Nepraleiskite progos įsigyti valgomojo stalą, jeigu jis savo komplekte neturi tokių pačių kėdžių. Jūsų stalas ir kėdės neturi sutapti. Svarbiausia, kas turi atitikti tarp stalo ir kėdžių, tai panašus stilius ir dydžių skalė. Prieš pirkdami valgomojo kėdes, pagalvokite apie tai, ko iš jų tikitės – patogumo ar stiliaus akcento? Patogumas reikalingas tam, kad susėdę žmonės jaustųsi patogiai valgydami, dirbdami ar kalbėdamiesi, o stiliaus akcentas, kad Jūsų susikurta erdvė rėžtų akį ir atrodytų patraukliai. Štai keletas patarimų, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį prieš įsigyjant išsvajotąsias kėdes.
1. Dydžių skalė
Prieš perkant kėdes savo valgomajam, visų pirma, Jums reikia įsigyti valgomojo stalą, ir tik tada galite pradėti galvoti ir apie kėdes. Taip pat negalima pamiršti, kad reikia išmatuoti ir patį valgomąjį, kad žinotumėte, kiek Jūsų kambarys gali sutalpinti kėdžių aplink pietų stalą. Jūs taip pat turite pagalvoti, kur sutalpinsite papildomas kėdes, jeigu stalas, kurį turite, yra daugiafunkcinis ir gali pasididinti. Perkant valgomojo kėdes, jų dydžiai turi būti atitinkami stalo dydžiui. Matuojant stalo aukštį nuo jo viršaus iki grindų, daugumos stalų dydžiai svyruoja nuo 71 cm iki 78 cm, tačiau labiausiai paplitę yra 76 cm aukščio stalai. Kėdės aukštį pradedame matuoti nuo sėdimosios dalies viršaus link grindų. Dažniausias šių baldų aukštis svyruoja nuo 43 cm iki 50 cm. Tai reiškia, kad atstumas tarp kėdės sėdimosios dalies ir stalo viršaus gali būti tarp 20 cm ir 36 cm.
2. Kėdės aukštis
Prieš keliaudami į parduotuvę pirkti valgomojo kėdžių, visų pirma, atkreipkite dėmesį į savo komforto lygį atsisėdus prie stalo. Išsimatuokite ir užsirašykite, kad neužsimirštų. Nuvykus į parduotuvę nepamirškite atkreipti dėmesio į tai, ar kėdės sėdimoji dalis yra minkšta ar kieta. Minkšta sėdynė yra linkusi susispausti, kai atsisėdame. Todėl norėdami gauti tikslius matavimus, pirmiasia išmatuokite kėdės aukštį nuo sėdimosios dalies iki grindų kai niekas nesėdi, o tada taip pat išmatuokite aukštį, kai ant kėdės yra sėdima.
3. Plotis ir gylis
Dydžių skalė yra ne tik dėl aukščių suderinimo. Taip pat reikia, kad kėdės tilptų prie Jūsų valgomojo stalo. Jei ne, Jūs ir Jūsų svečiai nesijausite komfortiškai ir tai netgi gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei valgomajame jau turite ovalo ar stačiakampio formos valgomojo stalą, Jūsų išsirinktos kėdės turi lengvai tilpti ir slysti po stalu be jokių trugdžių. Šios gairės taikomos visų kėdžių modeliams ir taip pat tinka apvaliems stalams. Jeigu Jūs planuojate naudoti dvi ar daugiau kėdžių kiekvienoje stalo pusėje iš stalo ilgio, įsitikinkite, kad kėdės lengvai prisistums viena prie kitos arba prie stalo ir atsisėdus Jūsų kojos nesilies į stalo pagrindą.
4. Rankų atlošai
Tikriausiai ne kartą esate matę ir kėdžių su specialiais atlošais rankoms. Tokias kėdes Jūs taip pat galite įsigyti, tačiau toks variantas turi keletą minusų. Kėdės su atlošais rankoms užims daugiau vietos ne tik prie stalo, bet ir pačiame kambaryje, todėl gali būti labai nepatogu ne tik jas sustatyti, bet ir valgyti ant jų sėdint. Tačiau yra ir geroji pusė. Rankų atlošai gali pagelbėti vyresnio amžiaus žmonėms.
5. Medžiagos
Iš ko pagamintos Jūsų valgomojo kėdės yra taip pat labai svarbu, nes nuo to priklauso ne tik bendras vaizdas, bet ir pojūtis. Metalinės kėdės puikiai tiks prie medinio stalo. Kėdės iš akrilo gerai atrodys modernioje ar mažoje patalpoje. Medinės kėdės yra universalios, todėl jas galite pasirinkti vyraujant įvairiems namų stiliams. Jei nusprendėte pasirinkti minkštos sėdimosios dalies kėdes, tai Jums suteiks prabangos pojūtį.
„Renkantis valgomojo kėdes, jos nebūtinai turi būti iš to paties komplekto. Jūs galite surasti ir panašų variantą, kuris gali derėtis tarpusavyje ir suteikti Jūsų namų erdvei žaismingumo. Tačiau nereikėtų pamiršti ir bene vieno svarbiausio aspekto, tai kėdės ir stalo aukščio santykio. Nuo šių dydžių priklauso ar Jums bus patogu atlikti tam tikrus veiksmus prie stalo“, – pataria baldų ekspertas Valdas Davidavičius.