mums, – sako bendrovės „Adelonas“ direktorė Lolita Mikalauskienė. – Namuose turi būti jus asmeniškai džiuginantys daiktai. Nėra pasenusių stilių, nederančių daiktų.

Jeigu bijote suklysti, su profesionaliu architektu, dizaineriu tikrai puikiai „sudėliosite“ savo svajonių namus taip, kad juose rastų vietos visi jums mieli daiktai, niekas neardytų būsto harmonijos. Neverta baimintis derinti skirtingų epochų stilių, tik tegu tai atlieka tą dalyką išmanantis specialistas.“

Structum nuotr.

Vienas butas – trys stiliai

Sostinės centre, ant dešiniojo Neries kranto, „YIT Kausta“ statomų gyvenamųjų namų komplekso „Naujoji Rivjera“ vieno buto šeimininkams bendrovė pasiūlė tris jų būsto stilių – klasikos, moderno ir skandinaviško – vizualizacijas.

Čia galite palyginti, kaip tas pats standartinis trijų kambarių butas atrodo skirtingai įrengtas.

Sukurti dizainą buvo patikėta jaunai „Adelonas“ architektei Monikai Audickaitei. Visus tris stilius kuriant buvo naudojamas lipdinių dekoras.

„Dekoras suteikia interjerui gyvasties, galimybę nebrangiai sukurti prašmatnumo įspūdį, gražiai sujungti į vienį dvi skirtingas medžiagas – dažytas sienas ir tapetus. Jis tinka panaudoti netradiciniams durų, židinio apvadams, grindjuostėms, nišų apdailai“, – aiškina ji.

Structum nuotr.

Klasikos dvelksmas

Atrodo, kad minkštų baldų barokas prigludo svetainėje ir nustebęs dairosi tarp laužytų ir blizgių virtuvės baldų. Ir tik klasikinis šviestuvas jį nuramina: viskas gerai, čia tavo vieta, šioje naujoje erdvėje esi laukiamas svečias, galima atgimti iš naujo visu savo puošnumu.

Atsižvelgiant į tai, kad butas yra naujame pastate, nuosaikioji klasika su moderno detalėmis iš kitokių klasikos variacijų tarsi labiausiai ir tinka.

Čia vietą gali rasti ir lenktos baldų linijos, papildytos puošniomis medinių karkasų detalėms, ir grūdinto stiklo kavos stalelis, ir stikliniai sienų pano su stiklo lentynomis – visa tai sukuria harmoniją tarp sunkaus ir visiškai lengvo. Spalvos monogamija tarsi ramina ir praplečia erdvę, o nenuobodi ji dėl išmoningai panaudoto lubų ir langų dekoro bei užuolaidų drapiruočių. Toks stilius tinka ir jauniems, rafinuotesnį skonį turintiems, ir solidaus amžiaus jaunystės energiją išsaugojusiems būsto savininkams.

Structum nuotr.

Modernusis maištautojas

Visas modernus stilius – tai jau kažkur matytas septintojo dešimtmečio maištinga nuotaika alsuojantis stilius. Tai tarsi perdėto puošnumo protestas, neigimas. Užtat aiškios geometrinės formos ir skirtingų faktūrų paviršiai čia sugeba derėti ir gražiai sutarti.

Tokio stiliaus aiškumas ir lakoniškumas ramina, bet čia pat kartu provokuoja atrasti kai ką nauja, dar niekada nedaryta. Baldų ir buities prietaisų paviršiai visada bus praktiški, lengvai prižiūrimi. Spalvų gama gali kisti nuo baltos ir juodos iki neutralių atspalvių. Ir dar – pasirinkus modernųjį stilių, būtina sukurti patogų, lanksčiai reguliuojamą apšvietimą. Svarbus ir šviesus metalas, naudojamas dekoruojant baldus, šviestuvus ir kitus aksesuarus.

Structum nuotr.

Skandinaviška: šviesu, natūralu

Skandinaviškas stilius – vienas populiariausių pasaulyje. Jis ypač mėgstamas ten, kur juntamas saulės trūkumas. Tad nenuostabu, kad jį mėgsta ir lietuviai. Skandinaviško stiliaus interjeras paprastas, lakoniškas, be įmantrių formų, ryškių kontrastų ir pompastikos. Svarbiausia – šeimininkų patogumas. Dauguma paviršių patalpose balti, jie derinami su šviesiais žydros, žalios, turkio ir geltonos spalvos atspalviais.

Šiam statomų gyvenamųjų namų komplekso „Naujoji Rivjera“ butui siūloma medienos ir baltos spalvos sintezė. Tegu būna viskas praktiška ir labai patogu. Ir svarbiausia – viskas skirta ramybei ir poilsiui. Tad jeigu pavargstate nuo darbų ir įtemptų sprendimų paieškų, gyvenate amžinojo lėkimo režimu – toks interjeras dovanos vidinę pusiausvyrą ir daug šviesos.

Structum nuotr.

Interjeras pagal savininko biudžetą

„Mūsų įmonės architektai kuria tik tai, ką galima įgyvendinti realiai, – sako „Adelonas“ direktorė L. Mikalauskienė. – Siūlome baldus, apdailos detales ir kitas medžiagas, pagamintus Lietuvoje, arba tokias, kurias galima įsigyti iš Lietuvos tiekėjų.

Tariantis dėl interjero koncepcijos, mums labai svarbu, kad užsakovas įvardytų sumą, kurią nori skirti savo būstui įrengti, – siekiant bendro tikslo tai patogu abiem sandorio šalims. Jei dvejojate, ar pasirinktasis stilius jums nepabos, vienas patarimas: neskubėkite pirkti visko, kas parduotuvėje krito jums į akį, pasitarkite su interjero dizaineriu, paprašykite vizualizuoti projektą. Padarykite pauzę ir tik suguldę mintis priimkite sprendimą.“

Structum nuotr.

Užsakovas ir projekto vystytojas: UAB „YIT Kausta būstas
Generalinis rangovas: AB „YIT Kausta“
Projektuotojas ir architektas: UAB „Unitectus“
Statybos vadovas: Egidijus Skomantas
Projekto vadovas: Jonas Kličius
Adresas: Vilnius, Sporto g.
Statybų pradžia: 2015 m.
Statybų pabaiga: 2016 m. II ketvirtis
Namų skaičius: 3
Butų skaičius: 82
Butų plotas: 34–94 m2
Automobilių stovėjimo vietos: 82 požeminėje aikštelėje, 6 antžeminėje

Mano išsaugoti straipsniai