Kažkada seniai, tais laikais, kai mūsų tėvai ir seneliai džiaugėsi vien tuo, kad turi butą mieste ir visai nesvarbu kokį, virtuvė tebuvo tik praktiškas kambarys namuose. Ir nors pagrindinė virtuvės funkcija vis dar yra svarbi ir šiandien, tačiau šių dienų interjero tendencijos jau gerokai pasikeitusios – daugumos dizainerių nuomone, namų stilius nesibaigia ties virtuvės durimis. Todėl ir prabangūs pakabinami šviestuvai yra parenkami ne tik salonuose ar valgomuosiuose.
Nemanykite, kad į virtuvę galima pakabinti bet kokį pirmą po ranka pasitaikiusį šviestuvą – tai ypač svarbus interjero akcentas, kuris gali ne tik gerokai pagražinti, bet ir gadinti bendrą vaizdą. Priklausomai nuo to, kokio virtuvė dydžio, išplanavimo ir ko norima iš interjero dizaino. Priderinti ir atrinkti tinkamą šviestuvą – tikras menas!
Paprasčiausias būdas norint išvengti klaidų – konsultuotis su interjero dizaineriais arba klausti patarimo pas apšvietimo profesionalus. Bet jei Jūs iš tų žmonių, kurie labiausiai mėgsta išskirtinius, ypač originalius ir savarankiškus sprendimus, surasti tinkamą šviestuvą bus ilgas ir sunkus darbas.
Tačiau dabar yra dar geresnis būdas, kaip išspręsti šią problemą – susikurkite šviestuvą patys! Negalvokite, kad mes juokaujame – jokiais būdais. Juk kaip tik visą spalio mėnesį vyksta konkursas „sukurk ELMO šviestuvą“. Nereikia jokių specifinių žinių, nereikia būti fiziku ar elektriku, tereikia labai nedaug – geros fantazijos, didelio noro ir kantrybės. Nubraižykite, nupieškite ar kitaip pavaizduokite savo svajonių šviestuvą, aprašykite jo pagrindinius požymius, atsiųskite savo darbus į ELMO ir viskas – Jūs jau konkurso dalyvis.
O geriausia viso to dalis – ypač malonus atlygis! Pagal konkurso nugalėtojų dizaino projektus bus pagaminti tikri šviestuvai ir pateikti į prekybą. Tad galėsite ne tik tokį šviestuvą įsigyti ir pasikabinti savo svajonių virtuvėje, bet ir papildomai uždarbiauti: nuo kiekvieno parduoto šviestuvo nugalėtojai visą jų prekybos laiką gaus komisinius.
Bet jei nežinote nuo ko pradėti, pateiksime 7 įdomius pavyzdžius iš realių interjero dizaino projektų, kokie šviestuvai tinka modernioms virtuvėms ir kokius nuostabius efektus jie sukuria. Tik šiukštu, kurdami šviestuvo dizainą, nekopijuokite šių sprendimų, o tiesiog semkitės idėjų!
1. Sukurkite dėmesio centrą. „Šios virtuvės interjeras buvo kuriamas taip, kad šviestuvas sukurtų akcentą“, – pasakoja Jonas Jakučionis, ELMO light salono ekspertas.
„Todėl visos interjerui sukurti panaudotos medžiagos, nors ir labai prabangios, tačiau be išlygų atsidūrė antrame plane, pavyzdžiui, balto kvarco akmens stalviršiai ir marmuro plytelės bei perlinė sienelė. O tikrąją atsvarą panoraminiam langui ant savo pečių perėmė stilingas pakabinamas šviestuvas – taip iš karto buvo pasiektas norimas šviesos ir vaizdo simetriškumas“.
2. Pabrėžkite atsikartojimus ir pusiausvyrą. Viena iš idėjų – pakabinti tris vintažinio stiliaus šviestuvus virtuvėje, kurie suteikia atsvaros minkštiems paviršiams. Tai suteikia balanso ir paįvairina aplinką.
3. Spintelių akcentas. „Savininkai, kuriems įrenginėjome namų apšvietimą, norėjo rafinuotumo užuomazgų bei baltos spalvos dizaino spintelių“, – prisimena apšvietimo ekspertas Jonas Jakučionis iš „ELMO light“. „Tad nedvejodami pasiūlėme prie modernaus stiliaus baltų spintelių priderinome stačiakampio formos LED šviesos panelę. Ši žavinga apšvietimo detalė puikiai susisiejo su virtuvės tema.“
4. Pridėkite elegancijos. „Šviestuvas suteikia šiai erdvei formalumo, o kartu sukuria rafinuotą atmosferą“, – aiškina „ELMO light“ apšvietimo specialistas Vytautas Stūglys. „Taip buvo siekiama suteikti elegancijos su romantikos prieskoniu tradicinei virtuvei-valgomajam ir padaryti ją stiliaus centru“.
5. Pritaikykite erdvei. „Virtuvė su žemomis lubomis reikalauja tinkamo apšvietimo“, – pasakoja „ELMO 10. light“ apšvietimo virtuozas Vytautas Stūglys. „Štai todėl akcentiniai interjero šviestuvai puikiai tinka šiai erdvei. Be to, baltos spintelės ir natūralaus medžio darbastalis suteikia gaivumo ir šviežumo įspūdį, kurio nereikia apkrauti papildomais dekorais. Šiuo atveju apšvietimas yra tik funkcinis – darbo zonos paslėptas apšvietimas bei akcentiniai šviestuvai laisvai zonai.
6. Sluoksniuokite apšvietimą. „Per pastaruosius penkerius metus matome didžiulį pokytį, kaip klientai renkasi apšvietimą“, – džiaugiasi „ELMO light“ salono vadovas Jonas Jakučionis. „Nors apšvietimo funkcija vis dar svarbi, tačiau dabar jau norima ir dar daugiau – jaukumo, vientisumo, erdvių atskleidimo. Todėl dabar mes sluoksniuojame apšvietimą, kad namų savininkai pajaustų neeilinį efektą. Mes visada siūlome kelis apšvietimo sluoksnius: stalviršio ir bendrojo apšvietimo, apšvietimo pagal spinteles, apšvietimo virš spintelių, akcentinio spintelių apšvietimo, pakabintų šviestuvų jei yra valgomasis stalas. Pastarieji būna gražaus, išskirtinio dizaino, o kai kiti šviestuvai išjungti, jie atsiskleidžia visu savo grožiu ir iš karto patraukia akį.
7. Žaiskite su netikėtumais. „Man patinka šiek tiek siurprizų kambaryje na ir žinoma, kabantis šviestuvas visa tai suteikia“, – neabejoja „ELMO light“ apšvietimo virtuozas Vytautas Stūglys. „Šiek tiek prabangos, kažkiek netikėtumo. Galutinis rezultatas toks įspūdingas, jog dar nebuvo nė vieno kliento, kuriam tai nepatiktų“.